این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

کم شدن شهوت در مردان بعد از 50 سالگی

کم شدن شهوت در مردان بعد از 50 سالگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 13 بازدید 36,220

کم شدن شدن شهوت مردان  و کاهش میل جنسی به مرور اتفاق می افتد. ولی با افزایش سن، یک چیز در مردان تغییر نمی کند: توانایی و حریص بودن آنها برای لذت بردن از فعالیت جنسی به هر صورت ممکن. 

 

 

کاهش میل جنسی مردان بعد از 50 سالگی

 

کاهش شهوت مردان و ناتوانی جنسی به مرور اتفاق می افتد. با افزایش سن، یک چیز در مردان تغییر نمی کند: توانایی و حریص بودن آنها برای لذت بردن از فعالیت جنسی به هر صورت ممکن .برای همین است که اکثر زوج ها  به دنبال بالا بردن میل جنسی مرد هستند. اما جنبه های دیگر معاشقه و فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی  به طور قابل توجهی متفاوت است. رابطه زناشویی یک شکل از ورزش است،  اگر مردان مسن تر به آرامی با تغییرات میانسالی و افزایش سن سازگار شوند هنوز هم آتش میل جنسی می تواند داغ و شعله ور باشد . در اینجا هفت مورد است که باید بدانید

همانطور که سن شما بیشتر می شود ، برخی از شرایط یا داروها ممکن است باعث کم شدن شدن شهوت شما  و یا ناتوانی جنسی شود. اما فکر نکنید که باید خود را از فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی محروم کنید .یکی از عوارض ناتوانی جنسی مردان میانسال کم شدن تدریجی شهوت و میل جنسی این افراد است.

 

 

هفت توصیه برای افزایش میل جنسی بعد 50 سالگی

گر مردان مسن تر به آرامی با تغییرات میانسالی و افزایش سن سازگار شوند هنوز هم آتش رابطه جنسی می تواند داغ و شعله ور باشد . در اینجا هفت مورد است که باید بدانید

1- ورزش کنید

شما ممکن است به رابطه جنسی به عنوان اوقات فراغت نگاه کنید، اما اینطور نیست و می توانید در طول فعالیت جنسی و سکس مانند ورزش کردن کاملا عرق کنید. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا اندام متناسب و ورزش کردن میتواند به شما  در فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی کمک کند و ازکم شدن شدن شهوت مردان جلوگیری کند.

ورزش عضلات را تقویت می کند. هیچ چیز مانند ورزش کردن نمی تواند خلق و خو شما را به سرعت بالا ببرد.

ورزش خلق و خوی شما را بهبود می بخشد زیرا می تواند مواد شیمیایی نشاط آور( مانند سروتونین) در مغز شما آزاد کند که باعث می شود شما احساس بهتری داشته باشید و احساس راحتی کنید. تا به حال شده که بسیار غمگین بوده و همچنان به فعالیت جنسی علاقه مند باشید؟

ورزش به شما کمک می کند بهتر به نظر برسید و ظاهرتان متناسب تر شود. ورزش منظم می تواند بدن شما رادر بهترین حالت نگه دارد و می تواند اعتماد به نفس جنسی شما را بالا ببرد و دچار ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ نشوید

برای زنان، فعالیت بدنی منظم، ممکن است با هیجان و تحریک بیشتر در فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی همراه باشد.

افرادی  که فعالیت فیزیکی دارند و ورزش می کنند بسیار کمتر از مردانی که غیرفعال هستند دچار کم شدن شدن شهوت مردان و یا اختلال عملکرد جنسی مانند اختلال نعوظ می شوند. اگر از دوچرخه سواری لذت میبرید ، مطمئن شوید صندلی آن نرم و راحت باشد و دوچرخه ای که انتخاب کردید برای شما مناسب است. این می تواند به شما در جلوگیری از بروز احتمالی اختلال نعوظ و سایر مشکلات در فعالیت جنسی بعد از 50 سلگی  کمک کند.

قبل از هر برنامه تمرینی جدید،با پزشک خود صحبت کنید.

2. رابطه زناشویی را جالب و جذاب نگه دارید

هنگامی که شما برای مدت زمان طولانی با یک نفر شریک هستید، ممکن است بخواهید ایده های جدیدی برای افزودن کمی تنوع  به زندگی جنسی خود امتحان کنید. این کار می تواند به سادگی تغییر زمان رابطه جنسی در طول روز باشد. اگرهنگام شب احساس خواب آلودگی دارید،سکس صبح زود می تواند برای هر دوی شما مناسب باشد.کم شدن شدن شهوت مردان  و همچنین ناتوانی جنسی در افرادی که تنوع در رابطه زناشویی با همسر خود دارند کمتر دیده می شود.

