این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

تقویت نعوظ با ورزش - چطور نعوظ طولانی تر داشته باشید ؟

تقویت نعوظ با ورزش - چطور نعوظ طولانی تر داشته باشید ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 3 بازدید 51,523

تقویت نعوظ با ورزش شامل انجام تمرینات کگل برای مردان می باشد. تمرینات کگل برای مردان باعث تقویت عضلات کف لگن شده و می تواند به کنترل ادرار، تقویت مثانه  و بهبود عملکرد جنسی کمک کند. تمرینات کگل همچنین می تواند برای درمان زود انزالی  بسیار موثر باشد.

تقویت یا درمان اختلال نعوظ  با ورزش شامل انجام تمرینات کگل برای مردان می باشد. تمرینات کگل برای مردان باعث تقویت عضلات کف لگن شده و می تواند به کنترل ادرار ، تقویت مثانه و بهبود عملکرد جنسی کمک کند. در این مقاله یک راهنما برای انجام صحیح تمرینات کگل ارائه شده است. تمرینات کگل همچنین می تواند برای درمان زود انزالی بسیار موثر باشد.

قبل از اینکه شما شروع به انجام تمرینات گکل کنید، باید از نحوه قرار گرفتن صحیح عضلات و روش مناسب انجام تکنیک مطلع شوید. بسیاری از عوامل می توانند به ماهیچه های کف لگن آسیب زده و یا آنها را ضعیف کنند، از جمله جراحی حذف پروستات (پروستاتکتومی رادیکال) و شرایطی نظیر دیابت و تکرر ادرار.

 

آزمون اختلال نعوظ مردان

 

تمرینات کگل برای چه افرادی ضروری است ؟

-افرادی که دچار بی اختیاری ادرار و مدفوع هستند.

-افرادی که دچار تکرر ادرار هستند و پس از دفع ادرار دوباره نیاز به دفع مجدد دارند.

-افرادیکه می خواهند با تقویت عضلات کف لگن بر زود انزالی و اختلال نعوظ غلبه کنند.

-افرادیکه دوره درمان شاک ویو تراپی را طی می کنند


انجام تمرینات گکل و تقویت نعوظ مردان با ورزش چگونه است؟

  1. عضلات مربوطه را پیدا کنید : برای شناسایی عضلات کف لگن، از متوقف کردن ادرار در اواسط جریان یا سفت کردن عضلاتی که از عبور گاز جلوگیری می کنند، استفاده کنید . بدن برای انجام این مانورها از عضلات کف لگن استفاده می کند. هنگامی که عضلات کف لگن را شناسایی می کنید، میتوانید تمرینات را در هر موقعیتی انجام دهید، هرچند ممکن است بخواهید از تمرینات ساده تر شروع کنید.
  2. سعی کنید تمرینات را به صورت مداوم انجام دهید : عضلات کف لگن را منقبض کنید، انقباض را سه ثانیه نگه دارید و سپس سه ثانیه ریلکس کنید. این تمرینات را میتوانید چندین مرتبه در یک نوبت انجام دهید. هنگامی که عضلات شما قوی تر می شوند، سعی کنید تمرینات کگل را در حین نشستن، ایستاده یا پیاده روی انجام دهید.
  3. تمرکز خود را حفظ کنید : برای بهترین نتایج، فقط بر روی انقباض عضلات کف لگن تمرکز کنید. مراقب باشید که ماهیچه های خود را در شکم، ران یا باسن خم نکنید. از حبس کردن نفستان خودداری کنید. در عوض، در طول تمرین آزادانه نفس بکشید.
  4. تکرار تمرینات 3 بار در روز بهترین نتایج با انجام تمرینات سه بار در روز و هر بار 10 مرتبه حاصل می شود.

