این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

خود ارضائی در مردان متاهل- آیا خودارضائی نیاز به درمان دارد؟

خود ارضائی در مردان متاهل- آیا خودارضائی نیاز به درمان دارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 631

طبق آمار و بررسی های انجام شده خود ارضائی در مردان متاهل و بزرگسالان در تمام جهان بسیار رایج بوده و از مسائلی است که ممکن باعث درگیری ، احساس گناه و یا مشکلات رابطه ای بین زوجین شود. خودارضائی به خودی خود یک اختلال محسوب نمی شود و به درمان نیاز ندارد مگر آنکه خودارضائی باعث بروز مشکل در روابط جنسی شود.

طبق آمار و بررسی های انجام شده خود ارضائی در مردان متاهل و بزرگسالان در تمام جهان بسیار رایج بوده و از مسائلی است که ممکن باعث درگیری ، احساس گناه و یا مشکلات رابطه ای بین زوجین شود. خودارضائی به خودی خود یک اختلال محسوب نمی شود و به درمان نیاز ندارد مگر آنکه خودارضائی باعث بروز مشکل در روابط جنسی شود.

بررسی علت خود ارضائی در مردان متاهل :

از لحاظ تاریخی  علت خود ارضائی در مردان متاهل بعنوان یک نشانه مبنی بر اینکه چیزی در رابطه اشتباه بوده است(مانند سرد مزاجی زن) شناخته شده است.مردم به دلایل مختلف از جمله میل به لذت جنسی،تجربه حس آزادی ، رهایی از استرس و یاسرد شدن از یک شریک جنسی به سمت خود ارضائی سوق می یابند.

شیوع خودارضائی در مردان متاهل :

وب سایت TheMarriageBed در سال 2013 یک بررسی غیر رسمی در مورد خود ارضائی انجام داد که حدود 85 درصد از پاسخ دهندگان مرد گفته اند که بر اساس این تعریف در طی سه ماه گذشته، خودارضایی کرده اند. فقط حدود 15 درصد فکر می کردند که همسرانشان در مورد آن می دانستند، در حالی که 17 درصد کاملا مطمئن بودند که همسرانشان متوجه نشده اند.

چند نکته مهم درباره علت خود ارضائی در مردان متاهل :

مردانی که در دوران مجردی خودارضایی می کرده اند، بعد از ازدواج هم ممکن است طبق عادتی که در این سال‌ها وارد زندگی‌اش شده است این کار را ادامه دهد.

مسئله دیگر نبود رابطه‌ی عاطفی و احساسی با همسر و رضایت‌بخش نبودن رابطه‌ی جنسی این افراد است.اصولا بیشتر مردانی که در کنار همسرشان احساس آرامش ندارند ممکن است به سمت خود ارضائی سوق پیدا کنند

مسئله‌ی مهم دیگر در بررسی علت خود ارضائی در مردان متاهل اختلالات روحی است که نباید از آن غافل شد و باید حتما آن را زیر نظر پزشک درمان کرد.

بعضی وقت‌ها مردان مشکلاتی مانند زود انزالی، دیر انزالی و اختلال نعوظ دارند اما به جای اینکه به فکر درمان باشند، از رابطه با همسرشان اجتناب می‌کنند و دست به خودارضایی می‌زنند.که این مسئله ممکن است بعنوان خطر جدی در ارتباطشان تلقی می شود.

بعضی خانم‌ها از این شکایت دارند که همسرشان بعد از دوره‌ی بارداری و زایمان، و بخاطر اینکه مدتی از رابطه جنسی دور بوده اند، شروع به خودارضایی می‌کنند، دلیل این اتفاق چیست؟در چنین مواردی زن و شوهر باید سعی کنند رابطه زناشوئی خود را به صورت مرتب مثل دوران قبل از بارداری از سر بگیرند و همزمان رابطه عاطفی شان را تقویت کنند تا به اینصورت هیچکدام از طرفین احساس خلا نکنند.

