این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

نعوظ صبحگاهی چیست؟ آیا عدم نعوظ در صبح نشانه بیماری است؟

نعوظ صبحگاهی چیست؟ آیا عدم نعوظ در صبح نشانه بیماری است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 51 بازدید 102,983

نعوظ صبحگاهی برای مردان جوان اتفاقی عادی است. اگر شما یک مرد باشید حتما سفتی آلت را در هنگام بیدار شدن از خواب تجربه کرده اید. اغلب مردان بدون توجه به اینکه در چه سنی باشند این سفتی آلت را خواهند داشت و نبود آن نشان دهنده مشکلی در آلت است. 

نعوظ صبحگاهی به چه معناست؟

نعوظ صبحگاهی برای مردان جوان اتفاقی عادی است. اگر شما یک مرد باشید حتما سفتی آلت را در هنگام بیدار شدن از خواب تجربه کرده اید. اغلب مردان بدون توجه به اینکه در چه سنی باشند این سفتی آلت را خواهند داشت و نبود آن نشان دهنده مشکلی در آلت است و برای درمان اختلال نعوظ  آنها نیاز به اقدام است.

نعوظ صبحگاهی، که به عنوان  NPT) nocturnal penile tumescence)  نیز شناخته می شود، تقریبا هر روز برای بسیاری از پسران و مردان اتفاق می افتد. هر از گاهی ممکن است مردان با یک آلت تناسلی راست بیدار شوند. این اتفاق در مردان جوان بیشتر شایع است، هر چند مردان در هر سنی  نعوظ صبحگاهی را دارند ولی دفعات آن با افزایش سن کمتر خواهد شد.

اگر می خواهید میزان علاقه خود را به شریک زندگی خود بسنجید آزمون میزان علاقه در زوج ها را بزنید

بسیاری از مردم بر این باورند که نعوظ صبحگاهی، علامتی از تحریک جنسی است، اما این موضوع همیشه درست نیست. نعوظ صبح احتمالا پاسخ بدن شما به یکی از چندین رخداد طبیعی است.

بیشتر بخوانید : درمان شلی آلت مردان با تکنولوژی جدید شاک ویو


چه چیزی موجب نعوظ صبحگاهی می شود؟

علت NPT به احتمال زیاد چند عاملی است. پزشکان چند نظریه دارند که توضیح می دهند که چرا مردان هر از گاهی بعد از خواب دچار نعوظ آلت تناسلی می شوند، اما هیچکدام از این نظریه ها با شواهد و مدارک پزشکی مشخص همراه نیست. این نظریه ها عبارتند از:
 

تحریک فیزیکی : اگرچه چشمان شما بسته است، بدن شما هنوز از وقایع اطراف شما آگاه است. اگر شما یا شریک جنسی شما به صورت تصادفی اندام های تناسلی را لمس کنید، ممکن است مستقیما نعوظ پیدا کنید. بدن شما تحریک را احساس می کند و با نعوظ به آن پاسخ می دهد.

تغییرات هورمونی : سطح تستوسترون شما صبح بعد از بیدار شدن در بالاترین سطح خود است. این هورمون بلافاصله پس از بیدار شدن از مرحله خواب که مرحله حرکت سریع چشم یا (REM) نامیده می شود بالاترین سطح را دارد. افزایش این هورمون به تنهایی ممکن است باعث ایجاد نعوظ، حتی بدون تحریک فیزیکی باشد. با افزایش سن مردان، معمولا بین 40 تا 50 سال، سطح طبیعی تستوسترون شروع به کاهش می کند. همانطور که سطح این هورمون کاهش می یابد، بروز نعوظ صبحگاهی و دفعات آن نیز ممکن است کاهش یابد.

آرامش مغزی : در طول ساعات بیداری، بدن شما هورمون هایی را برای سرکوب نعوظ آزاد می کند. وقتی خوابیدید، میزان ترشح این هورمون ها در بدن کمتر می شود. این واقعیت را با دلایل دیگر نعوظ صبحگاهی ترکیب کنید و احتمال ایجاد نعوظ در صبح بیشتر می شود.