تمرینات کگل را چه زمانی باید انجام دهم؟

تمرینات کگل را به صورت روتین در برنامه روزانه خود قرار دهید، مثلا هر زمانی که مشغول انجام یک کار معمولی هستید، مانند مسواک زدن دندان ها، یک نوبت از تمرینات کگل را انجام دهید. بعد از ادرار کردن یک نوبت دیگر انجام دهید، برای خلاص شدن از چند قطره ادرار باقی مانده در مثانه. عضلات کف لگن را  قبل و در حین هر فعالیتی که بر روی شکم تان فشار میاورد ، منقبض کنید مانند عطسه، سرفه، خنده، یا بلند شدن سنگین.اگر در انجام تمرینات گکل مشکلی دارید، برای کمک خواستن و صحبت کردن با  پزشک خجالت نکشید. پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی می تواند بازخورد مهمی را به شما بدهند تا بتوانید عضلات صحیح را مشخص کرده و تقویت کنید.

در برخی موارد آموزش بیوفیدبک ممکن است کمک کند. در یک جلسه مشاوره، پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی یک پروب کوچک را به مقعد وارد می کند. وقتی ورزش کنید و عضلات کف لگن را حرکت دهید ، یک مانیتور اندازه گیری نمایش فعالیت کف لگن شما را نشان می دهد. تحقیقات نشان می دهد که آموزش بیوفیدبک در درمان بی اختیاری مدفوع موثرتر است.

چه زمانی انتظار می رود که نتایج ظاهر شوند ؟

اگر تمرینات کگل خود را به طور مرتب انجام می دهید، می توانید نتایج – از جمله بهبود نشت مکرر ادرار – در عرض چند هفته تا چند ماه انتظار داشته باشید. برای مزایای مداوم، باید تمرینات کگل را بخش دائمی برنامه روزانه خود قرار داده و هرروز تمرین کنید، فقط در این صورت است که برنامه تقویت نعوظ با ورزش نتایج چشمگیری را در عملکرد جنسی شما خواهد داشت.


علائم بهبودی :

اگر نمی توانید به محض اینکه دوست دارید ادرارتان را کنترل کنید ویا حس می کنید برنامه تقویت نعوظ با ورزش بهبود چندانی در عملکرد جنسی شما نداشته است نگران نباشید، شما می توانید برای اثبات این که تمرینات عضلات کف لگن شما موفق بوده و شما در مسیر بهبود عملکرد جنسی و بهبود کنترل مثانه خود هستید ، دنبال این نشانه ها در بدنتان بگردید :

  • زمان طولانی تر بین رفتن به دستشویی
  • توانایی حفظ انقباضات طولانی تر و یا تکرار بیشتر
  • لباس زیر خشک ، بدون احساس همیشگی مرطوب شدن
  • بهتر شدن زمان انزال 

مردانی که تمرینات عضلات کف لگن برایشان دشوار است، ممکن است تقویت نعوظ با ورزش به آنها کمکی نکند ولی بیو فیدبک تراپی، می تواند برای آنها مفید باشد. با آموزش حرفه ای از یک متخصص سکس تراپیست ، بسیاری از مردان شاهد پیشرفت قابل توجهی در قدرت عضلات کف لگن هستند. مهم است که به یاد داشته باشیم که بی اختیاری ادرار و ضعف عضلات کف لگن تقریبا همیشه راه حل دارند و نباید این علائم عادی تلقی شود. هر روز برای انجام تمرینات وقت بگذارید تا حالت معمولی نرمال خود را به دست آورید .

نظرات

captcha Refresh
علی خسروی
۱۳۹۸/۰۸/۲۵۰۰
پاسختشکر
علی خسروی
۱۳۹۸/۰۸/۲۵۰۰
پاسخلطفا اگر امکانش هست اموزش را با تصویر باشه بهتر چون انسان متوجه میشه کدام نقطه هست تشکر
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۰۸/۲۵۰۰

با سلام و تشکر از نظرات شما. حتما این مورد در نظر گرفته خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 12

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...