برخی دیگر از ایده های جدید که می توانید امتحان کنید:

سعی کنید موقعیت ها و پوزیشن های مختلف جنسی را تجربه کنید

فضای سکس را مرتب کنید و یک فضای رمانتیک ایجاد کنید

از اتاق خواب بیرون بیایید و یک مکان جدید برای عشق بازی پیدا کنید

دوش گرفتن یا حمام کردن را با پارتنر خود امتحان کنید

لذت بردن از یک ماساژ حرفه ای می تواند هردو شما را آرام کند

به فعالیت جنسی فراتر از مقاربت فکر کنید.

اگر شما یا شریک زندگی تان دیگر نمی توانید این کار را انجام دهید، گزینه های دیگر برای لذت بردن از نزدیکی و تماس جنسی وجود دارد. اقدامات ساده اما صمیمی مانند بوسیدن و لمس کردن نباید نادیده گرفته شود.

3. شرایط راحتی خود را فراهم کنید.

اگر آرتریت یا درد ماندگار باعث  اختلال نعوظ و  کم شدن شدن شهوت مردان باشد، راه هایی برای داشتن احساس بهتر پیدا کنید. سعی کنید یک موقعیت جدید که در آن بدن شما آسوده تر باشد، بیابید . یا از بالش برای تکیه گاه اندام هایی که درد میکند، استفاده کنید

فعالیت جنسی را برای هر زمانی از روز که بهترین احساس را دارید برنامه ریزی کنید. پیش از سکس از حمام گرم یا هر فعالیتی که می تواند شما را آرام کند بهره بگیرید.

4. از عوارض احتمالی داروهای مصرفی خود مطلع شوید.

عوارض جنسی داروها می تواند باعث کم شدن شدن شهوت مردان شود. همچنین بعضی داروها اختلال نعوظ می دهند.برخی از این ها می توانند این کار را انجام دهند:

داروهای ضد افسردگی

آنتی هیستامین ها

داروهای فشار خون

داروهای کاهش کلسترول

داروهای زخم

اگر دلیلی وجود دارد که مشکوک است که هر یک از داروهای شما باعث کاهش میل جنسی شما می شود، با پزشک خود صحبت کنید.

5. رابطه جنسی بعد از جراحی و بیماری را به آرامی شروع کنید.

قبل از اینکه با همسرتان دوباره ارتباط برقرار کنید، به بدن خود برای بهبودی و سپری کردن دوره نقاهت زمان بدهید. هنگامی که تایید  پزشک خود را گرفتید ، به آرامی با لمس کردن و بوسیدن شروع کنید.

صادقانه با شریک زندگی خود در مورد احساسات خود ( چه فیزیکی و چه عاطفی) صحبت کنید

6. درباره مسائل و احساسات خود با شریک جنسی خود صحبت کنید.

درباره نگرانی های خود درباره کم شدن شدن شهوت  با شریک جنسی خود آزادانه و شفاف صحبت کنید،  اینکه خواسته های جنسی شما چه تغییری کرده و یا از تغییرات جسمی و ظاهری خود ناراحت هستید

اگر شما هر دو ناراضی هستید که در آن زندگی جنسی شما چیست و قادر به انجام آن نیستید، ممکن است بخواهید با یک سکستراپیست صحبت کنید. پزشک شما باید بتواند ارجاع شما را بدهد.

و به یاد داشته باشید، برخی از زوج های مسن تر زندگی جنسی خود را در مقایسه با جوانی بسیار بهتر و لذت بخش تر می یابند. این به این دلیل است که شما زمان و حریم خصوصی بیشتری دارید ، به علاوه شما می توانید صمیمیت بیشتری با همسرتان و شریک زندگی طولانی مدت خود داشته باشید

سایر چیزهایی که باید درباره کم شدن شدن شهوت مردان بعد از 50 سالگی به خاطر داشته باشید :

STD ها  و بیماری های مقاربتی هنوز هم ممکن است رخ دهد: شما ممکن است به عفونت ها به چشم مشکلات جوانترها نگاه کنید اما افزایش  سن هیچ گونه حفاظتی  درمقابل بیماری های منتقله از راه جنسی و یا STD ها  مانند از اچ آی وی، سیفلیس، زگیل تناسلی و غیره ایجاد نمی کند. ترس بیماری های عفونی جنسی می توانند کم شدن شدن شهوت مردان شود.

اگر بیش از یک شریک جنسی دارید، لازم است همان اقدامات ایمنی را در روابط جنسی خود انجام دهید.

 

چه وقت لازم است به یک پزشک مراجعه کنید

 

بدن ما با افزایش سن تغییرات زیادی می کند که می تواند باعث کم شدن شدن شهوت مردان شود.