چیزی که به صورت واضح تر می توان بیان کرد این است که چه عواملی باعث نعوظ صبحگاهی نمی شوند. به عنوان مثال، نیاز به ادرار کردن دلیلی برای ایجاد نعوظ صبحگاهی نیست. بعضی مردم معتقدند که نعوظ صبح هنگام مانع از دفع ادرار هنگام خواب می شود، اما این درست نیست. نعوظ در هنگام صبح همچنین همیشه نشانه ای از تحریک جنسی نیست. در بسیاری از موارد NPT یا به علت خواب دیدن یا رویاها و افکار جنسی ایجاد نمی شود.

بیشتر بخوانید: مواد غذایی موثر بر نعوظ

چه کسانی دچار نعوظ صبحگاهی می شوند؟

مردان در تمام سنین می توانند NPT را تجربه کنند. بروز این حالت در هر سنی طبیعی است و نشانه ای از گردش خون و سیستم عصبی سالم در داخل و اطراف آلت تناسلی است. پسران جوان ممکن است NPT را از سن 6 تا 8 سالگی تجربه کنند. NPT همچنین ممکن است در مردان در دهه 60 و دهه 70 رخ دهد ولی این مسئله با شروع اختلال نعوظ در سنین بالا کمرنگ تر شده و بیشتر ناتوانی نعوظ با افزایش سن مهم می شود.

مردان ممکن است نعوظ را سه تا پنج بار در هر شب تجربه کنند. NPT بدون اینکه به خواب ها و رویا های شما ارتباطی داشته باشد می تواند تا سی دقیقه طول بکشد . بعضی از مردان ممکن است تا دو ساعت در طول خواب خود نعوظ را تجربه کنند. بیشتر نعوظ در عرض چند دقیقه بعد از بیدار شدن، کمتر شده و از بین می رود.

بیشتر بخوانید :  اندازه  آلت تناسلی در مردان به طور طبیعی چقدر است؟  آیا زنان به اندازه آلت تناسلی مرد اهمیت می دهند ؟

عدم نعوظ صبحگاهی نشانگر چیست؟

داشتن یک آلت تناسلی راست هنگامی که شما از خواب بیدار می شوید نشان دهنده جریان خون سالم و سیستم عصبی سالم آلت تناسلی است. همچنین وجود NPT) nocturnal penile tumescence) به احتمال زیاد نشان می دهد که شما به لحاظ جسمی قادر به ایجاد و حفظ نعوظ در حال بیداری نیز هستید.

بیشتر مراجعین به کلینیک که اختلال نعوظ دارند اظهار می کنند که نعوظ صبحگاهی  NPT)  nocturnal penile tumescence)  ندارند، این علامت اغلب نشانه اولیه بیماری اختلال نعوظ است.

پس باید توجه کنید که اگر نعوظ صبحگاهی ندارید، به احتمال زیاد ممکن است علامتی از اختلال نعوظ باشد. شاید اتفاقی در بدن شما افتاده است که مانع گردش خون مناسب و عملکرد درست اعصاب مربوط به نعوظ شده است. شما ممکن است به احتمال زیاد ناتوانی جنسی را تجربه کنید.

اگر شما  :

اضافه وزن دارید.
فشار خون بالا دارید.
چربی خون بالا دارید .
دیابت دارید.
افسردگی دارید.
یا دچار بعضی از معلولیت های فیزیکی هستید مراجعه به یک پزشک به شما در پیشگیری از اختلال نعوظ و همچنین ارائه روش های تقویت نعوظ کمک خواهد کرد.

داروها نیز ممکن است بر توانایی شما در تجربه نعوظ صبحگاهی تاثیر بگذارند. داروهای ضد درد و بعضی از داروهای ضد افسردگی ممکن است باعث جلوگیری از NPT شوند.

