این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

مضرات رابطه جنسی مکرر برای زنان

مضرات رابطه جنسی مکرر برای زنان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/27 نظر 12 بازدید 12,045

رابطه جنسی لذت بخش ترین فعالیت در زندگی هر انسان است ، اما در صورت تکرار مداوم می تواند باعث ایجاد مشکلاتی نیز شود. زوج هایی که اختلال رابطه بیش از حد دارند و برای درمان به سکس تراپی مراجعه می کنند اغلب می پرسند مضرات رابطه جنسی زیاد چیست.

رابطه جنسی لذت بخش ترین فعالیت در زندگی هر انسان است ، اما در صورت تکرار مداوم می تواند باعث ایجاد مشکلاتی نیز شود. زوج هایی که اختلال رابطه جنسی بیش از حد دارند و برای درمان به سکس تراپی مراجعه می کنند اغلب می پرسند مضرات رابطه جنسی زیاد چیست. اگر نگران موارد زیر نیستید ، می توانید به همان اندازه که می خواهید فعالیت جنسی داشته باشید و اگر هم  نگرانید ، میتوانید بعنوان یک زن و یک عضو اصلی در رابطه جنسی ، نگرانی خود را بیان کنید و خواستار بهبود آن شوید.

موارد زیر مشکلاتی هستند که ناشی از داشتن رابطه جنسی زیاد به وجود می آید:

فرسودگی

داشتن رابطه جنسی مکرر بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد. رابطه جنسی فعالیتی است که از شما انرژی زیادی میگیرد. شما هنگام مقاربت ، کالری زیادی می سوزانید. در طی جلسات رابطه جنسی، بدن نوراپی نفرین ، اپی نفرین (آدرنالین) و کورتیزول را در جریان خون آزاد می کند ، که منجر به افزایش ضربان قلب ، فشار خون ، قدرت عضلات و متابولیسم گلوکز می شود.
اگر زنی هستید که بعد از یک شب داشتن رابطه جنسی ، احساس خستگی یا پوچی و یا حس بد به خود پیدا میکنید ، رابطه جنسی را قطع کنید. ممکن است فرسودگی شما ادامه پیدا کند و تمام روز احساس خستگی کنید. این اتفاق ممکن است روز شما را بی نتیجه بگذارد. برای جلوگیری از این همه خستگی ، جلسات جنسی خود را برای عملکردی شاداب ، به تعداد دفعات با فاصله مناسب موکول کنید.

التهاب و تورم

رابطه جنسی مکرر ممکن است دستگاه تناسلی شما را دچار درد و تورم کند. این اتفاق اغلب برای زنانی که رابطه جنسی زیادی دارند ، اتفاق می افتد.
داشتن رابطه جنسی مکرر در زنان منجر به وضعیتی به نام التهاب در واژن می شود. که به ترک خوردگی پوست در حین نفوذ اشاره دارد. معمولاً در هنگام رابطه جنسی ،اصطکاک بیش از حد اتفاق می افتد که دیواره ی واژن را متورم میکند. این حالت در هنگام دفع ادرار یا هنگام راه رفتن ، ناشی از واژن درد و تورم منجر به سوزش می شود. برای جلوگیری از این امر ، میزان رابطه جنسی و رابطه خشن را کاهش دهید.

کم آبی بدن

در طول جلسات رابطه جنسی ، زوج ها عرق می کنند و آب بدن خود را از دست می دهند. بنابراین ، هنگامی که رابطه جنسی شما در طول روز یا شب بسیار فعال است ، ممکن است در اثر تعریق زیاد دچار کمبود آب در بدن خود شوید. اما این امر بی ضرر است تا زمانیکه به شما احساس لرزش دست بدهد. قبل ، هنگام و بعد از برقراری رابطه جنسی ، مقدار زیادی آب بنوشید.

عفونت ادراری

عفونت ادراری معمولاً هنگام ورود باکتریها به مجاری ادراری رخ میدهد و در مثانه شروع به تکثیر می کند. اگرچه سیستم ادراری برای جلوگیری از چنین مهاجمان میکروسکوپی طراحی شده است ، اما گاهی این دفاع ها با شکست مواجه می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، باکتری ها ممکن است به یک عفونت تمام عیار در مجاری ادراری مبتلا شوند.
زنان فعال مقاربتی نسبت به زنانی که از نظر جنسی فعال نیستند ، مبتلا به عفونت های ادراری بیشتری هستند. داشتن شریک جنسی جدید نیز خطر را افزایش می دهد. رابطه جنسی زیاد با شرکای مختلف نیز شما را در معرض خطر قرار می دهد.
عفونت ادراری می تواند ناراحت کننده و دردناک باشد. برای جلوگیری از آنها ، مثانه خود را به زودی پس از مقاربت خالی کنید ، مایعات زیادی به خصوص آب بنوشید ، از جلو به عقب اندان تناسلی خود را پاک کنید و تعداد شرکای جنسیتان را کم کنید.

