این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

رابطه بین خودارضائی و زود انزالی

رابطه بین خودارضائی و زود انزالی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 17,753

افراد اغلب میخواهند بدانند که آیا خودارضائی بیش از حد می تواند انزال زودرس (PE) را ایجاد کند ؟ آیا رابطه بین خودارضائی و زود انزالی رابطه معنی داری است؟

افراد اغلب میخواهند بدانند که آیا خودارضائی بیش از حد می تواند انزال زودرس (PE) را ایجاد کند ؟ آیا رابطه بین خودارضائی و زود انزالی رابطه معنی داری است؟


آیا خودارضائی بیش از حد باعث زود انزالی می شود؟

آیا رابطه بین خودارضائی و زود انزالی همیشگی است؟

این نظریه واقعا درست نیست. در واقع، یکی از راههای درمان زود انزالی توسط خودارضائی کنترل شده است. که توسط بسیاری از متخصصین سکس تراپی مطرح شده است.

با این حال، بسیاری نظریه ها درباره رابطه بین خودارضائی و زودانزالی ودر مورد علل روانی زود انزالی وجود دارد. این ممکن است به یک رابطه جنسی اولیه بد باشد، در حالی که فشار عصبی زیادی برای به سرعت تمام کردن سکس و هرچه زودتر ارضا شدن وجود داشته است.

 

 

آزمون تنیدگی روانی

 

آیا غذاها یا داروهای خاصی وجود دارد که به تقویت نعوظ یا درمان زود انزالی کمک می کند؟


نه – در واقع هیچ شواهدی وجود ندارد که بتواند از داروهای ضدافسردگی حمایت کند. با این حال، رژیم غذایی شما می تواند در این شرایط نقش داشته باشد. رژیم غذایی حاوی چربی و کلسترول، و همچنین مصرف زیاد الکل، باعث اختلال در عملکرد نعوظ خواهد شد. 


آیا PE و ED بیشتر در افرادی که بی تجربه هستند رایج هستند؟


بعضی از شواهد وجود دارد، که این مسئله را تائید میکنند زیرا همیشه فاکتور نگرانی و اضطراب وجود دارد که هر دو می تواند به PE و ED منجر شود. شاید اولین بار که یک مرد رابطه جنسی دارد ممکن است علائمی از هر دو این شرایط داشته باشد. 

رابطه جنسی مقعدی و عوارض آن چیست؟


آیا توقف تحریک جنسی شریک زندگی شما به اختلال نعوظ منجر می شود؟


در روابط بلندمدت این مورد اغلب اتفاق می افتد. اما مهم است که به یاد داشته باشید هنگامی که یک مرد پا به سن میگذارد به خصوص وقتی از 40سالگی میگذرد، کمی وزنش بیشتر میشودو احتمالا برای چندین سال است که سیگار میکشد، همه این عوامل فیزیکی در ایجاد اختلال نعوظ نقش بازی میکنند.

 

در مورد مشکلات ژنتیکی و یا چیزهایی که از طریق خانواده ها منتقل می شود چه؟ آیا شواهدی در این زمینه وجود دارد؟


بله، به ویژه برای علل ارگانیک ED – کلسترول بالا در خانواده ها و همچنین بیماری های قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا و دیابت به وجود می آید. شواهدی وجود دارد که این شرایط در خانواده ها اتفاق می افتد و همه آنها به اختلال نعوظ کمک می کند.


آیا ممکن است خودارضائی بیش از حد به زود انزالی منجر شود؟


پاسخ به این سوال مثبت است و به نظر می رسد این یکی از علل اصلی افزایش درصد مردان جوان با کنترل کم انزال است که میخواهند یاد بگیرند چطور سکس طولانی تری داشته باشند و بیشتر در رختخواب دوام بیاورند.

 

اما خودارضائی همیشه بد نیست …


در حقیقت وقتی که به روش صحیح انجام می شود می تواند یکی از ابزارهای کلیدی برای کمک به شما در ایجاد سطح بالایی از کنترل عصبی باشد. شما انجام درست خود ارضائی به راهنمائی وآموزش نیاز دارید، اما نکته این است رابطه بین خدارضائی و زود انزالی به خودی خود معنی دار نیست. خودارضائی به تنهایی مشکلی ایجاد نمیکند بلکه شیوه ای است که توسط بسیاری از مردان انجام می شود.

 

عادت خودارضائی بد در نوجوانی احتمال زود انزالی را زیاد میکند.


بسیاری از پسران هیجان خودارضائی را در نوجوانی کشف می کنند و در این مرحله معمولا در مورد این نوع لذت مشتاق میشوند.در طول این سال هاست که عادت های بسیاری در سیستم پاسخ جنسی شما و رفتارتان نسبت به ارگاسم ایجاد میشود و ایده شما نسبت به سکس و رابطه بین خود ارضائی و زود انزالی شکل میگیرد .

اغلب اتفاق می افتد یک نو جوان مجبور به خودارضائی در خلوت میشود وبرای جلوگیری از دیده شدن توسط والدین و یا سایر اعضای خانواده سعی میکند انزال به سرعت اتفاق بیافتد در این گونه موارد نیز رابطه بین خود ارضائی و زود انزالی قوی تر میشود. و اثرات مهمی در زندگی جنسی بعدی آنها میگذارد.

علت های زود انزالی و روش های درمان چیست؟

رابطه شرم و زود انزالی


هنگامی که نوجوانان مخفیانه شروع به خودارضائی می کنند، این پنهان کردن به طور مکرراین مفهوم را تقویت می کند که سکس یا هرچیز دیگری مرتبط با آن یک عمل شرم آور است. این باید پنهان شود، نباید از آن صحبت شود باید مخفیانه و به سرعت انجام شود.

در خانواده های محافظه کار و مذهبی این اغلب به میزان بیشتر همراه با احساس شدید شدید شرم و گناه تجربه می شود و مربوط به عمل لذت بردن از خود است. این احساس گناه به وسیله این هشدار قدیمی به پسران تقویت شده است- “استمناء شما را کور خواهد کرد.”

برخی معتقدند زمانی که این مردان به سنی میرسند که در آن از نظر جنسی فعال می شوند، این اعتقاد راهمواره به دوش میکشند و آن را در مورد رابطه جنسی با همسرشان انتقال می دهند. این باعث می شود آنها بیش از حد در مورد سکس اضطراب داشته باشند و هنگامی که موقع فعالیت جنسی میشود، بدن آنها به طور خودکار یک ماشه را فعال میکند، که منجر به انزال زودرس می شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...