پس از یائسگی، برخی از زنان ممکن است دچار خشکی واژن شوند. این می تواند مقاربت دردناک ایجاد کند. ممکن است لازم باشد از شریک زندگی خود بخواهید که معاشقه بیشتری قبل از سکس داشته باشید. یا یک روان کننده بر پایه سیلیکون را امتحان کنید. اگر با انجام این اقدامات هنوز هم مشکل دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

بعضی از مردان ممکن است برای تحریک و تقویت نعوظ  نیاز به تحریک بیشتری داشته باشند. این نوع تغییر طبیعی است. سعی کنید از حالت لمس شریک زندگی خود لذت ببرید. اما اگر یک مشکل  خاصی مانند اختلال نعوظ دارید ممکن است لازم باشد به یک سکستراپیست مراجعه کنید.

هم زنان و هم مردان ممکن است مشکلات تصویر بدنی داشته باشند، و با یادآوری اینکه در روزهای جوانی چطور به نظر میرسیدنند اعتماد به نفس خود را از دست بدهند اما هرگز نباید اجازه دهید که این افکار مانع لذت بردن شما از رابطه جنسی شود.  مراجعه به یک کلینیک سکس تراپی کمک زیادی می تواند به شما کند که بتوانید مانند گذشته از فعالیت جنسی لذت ببرید.

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۵۰۰
پاسخهمسرم بعد ازچند ماه بعد از ازدواجمون میل جنسی خیلی پایینی داشت مثلا ماهی یکبار یا حتی کمتر منم به اجبار خودم رو باهاش وقف دادم حالا که در آستانه پنجاه سه چهار سالگی هست تازه موتورش روشن شده الان که من دیگه توان و حوصله قبل رو ندارم اصلا هم رعایت نمیکنه هی هر شب دنبال من راه میوفته خانم بیا بخواب خوب زشته دیگه بچه های بزرگ داریم این تغییر رفتارو متوجه میشن .اولا که میخوام دلیل این همه تغییر رو بدونم‌ و ایا این میل جنسی قابل کنترل هست ؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰

تغییر رفتار جنسی در پنجاه سالگی معمولا موقتی بوده و بعد از مدتی تعادل به زندگی جنسی بر خواهد گشت. در صورت تداوم با همسرتان به پزشک مراجعه کنید.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۵۰۰
پاسخشوهر من 48 سالشه و تعداد دفعاتی که تمایل به برقراری رابطه زناشویی شده به یک سوم قبل رسیده و میخواستم بدونم زیر 50 سالم طبیعی هست که اینجور باشه؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۲۵۰۰

با افزایش سن کاهش تمایل به رابطه جنسی طبیعی است ، ولی زوج هایی رابطه سالم دارند که بعد از 50 سالگی تعداد آغوش ها بیشتر شود. 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۲۰۰
پاسخمن اصلا این حرفهارو قبول ندارم 52سالمه . تنها چیزی که اذیتم میکنه همین مورده اگر یک شب حداقل دو بار رابطه نباشه بی حس میشم فقط آرزومه کم بشه اگر راه حلی بلدین بگین انجام بدم حتی تو خیابون هم زنی رو که اندام خوبی داره میبینم حالم بد میشه یه مشکل دیگه هم دارم 24ساعت فقط دو ساعت میخوابم بقیه رو اداره هستم یا بیدارم.. هر چی گفتم واقعیت بود .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۴۰۰
پاسخپیشنهاد می کنم حتی اگه میل جنسی ندارید زنتون رو بغل کنید . اگه کاری نمی تونید بکنید لااقل فقط بغلش کنید. من که خودم بیشتر بغل می خوام تا رابطه
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۴۰۰
پاسخنه داداش مردا تو این دوره زمونه همینکه بتونن خرج زن وبچه رو بدن کافی ، زنا هم توقع بیشتر ندارن . نگران نباش هممون مثل همیم .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۲۵۰۰
پاسخمن 53 سالمه و تا یک سال پیش خیلی خوب بودم . آلن دیگهتعطیل شدم .خیلی نگرانم فکر کنم فقط من اینطوری هستم . اگه شما همین کنید نظر بدید ببینم من تنها هستم ؟
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۴۰۰
شوهر من هم مثل سیب زمینی شده .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۱۸۰۰
من هم!
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۲۸۰۰
من 54 سالمه کم که نشده بیشترم شده اما زنم اجازه نمی ده
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۷۰۰
پاسخعالی
وحید عاملی
۱۳۹۸/۱۱/۲۱۰۰
پاسخکاهش میل جنسی وعدم نعوظ بادوام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...