این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

سفتی آلت مردان چطور اتفاق می افتد؟

سفتی آلت مردان چطور اتفاق می افتد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 203,815

اگر شما با سفتی آلت خود مشکل دارید دانستن اینکه سفتی آلت در مردان چطور اتفاق می افتد برای شما مفید است. در بافت آلت تناسلی مردان، به ویژه عضلات صاف دیواره آن نقش کلیدی در روند نعوظ و انزال دارند. 

 

 

میزان طبیعی سفتی آلت مردان

 

اغلب مراجعین ما نمی دانند به جای ناتوانی جنسی ازچه کلمه ای را استفاده کنند. .بیشتر افراد می گویند که سفتی آلت شان مثل قبل نیست. نعوظ به سفتی آلت مردان می گویند . وجود این پدیده برای آمیزش جنسی الزامی است.و در صورت نداشتن سفتی حتما باید به دنبال درمان اختلال نعوظ بود.

در کلینیک برای کسانی که جهت تقویت نعوظ مراجعه می کنند ٬ ما میزان سفتی نعوظ را از0 تا 10 نمره گذاری می کنیم. نمره  آلت در حالت شلی کامل عدد 0 و در حالت سفتی کامل 10 است . دخول برای نمرات پایین 5 تقریبا مشکل است و مراجعین ما عموما با معیارهای پایین 5 مراجعه می کنند.

 

آلت مرد چطور سفت می شود

 

آلت تناسلی مردان دارای سه قسمت مجزاست که دارای جنسی مانند اسفنج(اجسام غاری) است .این سه قسمت توسط لایه ای محکم ( فاسیا) احاطه شده است.

بافت آلت تناسلی مردان، به ویژه عضلات صاف دیواره آن نقش کلیدی در روند نعوظ مردان و انزال دارند. کلید اصلی ماجرای نعوظ مردان در دستان ماده شیمیایی به نام نیتریک اکساید است . برای تقویت نعوظ از آزاد سازی این ماده استفاده می شود.هنگامی که تحریک جنسی می شویم ( مثلا با دیدن یک صحنه یا یک لمس ) دستور از مغز به عضلات صاف رگ های درون آلت داده می شود.با این دستور ماده نیتریک اکساید ترشح می شود.  در حالت عادی این عضلات صاف، منقبض هستند و با ورود نیتریک اکساید عضلات شل شده و خون در آلت جریان پیدا می کند . بیشتر داروهایی که ما در کلینیک به بیماران برای بهبود سفتی آلت می دهیم بر روی ماده نیتریک اکساید موثر است. و همین افزایش  نیتریک اکساید در صبح باعث نعوظ صبحگاهی می شود. 

یک اسفنج را تصور کنید که در کیسه ای محصور شده و به طور مداوم به آن آب وارد می شود . بعد از مدتی اسفنج کاملا باد میکند . جنس آلت مردانه دقیقا مانند اسفنج است و اطراف آن را در زیر پوست لایه ای سفت فراگرفته است . لذا با ورود خون آلت باد می کند .

در حالت عادی آلت عضلات منقبض هستند و اجازه ورود مقدارکمی جریان خون برای اهداف تغذیه ای را می دهند . آلت تناسلی مردان در حالت انقباض متوسط است. تحریک جنسی باعث آزادی انتقال دهنده های عصبی از پایانه های عصبی مغزی می شود و این امر موجب از دست رفتن آرامش عضلات صاف آن، ایجاد حالت سفتی آلت مردان و در پایان، انزال خواهد شد.

بیشتر بخوانید : برای نعوظ چه غذایی بخوریم 

نعوظ مردان چگونه اتفاق می افتد؟

شروع روند سفتی آلت مردان در قشر مغز انسان و با تحریک حسی و ذهنی آغاز می شود. چیزی که فرد می بیند، احساس می کند و یا حتی بویی که او را تحریک می کند می تواند به عنوان یک محرک باشد. اعصاب، پیام ها را به رگ های خونی در آلت تناسلی مردان ارسال می کنند و در طول تحریک جنسی، پیام عصبی شروع به تحریک آلت تناسلی خواهد کرد. امواج از مغز و اعصاب محلی باعث می شوند تا عضلات به آرامش برسند در نتیجه شریان ها باز و آزاد می شوند تا خون بیشتری به جریان افتد. هنگامی که خون در آلت تناسلی مردان جریان یابد تحت فشار بالا موجب ایجاد سفتی آلت مردان خواهد شد.

 

فشار خون طبیعی آلت چقدر است

 

میزان فشارخون درآلت تناسلی مردان در حالت عادی در حدود 35 میلیمتر جیوه است . هنگامیکه تحریک جنسی اتفاق می افتد این فشار به حدود 100 میلی متر جیوه می رسد که باعث می شود آلت از حالت سست حرکت کرده و قوام بگیرد .همچنانکه تحریکات ادامه پیدا می کند این فشاربه کمک عضلات اطراف آلت  چندین برابر می شود و نعوظ مردان به حدکثر خود می رسد و آلت کاملا سفت می شود.  پس از ارگاسم  به آهستگی خون آلت تخلیه شده وفشار خون به حالت عادی بر می گردد. عموما اختلال نعوظ و عدم سفتی آلت به علت همین مشکلات عروقی و اختلال در رگ ها اتفاق می افتد. در کلینیک بیشتر تمرکز ما برای درمان شلی آلت بر بازسازی رگهای آلت و همینطور بهبود جریان خون در رگ ها قرار دارد.

معمولا عدم سفتی آلت مردان اختلالات بسیار جدی در روابط بین زوجین ایجاد می کند. به دنبال اختلال رابطه و عدم صمیمیت زوج ها اختلالات دیگرجنسی  نیز بروز می کند. مهمترین این اختلالات عبارتند از:

-از دست رفتن صمیمیت بین زوجین

-افسردگی در  زوجین 

-بی میلی جنسی در زن 

در کلینیک با دو گروه از مردان مبتلا به اختلال نعوظ مواجه هستیم . اگر مدت زیادی از این مشکل نگذشته باشد اغلب مراجع میگوید همسرش تمایل جنسی زیادی دارد و او برای خاموش کردن عطش جنسی همسر دچار مشکل است. ولی در بیشتر موارد آقایان وقتی  برای درمان اختلال نعوظ  به ما مراجعه می کنند که چند سالی از این اختلال گذشته است  وعموما اظهار میکنند که همسرشان نیز دچار بی میلی جنسی نیز است. بنابراین اگر شما به تازگی مشکلی در سفتی آلت خود پیدا کرده اید بهتر است نسبت به درمان هر چه زود تر اقدام کنید. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 34

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...