این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 0 نظر

کاندوم زنانه یک راه برای  پیشگیری از بارداری است که مانع از ورود اسپرم به رحم می شود. کاندوم از بدن در برابر بارداری و عفونت های منتقله جنسی محافظت می کند. کاندوم زن یک کیسه نرم و بدون چربی با حلقه ای در هر طرف است. یک حلقه به داخل مهبل (آلت تناسلی زن) وارد می شود تا کاندوم زنانه را در محل نگه دارد. حلقه در انتهای آزاد کاندوم در خارج از واژن قرار دارد. حلقه بیرونی کمک می کند تا کاندوم را در محل،  نگهداری کند و همچنین برای جابه جایی و خارج کردن کاندوم بعد از نزدیکی استفاده می شود.

کاندوم زنانه یک راه برای  پیشگیری از بارداری است که مانع از ورود اسپرم به رحم می شود. کاندوم از بدن در برابر بارداری و عفونت های منتقله جنسی محافظت می کند. کاندوم زن یک کیسه نرم و بدون چربی با حلقه ای در هر طرف است. یک حلقه به داخل مهبل (آلت تناسلی زن) وارد می شود تا کاندوم زنانه را در محل نگه دارد. حلقه در انتهای آزاد کاندوم در خارج از واژن قرار دارد. حلقه بیرونی کمک می کند تا کاندوم را در محل،  نگهداری کند و همچنین برای جابه جایی و خارج کردن کاندوم بعد از نزدیکی استفاده می شود.

چرا از کاندوم زنانه استفاده شود؟

کاندوم زنانه به جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری های جنسی مثل  ، گنوره آ و سیفیلیس کمک می کند.

مزایای استفاده از کاندوم زنانه چیست؟

  1. استفاده سریع و آسانی دارد.
  2. حفاظت از عفونت های منتقله از راه رابطه جنسی را ارائه می دهد
  3. بدون نسخه یا درخواست پزشک در دسترس است
  4. می تواند تا هشت ساعت قبل از رابطه جنسی قرار گیرد
  5. به ندرت باعث واکنش های آلرژیک می شود و خطر عوارض جانبی را کم می کند

بر خلاف لاتکس – مواد مورد استفاده برای ساخت اکثر کاندوم های مردانه – کاندوم زنانه از پلی اورتان و لاتکس مصنوعی ساخته شده است، که برای افرادی که به لاتکس طبیعی آلرژی دارند، امن است.

 جنس کاندوم زنانه نازک بوده و انتقال گرما نسبت به کاندوم مردانه، به راحتی صورت گرفته و حس می شود.

علاوه بر این، برخی از زنان احساس می کنند که حلقه خارجی کاندوم زنانه باعث تحریک بیشتر کلیتوریس و ارگاسم می شود.

کاندوم زنانه برای شما مناسب نیست:

اگر حساسیت به پلی اورتان یا لاتکس مصنوعی دارید.

حلقه خارجی کاندوم از خارج از واژن قابل مشاهده است که ممکن است باعث خجالت برای شما شود

اگر با تکنیک قرار دادن راحت نیستید. گاهی ممکن است استفاده از کاندوم زنانه هنگام مقاربت، باعث تولید سر و صدا شود. با افزودن روان کننده می توانید از این مشکل پیشگیری کنید.

آیا مایع قبل از انزال یا پیش آب مانع از بارداری می شود؟

 

کاندوم زنانه چگونه استفاده شود؟

قبل از استفاده از کاندوم زنانه، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید. اگر از تاریخ انقضای کاندوم گذشته باشد یا علائم آسیب دیده را مشاهده کنید، مانند اشک یا سوراخهای کوچک، کاندوم را از بین ببرید و یکی دیگر را انتخاب کنید.

قبل از اولین بار استفاده برای قرار دادن دادن کاندوم زنانه تمرین کنید. علاوه بر این، وقتی اولین بار از کاندوم زنانه استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که در طول رابطه جنسی باقی می ماند.

همزمان از یک کاندوم زنانه و یک کاندوم مردانه استفاده نکنید. ممکن است یک یا هر دو کاندوم پاره شوند. کاندوم زنانه در حال حاضر برای رابطه جنسی مقعدی مورد تایید نیست. استفاده از کاندوم زنانه آسان بوده ولی استفاده و عادت نمودن به آن، نیاز به تمرین دارد

روش صحیح استفاده از کاندوم زنانه

بسته را با دقت باز کنید. یک موقعیت مناسب و راحت برای قرار دادن کاندوم داخل واژن انتخاب کنید. می توانید در حالی که ایستاده اید و یک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید، و یا در حالیکه تشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و حتی در حالت خوابیده کاندوم را داخل مهبل قرار دهید.

-حلقه داخلی را با انگشت شست و میانی، در حالی که انگشت اشاره وسط حلقه می باشد، فشار دهید. حلقه باریک و دراز می شود. با دست دیگر لبهای خارجی مهبل را باز کنید و کاندوم را به آرامی داخل واژن نمایید
-می توانید قبل از استفاده، از روان کننده ها برای داخل کردن راحت تر استفاده کنید.

-انگشت اشاره را داخل کاندوم زنانه کرده و حلقه داخلی را تا جایی که امکان دارد فشار دهید.

-مطمئن شوید که کاندوم زنانه درست و مستقیم داخل مهبل قرار گرفته است و پیچ و تاب نخورده باشد. حلقه خارجی باید خارج از واژن باقی بماند

-بهتر است هنگام آمیزش، آلت مرد با دست به داخل کاندوم زنانه هدایت شود تا از لیز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگیری شود -در پایان مقاربت، قبل از بلند شدن و ایستادن آن را خارج کنید

روش خارج کردن و از بین بردن کاندوم زنانه

برای خارج کردن کاندوم زنانه، ابتدا حلقه خارجی کاندوم را به آرامی بچرخانید و سپس آن را بیرون بکشید تا مایع مرد از آن بیرون نریزد. توجه داشته باشید که قبل از ایستادن آن را خارج نمایید.
بعد آن را داخل کیسه پلاستکی گذاشته و دور بیندازید. مراقب باشید که آن را داخل توالت نیندازید.

اگر هنگام آمیزش، حلقه خارجی به داخل مهبل فرو رفت، چه باید کرد؟

سریعا آمیزش را متوقف کرده و کاندوم را خارج کنید و کاندوم دیگری را جایگزین کنید. این اتفاق معمولا زمانی می افتد که یا حلقه داخلی در جای مناسب قرار نگرفته و یا از روان کننده به اندازه کافی استفاده نشده باشد.

آیا ادرار کردن بعد از رابطه جنسی مانع از بارداری می شود؟

احتمال پاره شدن کاندوم زنانه در حین رابطه  جنسی چقدر است؟

مطالعات نشان داده است که کمتر از 1% احتمال پارگی وجود دارد و اگر این اتفاق افتاد باید کاندوم جدیدی جایگزین شود.


بروزرسانی : 98/08/30

By : R.Tavakoli

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...