این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

سفتی آلت مردان چطور اتفاق می افتد؟

سفتی آلت مردان چطور اتفاق می افتد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 2 نظر

اگر شما با سفتی آلت خود مشکل دارید دانستن اینکه سفتی آلت در مردان چطور اتفاق می افتد برای شما مفید است. در بافت آلت تناسلی مردان، به ویژه عضلات صاف دیواره آن نقش کلیدی در روند نعوظ و انزال دارند. 

سفتی آلت مردان چگونه است؟

اغلب مراجعین ما نمی دانند به جای ناتوانی جنسی ازچه کلمه ای را استفاده کنند. .بیشتر افراد می گویند که سفتی آلت شان مثل قبل نیست. نعوظ به سفتی آلت مردان می گویند . وجود این پدیده برای آمیزش جنسی الزامی است.

در کلینیک٬ ما میزان سفتی نعوظ را از1 تا 10 نمره گذاری می کنیم. نمره  آلت در حالت شلی کامل عدد 1 و در حالت سفتی کامل 10 است . دخول برای نمرات پایین 5 تقریبا مشکل است و مراجعین ما عموما با معیارهای پایین 5 مراجعه می کنند.

آلت تناسلی مردان دارای سه قسمت مجزاست که دارای جنسی مانند اسفنج(اجسام غاری) است .این سه قسمت توسط لایه ای محکم ( فاسیا) احاطه شده است.

بافت آلت تناسلی مردان، به ویژه عضلات صاف دیواره آن نقش کلیدی در روند نعوظ مردان و انزال دارند. کلید اصلی ماجرای نعوظ مردان در دستان ماده شیمیایی به نام نیتریک اکساید است . برای تقویت نعوظ از آزاد سازی این ماده استفاده می شود.هنگامی که تحریک جنسی می شویم ( مثلا با دیدن یک صحنه یا یک لمس ) دستور از مغز به عضلات صاف رگ های درون آلت داده می شود.با این دستور ماده نیتریک اکساید ترشح می شود.  در حالت عادی این عضلات صاف، منقبض هستند و با ورود نیتریک اکساید عضلات شل شده و خون در آلت جریان پیدا می کند . بیشتر داروهایی که ما در کلینیک به بیماران برای بهبود سفتی آلت می دهیم بر روی ماده نیتریک اکساید موثر است. 

یک اسفنج را تصور کنید که در کیسه ای محصور شده و به طور مداوم به آن آب وارد می شود . بعد از مدتی اسفنج کاملا باد میکند . جنس آلت مردانه دقیقا مانند اسفنج است و اطراف آن را در زیر پوست لایه ای سفت فراگرفته است . لذا با ورود خون آلت باد می کند .

فواید آرژین مکس فورته چیست؟

در حالت عادی آلت عضلات منقبض هستند و اجازه ورود مقدارکمی جریان خون برای اهداف تغذیه ای را می دهند . آلت تناسلی مردان در حالت انقباض متوسط است. تحریک جنسی باعث آزادی انتقال دهنده های عصبی از پایانه های عصبی مغزی می شود و این امر موجب از دست رفتن آرامش عضلات صاف آن، ایجاد حالت سفتی آلت مردان و در پایان، انزال خواهد شد.

نعوظ مردان چگونه اتفاق می افتد؟

شروع روند سفتی آلت مردان در قشر مغز انسان و با تحریک حسی و ذهنی آغاز می شود. چیزی که فرد می بیند، احساس می کند و یا حتی بویی که او را تحریک می کند می تواند به عنوان یک محرک باشد. اعصاب، پیام ها را به رگ های خونی در آلت تناسلی مردان ارسال می کنند و در طول تحریک جنسی، پیام عصبی شروع به تحریک آلت تناسلی خواهد کرد. امواج از مغز و اعصاب محلی باعث می شوند تا عضلات به آرامش برسند در نتیجه شریان ها باز و آزاد می شوند تا خون بیشتری به جریان افتد. هنگامی که خون در آلت تناسلی مردان جریان یابد تحت فشار بالا موجب ایجاد سفتی آلت مردان خواهد شد.