نعوظ صبحگاهی یا  NPT) nocturnal penile tumescence) ممکن است هنگامی که سن شما بیشتر می شود کمتر اتفاق بیفتد، اما اگر شما جوان هستید و نعوظ صبحگاهی را تجربه نمی کنید و یا اگر به صورت ناگهانی دچار توقف در نعوظ خود شدید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که به یک کلینیک جنسی مراجعه کنید.

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۰۳۰۰
پاسخسلام من 20 سالمه چند ساله اصلا نعوظ صبحگاهییی ندارم کلا تو یک هفته فوق فوقش کلا دو بار نعوظ دارم میل جنسیم هم کمه چیکار کنم؟
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۲۷۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من نزدیک 1 سال ازدواج کردم موقع رابطه بعد 10 دق رابطه به یکباره نعوذم از دست میدم اصلا نمیتونم نعوذ پیدا کنم خیلی فکرم در گیر شده نمیدونم چیکار کنم
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۲۹۰۰

سلام

باید از نظر روانشناختی و  جسمی ببرسی بشید تا دلیل مشکلتون مشخص بشه

بهتره به سکس تراپ مراجعه کنید تا درمان مناسب شما انجام بشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۱۶۰۰
پاسخسلام و عرض ادب
من 32 سالمه
از 20 سالگی اعتیاد پیدا کردم به خود ارضایی یه مدتی کمتر میزدم ولی سر افسردگی و تنها بودن تبدیل شده به روزی یک بار زدن
6 یا 7 سالحالت نعوض صبح ندارم با 2 نفر وارد رابطه شدم ولی انقدر طول میکشد مثلا نیم ساعت و ارضا نمیشوم مگر کمی با خود ارضایی
پیش دکتر رفتم و پیشنهاد پارتنر کردند تا بهم آموزشش دهند و فرمودند 50 درصد به علت استرس هست ولی من اول از همه هزینه پارتنر برام زیاده و دوم نمیدونم مشکل از کجاست گه اینگونه میشود
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۱۶۰۰

سلام

شرایط جسمانی و روانی شما نیاز به بررسی داره / توصیه میشه حتما به سکس تراپ مراجعه کنید تا درمان مناسب شما تشخیص و انجام داده بشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۱۲۰۰
پاسخسلام. من 18 سالمه. از دلایلی که برای عدم نعوظ اشاره کردید، در حال حاضر اضافه وزن، چربی خون و افسردگی رو دارم. میخواستم بدونم که اگه با کاهش وزن و چربی خون و همچنین افسردگی میشه که این مشکلو برطرف کرد یا باید به پزشک مراجعه کرد.
و راستش از خودارضایی هم رنج میبرم، قبلا البته بیشتر بود و دارم سعی میکنم کمترش کنم و خداروشکر کم و بیش موفق بودم، میخواستم بدونم که ترک خود ارضایی هم میتونه به این مسئله کمک کنه یا خیر.
خیلی ممنون
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۱۳۰۰

سلام

کنترل اضافه وزن و رژیم غذایی تاثیر زیادی در نعوظ شما داره . برای درمان چربی خون و افسردگی  حتما به متخصص مراجعه کنید تا درمان مناسب انجام بشه و نعوظ بهتری داشته باشید .

خود ارضایی به تنهایی خیر ولی اعتیاد به خود ارضایی در موارد شدید باعث  بروز این مشکل میشه . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۸۰۰
پاسخسلام من 16 سالمه و حدودا 2ماهی میشه که خود ارضایی رو ترک کردم ولی الان تقریبا 3روزی میشه که هنگام بیدار شدن از خواب نعوذ نمی کنم مشکل چیست؟
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۸۰۰

سلام

بعد از ترک خود ارضایی حدودا 3 ماه طول میکشه تا به حالت قبل برگردین .