کبودی یا سوختگی

اگر شریک جنسیتانعاشق داشتن رابطه جنسی مکرر یا رابطه خشن است ، ممکن است شما به این مرحله برسید. سوختگی زمانی اتفاق می افتد که گرما از اصطکاک به پوست آسیب می رساند. سوختگی از داشتن رابطه جنسی در موقعیت های خاص ناراحت کننده است.

درد در کمر

جلسات طولانی رابطه جنسی و فشار شدید ، کمر شما را به درد می آورد. کمر درد غالباً توسط عضله پاره ، کشیده یا دیگر تاثیرات ایجاد می شود. این عمل در حین حرکات ناگهانی اتفاق می افتد . در رابطه جنسی، فشار زیادی در قسمت تحتانی کمر ایجاد می شود. وضعیت ضعیف جنسی در طول زمان نیز منجر به کمر درد خواهد شد. همچنین می توانید موقعیت های جنسی را تغییر داده یا در جلسات کوتاه فشار وارد کنید. به هر حال مراقب بدن خود باشید. 

مصونیت ضعیف

در حین مقاربت ، بسیاری از هورمون ها در جریان خون آزاد می شوند. هورمون پروستاگلاندین E-2 در طول رابطه جنسی در جریان خون رها می شود. آنها در مناطقی از آسیب بافتی یا عفونت ساخته می شوند ، جایی که باعث التهاب ، درد و تب به عنوان بخشی از روند بهبود می شوند.
این التهاب ، درد و تب بدون تنظیم ، منجر به ضعف ایمنی بدن ، بافت های آسیب دیده ، درد عصبی و عضلانی می شود. همچنین می توانند منجر به عدم تحریک جنسی شوند.
 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۲۸۰۰
پاسخبنابر عوارضی که در رابطه جنسی برای زنان برشمردید ، نتیجه میشود که مناسبترین و اخلاقی ترین راه برای اطفای غریزه جنسی مردان ، خود ارضائی است .
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۱۸۰۰
پاسخسلام
همسر من رابطه خشن دوست داره و دان باعث شده پارگی های مختصری در واژن داشته باشم
الان باردارم بنظرتون باید چکار کنم که ایشون بیشتر مراعات حالم کنن؟
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۲۰۰۰

در صورتیکه مشکل با صحبت کردن حل نشد و درک نگرانی های شما برای او سخت بود بهتر است حتما به پزشک مراجعه کنید .. 

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۱۳۰۰
پاسخآیا رابطه یک روز در میان زنان..باعث سیاتیک..درد کمر و مضرات زیاد میشود...با توضیحات لطفا بیان کمید ممنون از لطفتون
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۰۲۰۰
پاسخسلام
من 19سالمه ولی جدیدا کمردرد گرفتم یعنی ممکنه بخاطر رابطه باشه؟!و چه درمانی داره؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۰۲۰۰
پاسخسلام
من 19سالمه ولی جدیدا کمردرد گرفتم یعنی ممکنه بخاطر رابطه باشه؟!و چه درمانی داره؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۴/۳۰۰۰
پاسخسلام منو همسرم نزدیکی خشن فشار زیادی توی یه هفته داشتیم بعد الان هم ادرارم کم قطره قطره میاد هم سوزش دارم و هم زیر دلم درد می‌کنه مدام هم باید برم دستشویی یعنی دخول زیاد بوده ممکنه آسیب چیزی رحمم دیده باشه یا افتادگی باشه یا چیز دیگه ای هست یا عادی ؟
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۷۰۰
پاسخ

سلام.همسر من هر روز تمایل به رابطه دارن.ایا از نظر جسمی دچار مشکل نمیشم در اینده؟ 32 ساله هستم. برای خود همسرم هم از نظر جسمی مشکلی پیش نمیاد تو سن بالاتر؟

ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۰۱۰۰

در صورتی که هر دو بر سر تعداد رابطه توافق دارید ، مشکلی ایجاد نمی شود

ناشناس
۱۴۰۲/۰۴/۰۷۰۰
عالی
علی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷۰۰
پاسخسلام
چه تعداد رابطه جنسی در هفته برای زن طبیعی محسوب میشه ؟
اگر تعداد رابطه جنسی زیاد باشد ولی فقط با یک شریک زندگی باشد ایراد دارد ؟
کامش یار
۱۳۹۹/۰۱/۰۵۰۰

سلام 

تعداد رابطه طبیعی برای زن  بر اساس سن افراد متفاوت است . برای یک خانم سی ساله به طور میانگین هفته ای یک بار طبیعی است . با این حال تعداد رابطه بسته به نیاز جنسی افراد می تواند متفاوت باشد. باید توجه کرد تعداد رابطه باید بر اساس خواست طرفین تنطیم شود. در صورت عدم رضایت زن از تعداد زیاد رابطه جنسی به مرور بی میلی جنسی ایجاد خواهد شد و این بی میلی جنسی زن باعث افت توان جنسی مرد می شود و زوج ها در چرخه ای از مشکلات جنسی مداوم قرار می گیرند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 12

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...