درمان شلی آلت مردان با تکنولوژی جدید شاک ویو

میزان فشار خون آلت در نعوظ مردان چقدر است ؟

میزان فشارخون درآلت تناسلی مردان در حالت عادی در حدود 35 میلیمتر جیوه است . هنگامیکه تحریک جنسی اتفاق می افتد این فشار به حدود 100 میلی متر جیوه می رسد که باعث می شود آلت از حالت سست حرکت کرده و قوام بگیرد .همچنانکه تحریکات ادامه پیدا می کند این فشاربه کمک عضلات اطراف آلت  چندین برابر می شود و نعوظ مردان به حدکثر خود می رسد و آلت کاملا سفت می شود.  پس از ارگاسم  به آهستگی خون آلت تخلیه شده وفشار خون به حالت عادی بر می گردد. عموما اختلال نعوظ و عدم سفتی آلت به علت همین مشکلات عروقی و اختلال در رگ ها اتفاق می افتد. در کلینیک بیشتر تمرکز ما برای درمان شلی آلت بر بازسازی رگهای آلت و همینطور بهبود جریان خون در رگ ها قرار دارد.

معمولا عدم سفتی آلت مردان اختلالات بسیار جدی در روابط بین زوجین ایجاد می کند. به دنبال اختلال رابطه و عدم صمیمیت زوج ها اختلالات دیگرجنسی  نیز بروز می کند. مهمترین این اختلالات عبارتند از:

-از دست رفتن صمیمیت بین زوجین

-افسردگی در  زوجین 

-بی میلی جنسی در زن 

در کلینیک با دو گروه از مردان مبتلا به اختلال نعوظ مواجه هستیم . اگر مدت زیادی از این مشکل نگذشته باشد اغلب مراجع میگوید همسرش تمایل جنسی زیادی دارد و او برای خاموش کردن عطش جنسی همسر دچار مشکل است. ولی در بیشتر موارد آقایان وقتی  برای درمان اختلال نعوظ  به ما مراجعه می کنند که چند سالی از این اختلال گذشته است  وعموما اظهار میکنند که همسرشان نیز دچار بی میلی جنسی نیز است. بنابراین اگر شما به تازگی مشکلی در سفتی آلت خود پیدا کرده اید بهتر است نسبت به درمان هر چه زود تر اقدام کنید. 

نظرات

captcha Refresh
Iman Rahim
۱۳۹۸/۰۹/۱۶۰۰
پاسخبا سلام
من 28 سالمه و یک هفته هست که ازدواج کردم، تا الان مشکلی در نعوظ هنگام تحریک و یا نعوظ صبحگاهی نداشتم، توی این مدت که متاهل شدم یه شب که میخواستیم اولین رابطه مون رو داشته باشیم اولش مشکل نعوظ نداشتم ولی همین که عشق بازیمون تموم شد حدودا نیم ساعت چهل دقیقه ای طول کشید و میخواستیم شروع به رابطه کنیم در نعوظم مشکل ایجاد شد و با اینکه خیلی دلم میخواست رابطه داشته باشیم هرچی سعی کردم نتونستم نعوظ داشته باشم البته از نظر ذهنی هم یکم آشفته بودم فک کنم، چون اولین رابطم بود، این اختلال نعوظ هست؟ چطور باید درمانش کنم؟
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۰۹/۱۶۰۰

با سلام و وقت بخیر. باید تمام عوامل محیطی را در نظر بگیرید. ممکن است اضطراب شما مانع از نعوظ شده باشد. در دفعات بعدی سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و در صورتی که این اختلال چند بار دیگر تکرار شد با کلینیک تماس بگیرید. 02188888283

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...