مشکلی نیست و نگران نباشید .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۵۰۰
پاسخبا سلام من پسری 16 ساله هستم 2 یا3 سال پیش صبح ها خیلی دچار این نعوظ میشدم ولی الان خیلی کم شده من خود ارضایی میکنم له نظرتون مشکلی داره؟
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰

سلام

نگران نباشید عارضه ای ایجاد نشده . تعداد دفعات خود ارضایی رو کم کنید تا مشکلتون برطرف بشه 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۳۰۰
پاسخای بابا از قدیم گفته اند، ای چوان صبح که از خواب بیدار میشوی بخود غره مشو که شاش داری. بویژه با افزایش سن و بزرگ شدن پروستات که همراه با کاهش حجم مثانه میباشد، فشار حاصله ادرار درون مثانه با نعوظ شبانه همراه است که آدم را بیدار میکند.
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۶۰۰
پاسخسلام 33 سالم من وقتی تو تخت خوابم حالت نعوظ دارم سفت سفت نیس معمولی ولی بلند میشم از جام سریع شل میشه
من تو تخخواب حالت نعوظ با مالش کنار ران هام 10 دقیقه بود و ب بعد ک مالش هم نداشتم 2 دقیقه داشتم
ولی احساس میکنم ناتوان جنسیم بعدم دیابت 2 دارم نعوظ صبگاهیم هم ندارم
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۶۰۰

سلام

به دلیل دیابت نعوظ شما دچار اختلال شده ، پیشنهاد میکنم درمان با دستگاه رو شروع کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۶۰۰
پاسخسلام 33 سالم من وقتی تو تخت خوابم حالت نعوظ دارم سفت سفت نیس معمولی ولی بلند میشم از جام سریع شل میشه
من تو تخخواب حالت نعوظ با مالش کنار ران هام 10 دقیقه بود و ب بعد ک مالش هم نداشتم 2 دقیقه داشتم
ولی احساس میکنم ناتوان جنسیم بعدم دیابت 2 دارم نعوظ صبگاهیم هم ندارم
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۱۴۰۰
پاسخسلام من 23 سالم هست و در قسمت رویش مو ها سمت چپ قبلا ضربه خوردم و اون قسمت سفت شده بود و کبود شده بود الان چند ماه میگذره ازش و فقط وقتی به اون قسمت دست میزنم یک چیز گرد کوچک و سفت رو احساس میکنم و نعوض صبحگاهی ندارم
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۱۵۰۰

سلام

شما باید توسط  پزشک معاینه بشید 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۷۰۰
پاسخسلام وقتتون به خیر باشه. یه سوال داشتم من تقریبا چند ماهی هست نعوذ صبگاهی ندارم !یه 5 سالی قرص اسنترا مصرف میکردم.8 ماه قطع شده افسردگی داشتم الانم دارم هنوز میتونه دلیلش اینا باشه؟و شبا متاسفانه برای اینکه خوابم ببره قرص کلونازپام میخورم
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۲۷۰۰

سلام 

عوارض داروهایی که ذکر کردید باعث عدم نعوظ می شود در صورتی که متاهل هستید با یک پزشک مشورت کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۶۰۰
پاسخهمدردیم متاسفانه . آیا خوب میشیم ؟
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۲۷۰۰

بله ، شما توسط پزشک سکس تراپ بررسی میشید و درمان مناسب برای شما انجام می شود . 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۱۲۰۰
پاسخسلام آقا خوب هستید ببخشید من صبح که بیدار میشم حالا سفتی آلت یا همان شق شدن آلت رو دارم و حالت خستگی دارم هرروز صبح و هرروز شق بیدار میشم بعدش قرآن میخونم از حالت شقی در میاد
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۱۲۰۰

