این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

آنچه دراین مقاله می خوانید

 

 

این مقاله برای چه کسی مفید است

 

بعضی از زنان به علت تیره بودن دستگاه تناسلی اعتماد به نفس کمی دارند و این موضوع باعث می شود نتوانند رابطه جنسی خوبی داشته باشند یا از بدن خود خجالت بکشند با این که تیره بودن واژن ، زیر بغل معمولا طبیعی است اما برای کمتر کردن آن می توانیم کارهایی انجام دهیم . در برخی دیگر از زنان به دلیل زایمان واژن دچار مشکلاتی می شود و در بعضی دیگر لبه های واژن بزرگ می باشند  یا اینکه افرادی از ظاهر لابیا خود ناراضی هستند ، ما در این مقاله به شما کمک می کنیم که چه راهی برای حل کردن مشکل شما وجود دارد .

 

جوان سازی واژن چیست؟

 

امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی و تمایل افراد به جوان ماندن هزاران روش و ابزار برای کمک به جوان نگه داشتن بدن تا زمانی که امکان داشته باشد وجود دارد یکی از این موارد کمک به جوان سازی واژن در زنان است. بسیاری از بانوانی که برای استفاده از روش های جوانسازی واژن به کلینیک ها مراجعه می کنند معمولا تعریف درستی از این روش در ذهن ندارند.

جوان سازی واژن به موارد زیر اطلاق می شود: 1- تنگ کردن واژن 2- سفید کردن واژن 3- لابیا پلاستی
استفاده از این روش ها می تواند به دلایل زیبایی و یا برای حل مسائل مرتبط با سن، از قبیل عدم تنگی واژن و بی اختیاری ادرار، باشد. درمان های مبتنی بر انرژی یک گزینه غیر جراحی برای جوان سازی واژن است. (مانند استفاده از لیرز). درمان می تواند شامل سفت و تنگ کردن واژن، لابیا پلاستی (عمل زیبایی واژن) ، متوقف شدن بی اختیاری ادرار، از بین بردن خشکی واژن ، سفید کردن واژن و … باشد.

برای تعیین وقت حضوری جوانسازی واژن کلیک نمایید.

زایمان و سن می توانند واژن زن را تغییر دهد. اکثر زنان به دلیل زیبایی و افزایش اعتماد به نفس به دنبال جوان سازی واژن هستند. اما مهم است که هر زنی که به جوان سازی واژن نیاز دارد، انتظارات واقع بینانه از نتایج داشته باشد. هیچ روشی وجود ندارد که افراد بتوانند زیبایی و اندام دوران جوانی خود را کاملا برگردانند. همچنین در نظر داشته باشید که واژن دارای طیف گسترده ای از “آناتومی طبیعی” است. چیزی که برای شما ایده آل است ممکن است برای فرد دیگر مناسب نباشد. این موضوع یک خواسته طبیعی است اگر بخواهید ساعت را به عقب برگردانید و علائم پیری را کنار بگذارید. با این حال، مهم است که در تلاش برای انجام این کار سلامتی ذهنی و جسمی خود را در معرض خطر قرار ندهید.

 

چه سنی برای عمل زیبایی واژن مناسب است؟

 

سن افراد همواره نقش مهمی در شکل و کارایی اندام های مختلف دارد. اندام تناسلی نیز از اثرات افزایش سن مصون نمی ماند. همانطور که با گذشت زمان دیگر عضلات بدن قدرت و استحکام (اصطلاحا سفتی) خود را از دست می دهند عضلات کف لگن نیز به همین سرنوشت دچار خواهند شد. البته جای نگرانی نیست زیرا روش های زیباسازی و جوانسازی دستگاه تناسلی تا حد زیادی اثرات ناشی از افزایش سن را بهبود می بخشند.
ممکن است شما در سن 40 سالگی شروع به احساس تغییر در این ناحیه کنید. ممکن است زودتر و یا دیرتر. اما در هر صورت بر اثر تغییرات هورمونی و پایین آمدن سطح هورمون استروژن بافت واژن دچار تغییراتی مانند : نازک شدن ، خشک شدن ، از دست دادن حالت اسیدی (که موجب از بین رفتن میکروب ها میگردد.) ، کشش و انعطاف کمتر ، حساسیت و تحریک کمتر شود. این تغییرات در دوران یائسگی بسیار مشهود و قابل توجه خواهند بود. به همین علت افراد می توانند در صورت بروز چنین مواردی برای انجام جوانسازی واژن به متخصص مربوطه مراجعه نمایند.

