این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

سلامت آلت تناسلی با ال-کارنیتین

سلامت آلت تناسلی با ال-کارنیتین
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 15,331

 مواد تشکیل دهنده ویتامین ها و مکمل ها بسیار زیاد و متنوع است و در بین آنها عناصری وجود دارد که برای ارتقای سلامت آلت تناسلی مرد مفید است. به این معنی که مقدار زیادی مواد مغذی، اسید آمینه و سایر مواد تشکیل دهنده مکمل وجود دارد که ممکن است برای یک مرد و رابطه جنسی سالم او ضروری باشد. به همین دلیل است که این مقاله بر روی ال-کارنیتین مطالعه و بحث می کند، با تمرکز بر چگونگی اثرات آن در سلامت آلت تناسلی و تقویت نعوظ.

 سلامت آلت تناسلی مردان با ال-کارنیتین

 مواد تشکیل دهنده ویتامین ها و مکمل ها بسیار زیاد و متنوع است.برخی از داروهای تقویت جنسی مردان مانند ال کارنیتین برای  سلامت آلت تناسلی مرد مفید است. به این معنی که مقدار زیادی مواد مغذی، اسید آمینه و سایر مواد تشکیل دهنده مکمل وجود دارد که ممکن است برای یک مرد و رابطه جنسی سالم او ضروری باشد . به همین دلیل است که این مقاله بر روی ال-کارنیتین مطالعه و بحث می کند، با تمرکز بر چگونگی اثرات آن در سلامت آلت تناسلی و تقویت نعوظ.

اگر به دنبال تقویت نعوظ خود هستید مقاله شاک ویو تراپی را بخوانید .

 

آزمون عزت نفس

ساختار ال کارنیتین

ال-کارنیتین به گروهی معروف از اسیدهای آمینه ها تعلق دارد، اما دقیقا کدام اسیدهای آمینه هستند؟ اساسا، آنها ترکیبات ارگانیک شامل کربن، هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن هستند و ممکن است شامل عناصر دیگر نیز باشند. آنها در ساختار عضله و بافت و همچنین انتقال عصبی (راه انتقال پیام از انتهای عصبی به مغز و بالعکس) مهم هستند. اسید آمینه ها عناصر کلیدی هستند که در تبدیل چربی به انرژی نقش دارند.
استیل ال-کارنیتین و پروپیونیل L-کارنیتین ترکیبات آمینو اسید طبیعی هستند که اثرات تستوسترون را در بدن دارند. ترکیبی از این دو مواد مغذی برای بهبودو تقویت نعوظ بیشتر از درمان با هورمون تستوسترون و کاهش افسردگی و خستگی گزارش شده است.

هر کس دارای مقدار ی ذخیره ال-کارنیتین در بدن خود است. این اسید آمینه به طور طبیعی در کبد و کلیه ایجاد می شود و معمولا در عضلات، مغز و قلب ذخیره می شود. مردان همچنین مقادیری از ال-کارنیتین را در اسپرم خود ذخیره می کنند.

علاوه بر اسید آمینه، ال-کارنیتین آنتی اکسیدان نیزهست. آنتی اکسیدان ها مهم هستند زیرا آنها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند، که بدون کنترل آنها می تواند باعث آسیب جدی به سلول های بدن شود.

فواید ال کارنیتین

ال-کارنیتین به کدام جنبه های سلامت آلت تناسلی کمک می کند؟ مطالعات نشان می دهد که در زمینه های زیر مفید است:

- Neuroprotection. از آنجا که L-کارنیتین نقش مهمی در انتقال عصبی دارد، به نظر می رسد خواص نوروپروتئینی دارد. این بدان معنی است که مقادیر مناسب این عنصر می تواند تأثیر مثبت بر نگه داری کارایی اعصاب در سطح بالا داشته باشد. این به ویژه برای سلامتی آلت تناسلی لازم است، به عنوان پایان انتهایی عصبی در آلت تناسلی، احساس لذت هنگامی که ارگان لمس می شود ایجاد می کند. هنگامی که یک آلت تناسلی تحت عمل جراحی قرار می گیرد، اعصاب می توانند آسیب ببینند. استفاده از L-کارنیتین میتواند آلت تناسلی را در برابر دست دادن ناخواسته احساس آلت تناسلی محافظت کند.

-ناباروری همانطور که گفته شد، L-کارنیتین در مایع منی (و همچنین در سایر قسمت های بدن) ذخیره می شود. کمبود ال-کارنیتین به عنوان یکی از دلایلی که باعث می شود یک مرد ناباروری داشته باشد تئوری شده است. افزایش سطح اسید آمینه ممکن است منجر به افزایش تعداد اسپرم و افزایش تحرک پذیری آنها شود.

-عملکرد نعوظ. دلیل دقیقی که چرا ال-کارنیتین ممکن است بر عملکرد نعوظ تأثیر بگذارد روشن نیست. با این حال، برخی مطالعات نشان داده است که هنگام استفاده در کنار سیلدنافیل، می تواند تاثیر قابل توجهی در بهبود عملکرد نعوظ در مردان مبتلا داشته باشد.

-آلت تناسلی خمشده. حداقل یک مطالعه نشان می دهد که استفاده از L-کارنیتین ممکن است به مردان مبتلا به بیماری Peyronie کمک کند، که در آن آلت تناسلی در یک زاویه افقی خم می شود. به نظر می رسد برخی از کاهش انحنا و همچنین درد ناشی از انحنای در این مطالعه وجود دارد.