سلام

مناسک معنوی به وضیعت روحی خیلی کمک میکنه  حتما ادامه بدید و همراه با این تحرک بدنی میتونه حالت خستگی رو از بین ببره و سفتی آلتتون طبیعیه .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۳۰۰
پاسخسلام بنده 18سالمه و عادت کردم به صورت خوابیده روی شکم بدون نعوظ التم رو التم فشار وارد میکنم و ارضا میشم بعضی وقتا هم بعد بلند شدن ازم مایع خارج میشه ... الان نعوظ صبح گاهی ندارم و حتی نعوظ در حالت عادیم هم کم و یا به صفر رسیده چه کاری میتونم انجام بدم درست بشه لطفا کمکم کنید
امیر
۱۳۹۹/۰۲/۱۷۰۰
پاسخسلام اقای دکتر بنده یه مشکلی دارم نمیدونم دلیلش از چیه این که هرکی رو بقل میکنم حتی پسر واقعا هیچ شهوتی بهش ندارم و از روی علاقه ساده و حتی خیلی کمه ولی الت تناسلیم به شدت به حالت سفت در میاد و در محل رویش مو درد احساس میکنم میشه یه راهنمایی بکنید مرسی
17سالم هستش
کامش
۱۳۹۹/۰۳/۱۹۰۰

جواب پایین داده شد.

امیر
۱۳۹۹/۰۲/۱۷۰۰
پاسخسلام اقای دکتر بنده یه مشکلی دارم نمیدونم دلیلش از چیه این که هرکی رو بقل میکنم حتی پسر واقعا هیچ شهوتی بهش ندارم و از روی علاقه ساده و حتی خیلی کمه ولی الت تناسلیم به شدت به حالت سفت در میاد و در محل رویش مو درد احساس میکنم میشه یه راهنمایی بکنید مرسی
کامش
۱۳۹۹/۰۳/۱۹۰۰

سلام . باید بررسی شود که آیا هورمون های شما در سطح قابل قبولی قرار دارد تا بشود اظهار نظر کرد.

س م قق
۱۳۹۹/۰۲/۱۰۰۰
پاسخسلام اگ ممکنه ی پزشک خوب معرفی کنیذ که مشاوره انلاین بگیریم
کامش
۱۳۹۹/۰۲/۱۰۰۰

سلام 

اگر مشکل اختلال نعوظ دارید با کلینیک تماس بگیرید.  تلفن :88888283

محی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰
پاسخسلام
من 19 ساله هستم و چند وقتی هست نعوظ صبحگاهی ندارم
البته در بیداری زود تحریک میشم و همینطور زود ارضا میشم
آیا دچار مشکلی هستم؟
کامش
۱۳۹۹/۰۲/۰۹۰۰

سلام 

خیر نگران نباشید . مشکلی ندارید 

علی زارع
۱۳۹۹/۰۲/۰۳۰۰
پاسخسلام من مدتی هست که احساس میکنم التم دیگه مثل قبل سفت نمیشه دلیلش چیه . و یکبار هم وقتی التم خوابیده بود سریع خود ارضایی کردم و قبل از نعوظ ابم اومد ایا به این ربطی داره ؟
کامش
۱۳۹۹/۰۲/۰۳۰۰

سلام 

خود ارضایی باعث اختلال نعوظ نمی شود . 

عای مرادی
۱۳۹۸/۱۱/۰۷۰۰
پاسخسلام آیا کبد چربم تاثیری داره روی نعوظ؟
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۱۱/۱۲۰۰

با سلام اگر کبد چرب همراه با چاقی و اضافه وزن باشد می تواند در مواردی باعث کاهش سطح تستسترون و بی میلی جنسی و کاهش توان جنسی شود. 

بریچر
۱۳۹۸/۱۰/۲۶۰۰
پاسخسلام آیا نعوظ صبهگاهی در جوانان 15 سال هر روز اتفاق می افتد؟
کامی
۱۳۹۸/۱۰/۱۲۰۰
پاسخبا سلام من 23سالمه نعوظ صبحگاهی ندارم شاید بگم در طول یک ماه فقط چند روز دارم وقتی هم تحریک بشم نعوظ قوی ندارم و خیلی زود از دست میره
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۱۰/۱۴۰۰

با سلام آیا اخیرا دچار استرس و اضطراب بوده اید ؟

سامی
۱۳۹۸/۱۰/۰۹۰۰
پاسخمن 15سالمه سال های پیش تقریبن 5روز هفته رو با این حالت بیدار میشدم که الان به 3روز در هفته کاهش یافته
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۱۰/۰۹۰۰