نگاه متفاوت مردان و زنان به مسئله خودارضائی :

به نظر می رسد مردان و زنان با مسئله خود ارضائی و ازدواج به طور متفاوتی روبرو هستند و طبق بررسی ها مشخص شده است که مردان از خود ارضائی بعنوان روش های جبرانی استفاده می کنند و زنان از آن بعنوان روش های مکمل استفاده می کنند.اما بنظر واقعیت فراتر از اینهاست. برای بررسی علت خود ارضائی در مردان متاهل اخیرا مطالعاتی توسط Regnerus، Price و Gordon منتشر شده است و این موضوع را با نمونه ای بسیار بزرگ از آمریکایی ها مورد بررسی قرار دادند (7648 مرد و 8090 زن). این یک نمونه غیر کلامی بود و با روش های احتمالی کشیده شد، بنابراین این داده ها بهترین تخمین چگونگی این مسئله ،علت خود ارضائی در مردان متاهل را در جمعیت عمومی منعکس می کنند و به ما اجازه می دهد که این نتایج را تعمیم دهیم. در این مطالعه، صفاتی نظیر سن و جنس مورد بررسی قرار گرفت که با فرکانس خود ارضائی ارتباط دارد و شامل عامل مهم و بسیار آشکار سوم است.

رابطه بین تعداد دفعات سکس و فرکانس خود ارضائی در مردان متاهل :

به طور کلی نتایج نشان داد که فراوانی رابطه جنسی اخیر ، ارتباط کمی با فرکانس خود ارضائی دارد اما، هنگامی که متغیر رضایت جنسی در نظر گرفته شد، روابط قوی بین میزان رضایت جنسی و فرکانس خودارضائی در نتایج گزارش داده شد. به طور مشخص، افرادی که در رابطه خود با شریک جنسی رابطه قوی و رضایت بخشی دارند ،احتمال خود ارضایی شان طی دو هفته اخیر سی درصد کمتر گزارش شده است.

علل گرایش افراطی به خود ارضائی در مردان متاهل و مجرد :

اغلب مردان و زنان از تجربه ارگاسم لذت میبرند و ارگاسم را بعنوان یک تسکین دهنده سریع استرس و آرامبخش می بینند. خودارضائی معمولا باعث آرامش فوری در جسم و روان افراد می شود. گروهی بر این باورند که خودارضائی می تواند در کودکان به عنوان یک راه عالی برای یادگیری در مورد  بدن خود  باشد . مردان می توانند از خود ارضائی به عنوان راهی برای یادگیری نحوه کنترل ارگاسم خود و همچنین درمان زود انزالی استفاده کنند، در حالی که زنان می توانند به راحتی از ارگاسم یاد بگیرند. اما این نظر تایید شده نبوده و ممکن است آسیب های جدی به فرد و حتی در رابطه ایجاد نماید.و همچنان توصیه می کنیم که خود ارضائی نکنید چون به طبع بسیار بهتر و مفید خواهد بود اما فراموش نکنید که هیچوقت افرادی که خود ارضائی می کنند را قضاوت نکنید .

گاهی اوقات مردم احساس می کنند اگر همه چیز در یک رابطه جنسی باید کامل باشد، هیچ یک از طرفین نیازی به خودارضائی ندارند.اما این کاملا درست نیست و اگر زوجین در زندگی زناشویی و یا فعالیت های جنسی مشکل دارند بهتر است به از یک مشاوره جنسی و یا مراجعه به یک سکستراپیست کمک بگیرند.

تعداد کمی از افراد وجود دارد که کاملا با هر جزء در رابطه خود همگام می شوند. و در حالی که این ایده خوب است که سعی کنید ازدواج کنید این بدان معنا نیست که همه ی اندام های جنسی شما کاملا هماهنگ باشند.

رابطه جنسی خوب در تمام اشکال جنس خوبی را به وجود می آورد . در حقیقت، بسیاری از زوج ها با یکدیگر همسو می شوند و آن را بخشی بسیار لذت بخش از رابطه خود می بینند.

در صورتی که خود ارضائی را بعنوان یک مشکل جدی و اساسی می بیند حتما با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید بر آن غلبه کنید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...