 

تنگ کردن واژن بعد از زایمان

 

بارداری و زایمان طبیعی همواره باعث ایجاد تغییرات زیادی در دستگاه هورمونی و تناسلی بانوان می شود. تغییرات هورمون ها در دوران بارداری حتی ممکن است باعث ایجاد تیرگی در این ناحیه گردند. در هنگام زایمان طبیعی واژن دچار افزایش قطر زیادی می شود و ممکن است تا مدت ها پس از تولد فرزند این افزایش قطر همچنان قابل مشاهده باشد. اما از آنجایی که واژن عضوی انعطاف پذیر است به مرور زمان به حالت اولیه خود بازخواهد گشت.برای تسریع این امر می توان از انواع تمرینات برای تقویت عضلات کف لگن زیر نظر متخصص کمک گرفت. اما روش دیگری نیز وجود دارد که اصطلاحا آن را تنگ کردن واژن و یا به طور کلی جوانسازی واژن می گویند.این روش جراحی بسیار سریع و اثربخش خواهد بود و واژن را به حالت قبل از زایمان برمی گرداند.

 

 

انواع روش های جوان سازی واژن

 

برای انجام جوانسازی واژن روش های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش ها میتوان جراحی، استفاده از لیزر و انواع تزریق به واژن را نام برد.

 

جراحی واژن ( واژینوپلاستی )

 

واژینو پلاستی یک روش جراحی است که با هدف سفت و تنگ کردن واژن و بهبود روابط جنسی در افرادی انجام می شود که به علت زایمان یا افزایش سن دچار شلی واژن یا افزایش قطر واژن شده اند. البته باید توجه داشت که این جراحی به تنهایی نمی تواند موجب افزایش حساسیت و واکنش جنسی شود زیرا تمایل، تحریک و ارگاسم موضوعاتی پیچیده و وابسته به به احساسات، افکار و عوامل بین فردی می باشند.

 

تنگ کردن واژن

 

همواره وقتی اصطلاح تنگ کردن واژن به میان می آید تصورات غلط بسیاری وجود دارد.یکی از این تصورات اشتباه این است که افراد فکر می کنند واژن بر اثر رابطه جنسی زیاد دچار شلی و افزایش قطر می گردد. و تصور اشتباه دیگر در زنان این است که واژن لزوما باید تنگ باشد و به محض مشاهده کوچک ترین تغییر دچار نگرانی و اضطراب می شوند. از طرفی واژن خیلی تنگ می تواند موجب رابطه جنسی دردناک شود.  واژن زنان عضوی کاملا انعطاف پذیر و اصطلاحا الاستیک است که پس از هر تغییر (مانند زایمان طبیعی یا رابطه جنسی) امکان بازگشت به حالت اولیه خود را دارد. اما گاها این بازگشت به حالت اولیه مدت زمان زیادی به طول می انجامد و بانوان دچار احساس شلی واژن می گردند. البته گفتنی است با افزایش سن عضلات لگن مانند عضلات سایر نواحی بدن تا حدودی سفتی و انعطاف خود را از دست می دهند که بدون استفاده از روش های درمانی به خودی خود قابل بازگشت نیست. روش های پیشنهادی و ترمیمی در این زمینه مانند عمل زیبایی واژن ، لابیا پلاستی ، سفید کردن واژن و یا تنگ کردن واژن میتوانند تا حدودی اثربخش باشند و موجب افزایش حس اعتماد به نفس در افراد گردند.

 

لابیا پلاستی

 

تفاوت جراحی لابیا پلاستی با جراحی واژن در این است که لابیا پلاستی به نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود اما جراحی واژن عموما یک عمل ترمیمی است. لابیا پلاستی به لب های اطراف واژن می پردازد و می تواند به تنهایی و یا همراه با عمل تنگ کردن واژن انجام شود. این عمل باعث تغییر اندازه و شکل در لب های بزرگتر و بیرونی واژن و یا لب های کوچکتر و داخلی واژن میگردد. در اکثر موارد لابیا پلاستی به منظور کوچک کردن و اصلاح شکل نامتقارن لب ها انجام می گیرد.

به تازگی واژینو پلاستی، لابیا پلاستی و سفید کردن واژن به عنوان جراحی های زیبایی واژن شناخته شده اند که میتوان به طور کلی این روش ها را جوانسازی واژن خواند.

