این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

رابطه زناشویی مردان سیگاری

رابطه زناشویی مردان سیگاری
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/31 نظر 0 بازدید 29,625

رابطه جنسی مردان نیاز به گردش خون خوب دارد اما تنباکو با تنگ کردن رگ های خون تاثیر منفی بر گردش خون می گذارد.و در مدت کوتاهی بر رابطه زناشویی مردان تاثیر بدی می گذارد .می توان در زنان و مردان سیگاری  تاثیر سیگار در ناتوانی جنسی مردان و خشکی واژن در زنان را دید. 

رابطه زناشویی خوب را با ترک سیگار تجربه کنید. رابطه جنسی مردان نیاز به گردش خون خوب دارد اما تنباکو با تنگ کردن رگ های خون تاثیر منفی بر گردش خون می گذارد.و در مدت کوتاهی بر رابطه زناشویی مردان تاثیر بدی می گذارد . می توان در زنان و مردان سیگاری  تاثیر سیگار در ناتوانی جنسی مردان و خشکی واژن در زنان را دید. می توان در زنان و مردان سیگاری  تاثیر سیگار در ناتوانی جنسی مردان و خشکی واژن در زنان را دید. استعمال دخانیات در مدت نسبتا کوتاهی بر سلامت جنسی تاثیر خیلی بدی دارد و باعث کاهش میل جنسی میشود. 
دود سیگار حاوی ترکیبی از 7000 ماده شیمیایی از جمله نیکوتین است. نیکوتین یک ماده شیمیایی بسیار اعتیاد آور است که در گیاه تنباکو وجود دارد. در حالی که نیکوتین یک ماده شیمیایی در سیگار است ، اما مسئول مضرات قابل پیشگیری ناشی از استعمال سیگار مانند بیماری های قلبی عروقی ، شرایط ریه و سرطان نیست.

اثر سیگار در بعضی از موارد مشابه تاثیر الکل بر رابطه جنسی مردان است و کیفیت رابطه زناشویی را کاهش می دهد . در بعضی از مطالعات اثر سیگار به اندازه تاثیر مواد مخدر در رابطه زناشویی مردان ارزیابی شده است.
برانگیختگی جنسی نیاز به گردش خون خوب دارد اما تنباکو با تنگ کردن رگ های خون تاثیر منفی بر گردش خون می گذارد. بیشتر مطالعات موجود نشان میدهد که استعمال دخانیات تاثیر منفی بر مرحله تحریک پذیری جنسی و نعوظ و همچنین ایجاد مایع روان کننده در زنان دارد. دود سیگار می تواند باعث کاهش قابل توجهی در ظرفیت نعوظ بعد از تنها یک سیگار شود. سیگار می تواندبرخی از بیماری های جنسی را ترویج داده و منجر به یائسگی زودرس می شود. سیگار کشیدن به تدریج قطر آلت تناسلی مردان را کم می کند. 

سیگار می تواند باعث بی خوابی شود و تاثیر خواب بر رابطه زناشویی مردان و زنان اثبات شده است. 

 

 تاثیر سیگار بر رابطه زناشویی مردان


ارتباط بین سیگار کشیدن طولانی مدت و اختلالات برانگیخته (اختلال عملکرد نعوظ یا مشکلات روانکاوی) به خوبی شناخته شده است و نشان داده شده است. گر چه ممکن است دلایل دیگری هم برای بوجود آمدن مشکلات جنسی باشد ولی استعمال دخانیات خود به تنهایی منجر به ایحاد مشکل جنسی می شود.
استعمال دخانیات باعث می شود که مواد شیمیایی به دیواره رگ های خونی آسیب زده و عملکرد آنها را مختل می کند و برای سلامت قلب و عروق  خطرات بدی همراه دارد و با توجه به اینکه مشکلات گردش خون دلیل اصلی برای اختلال در نعوظ است.
همبستگی بین مشکلات نعوظ و بیماریهای قلبی عروقی و همچنین انسداد شریانهای آلت تناسلی زیربنایی مفهوم "علامت سنینل" را تأکید می کند ،با توجه به اینکه اختلال نعوظ می تواند نشانه هشدار دهنده ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی گسترده تر باشد.
به نظر می رسد اثر مضراتی که سیگار بر روی کل شبکه رگ ها اعمال می کند به میزان مصرف و مدت زمان سیگار کشیدن بستگی دارد و بعضی ها معتقد هستند که به نوع سیگار هم مرتبط است (استعمال دخانیات به هر شکل و هر نوعی برای بدن مضر بوده و خطراتی برای بدن دارد)


تاثیر سیگار بر آلت مردان


رگ های خونی در آلت تناسلی به دلیل ایجاد خون در بافت های اسفنجی ارگان تولید مثل باعث ایجاد نعوظ می شوند. در صورت انسداد شریان ها ، خون رسانی دیگر به حد مطلوب نمی رسد و مشکلات می توانند وارد شوند. کاهش 25 درصدی در خون کافی است تا روی کیفیت نعوظ تأثیر بگذارد ، در حالی که به طور کلی تأمین خون در عروق کرونر باید زیر 50 باشد.
مشکلات گردش خون در زنان همچنین می تواند به میزان کافی برانگیختگی و به عنوان مثال خشکی واژن منجر شود. 

- سیگار کشیدن فقط یک سیگار می تواند روی نعوظ تأثیر بگذارد همانطور که چندین مطالعه اخیرنشان داده اند ،

در بین ترکیبات فعال بیشمار موجود در دخانیات ، نیکوتین ، مونواکسید کربن و برخی رادیکال های آزاد مسئول انقباض رگ های خونی با اثر فوری تر هستند.

بنابراین ، یک سیگار گاه به گاه می تواند منجر به کاهش قابل توجهی در عملکرد نعوظ شود ، به عنوان مثال افزایش بیش از 20٪ در مقایسه با غیر سیگاری!

 

دخانیات عامل خطر است.


همانطور که به خوبی به اثبات رسیده است می تواند در دوران بارداری شما هم برای شما و هم برای نوزاد مشکل های متعددی ایجاد کند.
در زمان بارداری از استعمال دخانیات و همچنین در معرض دود سیگار بودن پرهیز کنید.
اثر ضد استروژن ناشی از استعمال دخانیات منجر به یائسگی در چند سال می شود.
سرانجام ، بسیاری از بیماریهای مختلف مانند عفونتهای جنسی یا بیماری پیرونی (ناهنجاری آلت تناسلی مرد) توسط تنباکو قابل فعال یا تشدید است.
استعمال دخانیات می تواند منجر به مرگ زودرس و بیماری شود ، از جمله ، شرایط ریه ، بیماری قلبی عروقی و سرطان تقریباً در هر نقطه از بدن وجود دارد . اما شاید شما نمی دانید که در مصرف دخانیات بین زنان و مردان تفاوت هایی وجود دارد. همچنین ، از آنجا که مردان بیشتر از زنان از محصولات خاصی استفاده می کنند ، ممکن است در برخی شرایط مرتبط با دخانیات بیشتر در معرض خطر باشند.
افراد سیگاری 20 برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض سرطان ریه هستند. همین الان سیگار کشیدن را متوقف کنید و از داشتن رابطه جنسی بهتر لذت ببرید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 22

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...