مطالعات بسیار بیشتری نیاز است صورت بگیرد تا مشخص شود ال کارنتین چه اثرات بالقوه ای در سلامت آلت تناسلی دارد. با این حال، نتایج امیدوار کننده است. خوشبختانه، بسیاری از مردان می توانند L-کارنیتین اضافی را از طریق استفاده روزانه از یک کرم بهداشتی قوی آلت تناسلی دریافت کنند متخصصین بهداشت توصیه می کنند از فواید این کرم که از نظر بالینی ملایم و مفید برای پوست است میتوانید استفاده کنید . اطمینان حاصل کنید که کرم حاوی هر دو L-کارنیتین و ال-آرژینین است، زیرا این دارو مزایایی را در نظر دارد که عروق خونی آلت تناسلی را باز نگه می دارد و باعث جذب بیشتر خون می شود. و همچنین برای پیدا کردن یک کرم که شامل اسید آلفا لیپوئیک، آنتی اکسیدان دیگری است که می تواند به حفظ سلول های آلت تناسلی سالم کمک کند از پزشک متخصص کمک بگیرید

در چه موادی  ال کارنیتین وجود دارد. 

رژیم مدیترانه مدت طولانی با سلامتی و طول عمر همراه است و شواهدی وجود دارد که می تواند عملکرد نعوظ را نیز بهبود بخشد. این رژیم به طور عمده گیاهی است با تاکید بر میوه ها و سبزیجات تازه، دانه های کامل، حبوبات، روغن زیتون و ماهی این معمولا گوشت قرمز و محصولات لبنی کمتری نسبت به رژیم معمولی غربی دارد و می تواند شامل مصرف متوسط ​​(قرمز) شراب باشد.

تصویب یک شیوه زندگی سالم که شامل عدم مصرف سیگار، ورزش منظم، حفظ وزن سالم و خوردن رژیم غذایی مدیترانه می شود، می تواند اولین گام موثر باشد. در واقع، انجام هر کاری که برای قلب شما مفید است، احتمالا برای زندگی جنسی شما مفید خواهد بود. و در آغوش گرفتن یک سبک زندگی سالم نیز ممکن است سطح انرژی افزایش یافته، عزت نفس بهتر، سلامت عمومی و کیفیت زندگی بهتر را افزایش دهد.

کدام غذاها برای سلامت آلت تناسلی مفید است.

خوردن انواع مختلفی از سبزیجات و میوه های رنگارنگ، به خصوص رنگ های تیره و قرمز و آبی رنگ که در رزوراترول بالا هستند. این آنتی اکسیدان قوی اثبات شده است که باعث کاهش التهاب عروق و بهبود عملکرد نعوظ در مطالعات حیوانی می شود

دانه های کامل و حبوبات خطر ابتلا به بیماری های عروقی را کاهش می دهند و از طریق مکانیسم یکسان می توانند اختلال نعوظ را از بین ببرند

ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، ماهی خاویاری و ماهی قزل آلا، پروتئین کامل و همچنین اسید های چرب امگا 3 را که به گردش خون منجر می شوند و از قلب محافظت می کنند

اسید های چرب مونو غیر اشباع موجود در آووکادو، روغن زیتون و روغن کلزا نیز از نظر قلب سالم هستند و می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند.

آجیل و دانه نیز غنی از چربی های غیر اشباع و آرژنین هستند و آرژنین، اسید آمینه ای است که بدن شما برای تولید اکسید نیتریک نیاز دارد، یک ماده اولیه اساسی و مهم برای عملکرد طبیعی نعوظ

مقدار مصرف ال کارنیتین

مقدار مصرف هر دارو را پزشک معالج تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر می باشد:

بزرگسالان

990 میلی گرم دو تا سه بار در روز

کودکان (1 ماه تا 18 سال):

50 تا 100 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن بیمار در یک روز در دوزهای منقسم

حداکثر دوز: 3 گرم در روز

عوارض جانبی ال کارنیتین

در صورت بروز عوارض زیر فورا به پزشک خود اطلاع دهید:

علائم بروز واکنش های حساسیتی مانند کهیر، اشکال در تنفس، تورم صورت، گلو و ..، تشنج، افزایش فشار خون

سایر عوارض شایع: درد شکمی، تهوع و استفراغ، اسهال، سردرد، ایجاد بوی ماهی درترشحات بدن مانند ادرار

بارداری و شیردهی:

در بارداری فقط با نظر و صلاحدید پزشک می تواند استفاده شود. در شیردهی توصیه نمی شود.

تداخلات دارویی:

در صورت مصرف وارفارین حتما پزشک خود را مطلع کنید.

احتیاط مصرف:

قبل از مصرف دارو پزشک خود را در صورت وجود موارد زیر مطلع کنید:

-مشکلات کلیوی

-سابقه تشنج

-در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین

موارد منع مصرف:

-سابقه حساسیت به ال-کارنیتین، رنگ ها و مواد محافظ

توصیه هایی برای مصرف کنندگان:

1-شکل مایع این دارو را می توانید به تنهایی یا به صورت مخلوط با نوشیدنی های بدون گاز و غیر الکلی مصرف کنید. نوشیدنی حاصل را به آرامی و به صورت جرعه جرعه بنوشید. (برای جلوگیری از مشکلات گوارشی)

2-بهترین زمان مصرف این دارو همراه غذا یا تا 30 دقیقه بعد از غذا می باشد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...