با سلام آیا اخیرا دچار استرس و اضطراب و یا بیماری خاصی بوده اید ؟ 

Milad
۱۳۹۸/۰۶/۰۴۰۰
پاسخسلام .پسر 18 ساله ای هستم ک یکسال خودارضایی هفته ای دو سه مرتبه خودارضایی داشتم چندماهه ک حالت نعوظ خوبی ندارم و نعوظ صبحگاهی هم ندارم.
بنظر شما چه کاری باید انجام بدم؟
nafisi kameshyar
۱۳۹۸/۰۶/۰۶۰۰

با سلام و وقت بخیر

اختلال نعوظ به علل مختلفی ایجاد می شود :
1- دیابت یا بیماری قند
2- مشکلات عروقی و قلبی 
3- مشکلات روانی و رابطه ای 
با توجه به سن شما اختلال نعوظ بیشتر به علت مشکل روانی یا اضطراب می تواند باشد . 
توصیه می شود برای اینکه اطلاعات بیشتری از این اختلال داشته باشید از طریق چت آنلاین از یکی از پزشکان ما مشاوره بگیرید .

داودی
۱۳۹۸/۰۵/۱۸۰۰
پاسخسلام بنده 32 سال دارم و مدتی چند هفه که میل جنسیم کاهش یافته و نعوذ صبحگاهی را ندارم
مجردم
و قصد ازدواج دارم با خانمی هم سن بنده و این کاهش میل جنسی و عدم نعوذ صبحگاهی که یکباره فطع شده مرا نگران کرده است...
پزشک قلب هم رفتم و مشکل قلبی هم با اکو و نوار قلب بحمدالله ندارم...
اما به علت مخالفت خانواده با ازدواج با ابن دختر خانم دچار استرس و نگرانی زیاد شده ام لطفا راهنمایی بفرمایبد
nafisi kameshyar
۱۳۹۸/۰۶/۰۴۰۰
سلام جناب داوودی
اختلال نعوظ به علل مختلفی ایجاد می شود.
مراجعین ما که برای درمان اختلال نعوظ مراجعه می کنند عموما به یکی از سه دلیل زیر دچار اختلال نعوظ شده اند.
1- دیابت یا بیماری قند
2- مشکلات عروقی و قلبی
3- مشکلات روانی و رابطه ای
با توجه به سن شما اختلال نعوظ بیشتر به علت مشکل روانی یا اضطراب می تواند باشد .
توصیه می شود برای اینکه اطلاعات بیشتری از این اختلال داشته باشید از طریق چت آنلاین از یکی از پزشکان ما مشاوره بگیرید .
داودی
۱۳۹۸/۰۵/۱۸۰۰
پاسخسلام بنده 32 سال دارم و مدتی چند هفه که میل جنسیم کاهش یافته و نعوذ صبحگاهی را ندارم
مجردم
و قصد ازدواج دارم با خانمی هم سن بنده و این کاهش میل جنسی و عدم نعوذ صبحگاهی که یکباره فطع شده مرا نگران کرده است...
پزشک قلب هم رفتم و مشکل قلبی هم با اکو و نوار قلب بحمدالله ندارم...
اما به علت مخالفت خانواده با ازدواج با ابن دختر خانم دچار استرس و نگرانی زیاد شده ام لطفا راهنمایی بفرمایبد
نیکنام
۱۳۹۸/۰۴/۰۸۰۱
پاسخخیلی خوب بود خواهشا در مورد ناتوانی جنسی یا عدم نعوظ و راه چاره ان مطالب بیشتری را ارسال بفرمایید با تشکر
sofi زارع
۱۳۹۸/۰۴/۲۶۰۱
سلام
ممنون از نظر مثبتتون
مطالب جدیدتری به زودی در باره موضوع اختلال نعوظ برای اعضا منتشر می شود .
همینطور مطالب اختصاصی تر برای شما ایمیل خواهد شد

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 24

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...