این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

تاثیر سیگار در ناتوانی جنسی

تاثیر سیگار در ناتوانی جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/02 نظر 0 بازدید 479

تاثیر سیگار بر ناتوانی جنسی مردان دقیقا مانند اثر سیگار بر قلب به علت تنگی رگ های آلت است ، می تواند در اثر عوامل مختلف جسمی و روانی ایجاد شود. از جمله آنها سیگار کشیدن است. تعجب آور نیست زیرا سیگار کشیدن می تواند به عروق خونی شما آسیب برساند و ED اغلب نتیجه خون رسانی ضعیف شریانی به آلت تناسلی مرد است.

تنگی عروق به علت سیگار

تاثیر سیگار بر ناتوانی جنسی مردان دقیقا مانند اثر سیگار بر قلب به علت تنگی رگ های آلت است ، علت ناتوانی جنسی می تواند  جسمی و روانی  یا روانی باشد . از جمله آنها سیگار کشیدن است. تعجب آور نیست زیرا سیگار کشیدن می تواند به عروق خونی شما آسیب برساند و ناتوانی مردان در سفت کردن آلت اغلب نتیجه خون رسانی ضعیف شریانی به آلت تناسلی مرد است. خوشبختانه ، اگر سیگار را ترک کنید ، سلامت عروقی و جنسی شما بهبود می یابد و رابطه زناشویی بهتر با ترک سیگار حتی در صورتیکه  فتیش سیگار دارید.

 

 

تاثیر سیگار بر عروق خونی شما

 

خطرات سیگار کشیدن برای سلامتی بسیار زیاد است. و تاثیر سیگار بر بدن شما با هر نخ سیگار زیانبار تر خواهد بود. سیگار کشیدن می تواند تقریباً به همه اعضای بدن شما آسیب برساند. مواد شیمیایی موجود در دود سیگار به مخاط رگ های خونی آسیب می رساند و بر نحوه عملکرد آنها تأثیر می گذارد. این مواد شیمیایی همچنین می توانند به قلب ، مغز ، کلیه ها و سایر بافت های بدن شما آسیب برسانند.در صورتیکه ناتوانی جنسی به علت اعتیاد باشد بهترین راه حل ترک آن اعتیاد است .
خطر سیگار کشیدن برای سلامتی نعوظ شما به دلیل تأثیرات مواد شیمیایی سیگار بر رگ های خونی آلت تناسلی مرد است. وقتی عروق آلت تناسلی مرد گسترش یافته و پس از دریافت سیگنال از اعصاب آلت تناسلی مرد با خون پر می شوند ، نعوظ ایجاد می شود. اعصاب به سیگنال های تحریک جنسی از مغز پاسخ می دهند. اگر رگ های خونی به دلیل استعمال سیگار ناسالم باشند ، حتی اگر سیستم عصبی به خوبی کار کند ، نعوظ از نظر جسمی ممکن نیست.


رابطه سیگار کشیدن و ناتوانی جنسی

 

در حالی که اختلال نعوظ با افزایش سن مردان شیوع بیشتری دارد ، اما در هر سن می تواند ایجاد شود. مطالعه ای در سال 2005 در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی نشان می دهد که احتمال ابتلا به ناتوانی مردان در مردان سیگاری بیشتر از کسانی است که هرگز سیگار نکشیده اند. اما در مردان جوان مبتلا به ناتوانی جنسی ، احتمالاً سیگار کشیدن دلیل آن است.
اگر زیاد سیگار می کشید ، احتمال ابتلا به ناتوانی را بسیار بیشتر می کند. با این حال ، ترک سیگار می تواند علائم ناتوانی جنسی را بهبود بخشد. سن شما ، شدت ناتوانی مردان قبل از ترک سیگار ، و سایر مشکلات عمده سلامتی ممکن است احتمال بازگشت نعوظ سالم را کاهش دهد.

 

درمان ناتوانی جنسی با ترک سیگار

 

هرچه زودتر با شلی آلت کنار بیایید ، سریعتر یک راه حل پیدا خواهید کرد. اختلال نعوظ یک مشکل بهداشتی بسیار شایع است. با این حال ممکن است به شما توصیه شود که یکی از کارهایی که باید انجام دهید ترک سیگار است.
اگر سعی در ترک سیگار داشته اید و موفق نبوده اید ، تصور نکنید که ترک آن غیرممکن است. این بار رویکرد جدیدی را در پیش بگیرید.

در صورتیکه فتیش سیگار دارید با یک پزشک سکس تراپ قرار بگذارید تا هر چه سریعتر راه حلی برایتان ارائه شود. 
مراحل زیر برای کمک به شما در ترک سیگار توصیه می شود :

-لیستی از دلایلی که می خواهید ترک کنید و اینکه چرا تلاش های قبلی شما برای ترک نتیجه ناموفق بود ، تهیه کنید.
-به عوامل محرک سیگار کشیدن مانند نوشیدن الکل یا قهوه توجه کنید.
-از خانواده و دوستان خود حمایت کنید. خوب است بپذیریم که برای غلبه بر اعتیاد قدرتمندی مانند سیگار کشیدن به کمک نیاز دارید.
-با پزشک خود در مورد داروهای تجویز شده و بدون نسخه که برای کمک به ترک سیگار طراحی شده اند صحبت کنید. اگر دارویی انتخاب خوبی به نظر می رسد ، دستورالعمل های دارو را دنبال کنید.
-گزینه های جدیدی برای سیگار کشیدن و فعالیت هایی پیدا کنید که می توانند شما را از اشتیاق به سیگار منحرف کنند ، مانند ورزش یا سرگرمی برای دست و ذهن شما.
-آماده عقب نشینی باشید. فقط به این دلیل که بلغزید و سیگار می کشید به این معنی نیست که نمی توانید به مسیر درست برگردید و موفق باشید. 
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...