 

سفید کردن واژن

 

امروزه بسیاری از بانوان با موضوعی به نام تیرگی واژن دست و پنجه نرم می کنند. تغییر رنگ برخی از قسمت های بدن از جمله تیرگی زیربغل یا ناحیه تناسلی یک موضوع عادی به شمار می رود. هر چند راهکارهای زیادی برای روشن شدن پوست ناحیه تناسلی وجود دارد؛ اما استفاده از این راهکارها به این معنا  نیست که تیرگی واژن یک اتفاق نگران کننده و غیرطبیعی است. این تیرگی علل مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان افزایش سن، چاقی ، مشکلات هورمونی ، ژنتیک ، برخی بیماری ها و اخلالات پوستی ، پوشیدن لباس های تنگ و شیو کردن موهای ناحیه تناسلی را نام برد. برای رفع تیرگی واژن روش های بسیار زیادی وجود دارد اما یکی از بهترین روش ها استفاده از دستگاه لیزر جوان سازی برای سفید کردن واژن است که در مدتی کوتاه و بدون عوارض می تواند اثربخش باشد. روش دیگر انواع کرم و پماد های سفیدکننده واژن است که در مدت طولانی تری نتیجه بخش خواهند بود. همچنین بسیاری از افراد روش های خانگی و گیاهی را پیشنهاد می کنند.

 

تزریق ژل یا چربی به واژن

 

یکی دیگر از روش های جوانسازی و تنگ کردن واژن تزریق ژل و چربی به این ناحیه زیر نظر متخصص است. این عمل به منظور زیبایی ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد. با افزایش سن و یا زایمان طبیعی و همچنین تغییرات هورمونی و یا کاهش چربی بدن ممکن است پوست این ناحیه دچار شلی و افتادگی شده و ظاهر نامطلوبی به خود بگیرد. تزریق ژل یا چربی به این ناحیه تا حدودی میتواند ظاهر ناحیه تناسلی را بهبود ببخشد. این تزریق منجر به رفع چین و چروک های ایجاد شده می شود و فرم بهتری به لب های اطراف واژن می دهد.
 

 

ابزارهای جوانسازی واژن

 

ابزار های مورد استفاده برای جوان سازی واژن، دستگاه های مبتنی بر انرژی (لیزر یا رادیوفرکانس) هستند که برای تحریک بافت واژن استفاده می شوند و به بازسازی سفتی، کشش، و حساسیت واژن کمک می کنند. این روش یک عمل سرپایی محسوب می شود. استفاده از لیرز می تواند باعث ایجاد احساس داغی در این ناحیه گردد اما کاملا قابل تحمل است. توجه داشته باشید که حتما توسط متخصص انجام گیرد. این عمل عموما بدون بیهوشی انجام می شود. گرمایش بافت ها بر سلول های تولید کننده کلاژن تأثیر می گذارد، بنابراین اثر سفت شدن کامل ممکن است یک ماه طول بکشد.

 

چه کسانی به جوانسازی واژن نیاز دارند؟

 

ظهور “جوان سازی واژن” به عنوان یک روش زیبایی باعث شده است که بسیاری از زنان احساس کنند که واژن آنها باید با عمل جراحی بهبود یابد، اما این موضوع برای اکثر زنان به سادگی قابل تشخیص نیست و باید افراد واجد شرایط برای این عمل توسط متخصص مشخص گردند.
این افراد میتوانند دچار مشکلات زیر باشند:
-شلی عضلات واژن به علت افزایش سن و یا زایمان طبیعی
-تیرگی واژن به طوری که برای فرد آزار دهنده باشد.
-شکل نامتقارن و بزرگی لب های تناسلی
-بی اختیاری ادرار و نیاز به دفع مکرر ادرار
-خشکی و سوزش در ناحیه تناسلی
-رابطه جنسی دردناک
-افراد دچار عفونت های مکرر مانند عفونت های ادراری یا عفونت های جنسی
مناسب ترین سن برای انجام این عمل بین 30 تا 55 سال می باشد.

 

به طور کلی باید با اندام تناسلی زن نیز مانند سایر اندام ها برخورد شود و حساسیت بی مورد در این زمینه ممکن اثرات منفی جسمی  و روحی را برای فرد به دنبال داشته باشد. همچنین این موضوع ثابت شده است که بسیاری از آقایان حساسیت زیادی در مورد ظاهر ناحیه تناسلی بانوان ندارند و حساس بودن آقایان در این مورد تصوری اشتباه از سوی بانوان است. اما روش های جوانسازی (عمل زیبایی واژن ، تنگ کردن واژن ، لابیا پلاستی و سفید کردن واژن) برای افرادی که به طور جدی در این زمینه دچار مشکل شده اند بسیار مفید و اثربخش می باشد و می تواند روابط جنسی افراد را بهبود بخشد. همچنین زیبایی و جوانی در هر عضوی از بدن موجب افزایش اعتماد به نفس افراد خواهد شد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...