این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی چیست ؟

تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی چیست ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/14 نظر 0 بازدید 386

پورنوگرافی همیشه بد نیست اما در اغلب موارد مشکل ساز می شود. در این مقاله سعی داریم تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی را بررسی کنیم.

بسیاری از افراد روزانه به تماشای پورنوگرافی مشغول می شود و این کار یکی از سرگرمی های آن هاست. پورنوگرافی همیشه بد نیست اما در اغلب موارد مشکل ساز می شود و زندگی جنسی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله سعی داریم تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی را بررسی کنیم.

تاثیر پرونوگرافی بر رابطه جنسی : 

مشکل اصلی برخی افراد این است که با فرور رفتن در دنیای فیلم های پورن واقعیت را فراموش می کنند و از روابط جنسی خود انتظاری در حد این فیلم ها دارند. در حالی که واقعیت هرگز اینگونه نیست.
یک مطالعه گاردین در سال 2014 نشان داد که مردان 25 تا 34 ساله بیشترین زمان را برای تماشای فیلم ها پورن می گذارند و این موضوع در حالی است که از تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی اطلاعی ندارند و نمی دانند که ممکن است به دیدن این فیلم ها معتاد شوند. از این رو این مطالعات در نهایت به این نتیجه می رسند که پورنو گرافی می تواند تاثیراتی مانند دیرانزالی و یا زودانزالی و اختلال نعوظ را برای مردان به وجود آورد. علم نشان می دهد که مغز انسان به تدریج نسبت به تصاویر جنسی حساس می شود، بیشتر به آن ها احتیاج پیدا می کند و خود ارضایی مکرری که از تماشای این فیلم ها انجام می دهد باعث مشکلات جدی در فرد خواهد شد. 

پورنوگرافی و روابط بین زوجین : 

فیلم های پورن به دور از هرگونه مسائل و مشکلاتی هستند که ممکن است در یک زندگی و رابطه عادی به وجود بیاید. در یک رابطه واقعی کوچکترین مسائل می توانند رابطه جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهند. اما در پورنو گرافی به این موضوع توجهی نمی شود. اما زندگی واقعی تنها لذت بردن و تفریح نیست و مشکلات متعددی برای افراد به طور روزمره ایجاد می شود که تمامشان می توانند رابطه جنسی او را مختل کنند. 
امروزه برای بسیاری جوانان اولین رویایی با رابطه جنسی توسط یک فیلم پورن اتفاق می افتد. اولین ذهنیت برای او به این صورت شکل می گیرد و رابطه جنسی در ذهن او به این شکل ترسیم می گردد. بعدها وقتی این فرد وارد زندگی مشترک می شود و رابطه جنسی را آغاز می کند تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی خود را نمایان می کند. این فرد دائما در ذهن خود رابطه جنسی و پارتنرش با یک بازیگر پورن مقایسه می کند و همواره در این مقایسه ها دچار شکست می شود زیرا این فیلم ها هرگز از یک زندگی واقعی تهیه نمی شوند. اینگونه فیلم ها تنها یک صنعت پولسازی هستند و سازندگان آن ها به روابط واقعی افراد اهمیتی نمی دهند.
به این ترتیب روابط واقعی شما دچار مشکل خواهد شد؛ نوع اندام و آرایش بازیگران این فیلم ها به گونه ای است که تنها برای تحریک جنسی بیشتر ساخته شده و به هیچ وجه طبیعی نیست. واقعیت این است که بیشتر مردم اینگونه نیستند. این طرح ها می توانند منجر به ضعف تصویر بدن در ذهن فرد و اضطراب عملکرد شوند و چنین نگرانی هایی می تواند در لذت جنسی شما اختلال ایجاد کنند.

بیشتر بدانید : چطور رابطه زناشویی را بهتر کنم؟

پورن ممکن است در نحوه رفتار یا فکر کردن شما در مورد شریک جنسی تان تأثیر بگذارد ، به عنوان مثال از زنان انتظار داشته باشید هیچ مویی روی پوست نداشته باشند یا فکر کنند که استفاده از کاندوم قابل قبول نیست زیرا این همان چیزی است که شما در این فیلم ها می بینید. استفاده از کاندوم می تواند از انتقال بیماری های ادراری و HIV جلوگیری کند و نباید از آن چشم پوشی کرد. همچنین زنان ممکن است از شریک خود انتظار داشته باشند که با قدرت و توان یک بازیگر پورن با آن ها رابطه برقرار کند و یا حتی تصور اشتباهی از اندازه آلت تناسلی مردان برایشان به وجود آید. 
روابط سالم نیاز به برقراری ارتباط ذهنی و کلامی دارند و گرچه ممکن است لازم نباشد همه چیز را به شریک زندگی خود بگویید، اگر فهمیدید که به پورنوگرافی اعتیاد دارید و این موضوع بر روی رابطه جنسی شما با شریکتان تاثیر می گذارد بهتر است در این باره با او صحبت کنید. شریک شما ممکن است بتواند در این زمینه به شما کمک کند و با بهتر کردن رابطه جنسی تان بتوانید فیلم های پورن را کنار بگذارید. 

چه باید کرد ؟ 

نگران نباشید. حتی اگر تا امروز به دیدن پورنوگرافی اعتیاد داشته اید و از تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی بی اطلاع بوده اید هنوز هم می توانید شرایط را تغییر دهید. خوشبختانه، مغز نسبت به عادت های جدید دارای انعطاف پذیری بوده و قابل تغییر است، اما ممکن است برای تغییر پاسخ های جنسی شما زمان بیشتری لازم باشد.
به زبان ساده تر اگر شما فردی هستید که رابطه جنسی منظمی ندارید و گاهی خود ارضایی می کنید سعی کنید این خود ارضایی را کم کم بدون دیدن فیلم پورن و با کمک تخیلتان انجام دهید. و همچنین اگر یک شریک جنسی ثابت دارید سعی کنید با همسرتان معاشقه طولانی تری قبل از دخول داشته باشید تا به تحریک کافی برسید. 

فواید فیلم های پورن : 

تا کنون گفته شد که فیلم های پورن باید از زندگی جنسی شما حذف شوند تا تصورات و ذهنیت شما را تحت تاثیر قرار ندهند. اما گفتنی است این فیلم ها گاهی اوقات می توانند مزیت هایی نیز داشته باشند.
گاهی برای افرادی که دچار بی میلی جنسی هستند ممکن است تماشای یک فیلم پورن باعث بازگشت تمایل به رابطه جنسی شود و زندگی جنسی او را بهتر کند. گاهی نیز فیلم های پورنوگرافی می توانند برای انجام رابطه با پوزیشن های جدید به شما ایده بدهند و رابطه تان را از یک نواختی خارج کنند. 
همچنین در برخی افراد دیده شده که با تماشای انواع مختلف فیلم پورن که مطابق سلایق مختلف ساخته می شوند، فرد توانسته است گرایش خود در روابط جنسی را تشخیص دهد و زندگی جنسی شاد تری داشته باشد. 

بیشتر بدانید : علل سرد شدن آقایان در رابطه چیست؟

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...