این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا PRP می تواند اختلال نعوظ را درمان کند؟ 

آیا PRP می تواند اختلال نعوظ را درمان کند؟ 
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/03/23 نظر 0 بازدید 964

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یک بخشی از عناصر خون است که تصور می شود باعث بهبودی و تولید بافت می شود. PRP درمانی برای درمان آسیب های تاندون یا عضله ، تحریک رشد مو و سرعت بهبودی از عمل جراحی استفاده می شود.


PRP چیست؟

 

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) جز component خون است که تصور می شود باعث بهبودی و تولید بافت می شود. PRP درمانی برای درمان آسیب های تاندون یا عضله ، تحریک رشد مو و سرعت بهبودی از عمل جراحی استفاده می شود.

اکر به تازگی دچار شلی آلت شده اید مقاله درمان اختلال نعوظ را بخوانید .

 

همچنین به عنوان یک گزینه درمانی آزمایشی یا جایگزین برای موارد زیر استفاده می شود:

-اختلال نعوظ (ED)
-بیماری پیرونی
-بزرگ شدن آلت تناسلی مرد
-عملکرد جنسی

در حال حاضر تحقیقات کمی در مورد اثربخشی PRP برای ED انجام شده است. در این مقاله ، ما می خواهیم آنچه دانشمندان تاکنون یافته اند ، تجزیه و تحلیل کنیم.


خون شما از چهار جز مختلف تشکیل شده است: گلبول های قرمز ، گلبول های سفید ، پلاسما و پلاکت ها.

پلاسما قسمت مایع خون شما است و تقریبا نیمی از حجم آن را تشکیل می دهد. پلاکت ها برای کمک به لخته شدن خون پس از آسیب بسیار مهم هستند. آنها همچنین حاوی پروتئین هایی به نام فاکتورهای رشد هستند که به تسریع بهبودی کمک می کنند.
تئوری PRP برای ED سالم سازی بافت و رگهای خونی در آلت تناسلی مرد است.

برای تهیه PRP ، یک متخصص پزشکی نمونه کوچکی از خون شما را گرفته و آن را در دستگاهی به نام سانتریفیوژ می چرخاند. سانتریفیوژ پلاسما و پلاکت ها را از سایر قسمت های خون شما جدا می کند.
مخلوط PRP حاصل غلظت پلاکت نسبت به خون معمولی بسیار بیشتر است. پس از ایجاد PRP ، به آلت تناسلی تزریق می شود. این اصطلاح Priapus Shot یا P-Shot نامیده می شود.


بسیاری از کلینیک های ارائه دهنده PRP برای ED ادعا می کنند که موثر است ، اما شواهد علمی محدودی برای اثبات ادعاهای آنها وجود دارد. استفاده از PRP برای ED تجربی است و اثر بخشی آن هنوز در دست بررسی است.
یک منبع معتبر در سال 2020 ، تمام تحقیقات موجود در مورد PRP درمانی را برای اختلال عملکرد جنسی مردان بررسی کرد. این بررسی سه مطالعه حیوانی و دو مطالعه انسانی را برای ED بررسی کرد. این مطالعات هیچ گونه واکنش منفی عمده ای به PRP درمانی گزارش نکردند.
محققان نتیجه گرفتند که PRP می تواند یک گزینه درمانی مفید برای ED باشد. با این حال ، مهم است که به خاطر داشته باشید که مطالعات اندازه های نمونه کوچکی داشتند و گروه های مقایسه ای کافی وجود نداشت.برای درک مزایای درمان PRP ، تحقیقات بیشتری لازم است. 

 

PRP چگونه با سایر درمان های ED مقایسه می شود؟

 

در حال حاضر مشخص نیست که آیا انجام PRP درمانی به بهبود علائم ED کمک می کند. گزینه های درمانی سنتی ممکن است جایگزین بهتری باشند تا زمانی که تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.
بسیاری از افراد مبتلا به ED با گزینه های درمانی سنتی که معمولاً علت اصلی ED را هدف قرار می دهند ، موفق می شوند. پزشک می تواند شما را از نظر علل احتمالی ED مانند بیماری های قلبی ، کلسترول بالا یا دیابت ارزیابی کند و بهترین گزینه درمانی را برای شما توصیه کند.

 

درمان های رایج ED شامل موارد زیر است:

-داروها داروهای ED باعث می شوند رگ های خونی در آلت تناسلی مرد شل شده و جریان خون را افزایش دهند.
-تغییر سبک زندگی تحرک بدنی بیشتر ، داشتن رژیم غذایی سالم و ترک سیگار همه توانایی بهبود ED را دارند.
- گفتگو درمانی اگر نتیجه علل روانشناختی مانند اضطراب ، استرس یا مشکلات مربوط به روابط باشد ، ممکن است به بهبود ED کمک کند.

هدف قرار دادن شرایط اساسی ED اغلب ناشی از یک بیماری زمینه ای مانند فشار خون بالا ، چاقی و بیماری های قلبی است. درمان این شرایط می تواند کیفیت نعوظ را بهبود بخشد.

 

خطرات و عوارض جانبی

 

بررسی 2020 که قبلاً ذکر شد هیچ عوارض جانبی عمده ای در شرکت کنندگان در مطالعه مشاهده نکرد. با این حال ، محققان نمی توانند بگویند که آیا PRP یک درمان ایمن برای ED است یا نه تا زمانی که تحقیقات بیشتری انجام شود.
از آنجا که ماده تزریقی از بدن شما خارج می شود ، احتمالاً PRP واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند. با این حال ، مانند هر نوع تزریق ، همیشه خطر عوارضی مانند:

-عفونت
-آسیب عصبی
-درد ، از جمله درد در محل تزریق
-آسیب بافتی
-کبودی


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...