این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

علت نعوظ صبحگاهی مردان

علت نعوظ صبحگاهی مردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 نظر 0 بازدید 10,372

مردان اغلب نعوظ صبحگاهی را تجربه می کنند. این نعوظ می تواند بدون تحریک جسمی و روحی باشد.در حالی که معمولا باعث نگرانی نمی شود  ولی می تواند باعث خجالت شود.

مردان اغلب نعوظ صبحگاهی را تجربه می کنند. گاهی این نعوظ صبحگاهی در نوجوانان به قدری شدید است که آن را با نعوظ دایم یا پریاپیسم اشتباه می گیرند. این نعوظ می تواند بدون تحریک جسمی و روحی باشد.در حالی که معمولا باعث نگرانی نمی شود  ولی می تواند باعث خجالت شود. نعوظ صبحگاهی در نوجوانان و بزرگسالان طبیعی است و ممکن است به علت نوسانات تستوسترون باشد. گاهی بعضی از بیماران که برای درمان اختلال نعوظ ناگهانی مراجعه می کنند اصلا نعوظ صبحگاهی ندارند. در بعضی از بیماران بعد از اینکه چند هفته نعوظ صبحگاهی را تجربه نمی کنند نگران شده و به پزشک مراجعه می کنند و یا شروع به درمان گیاهی اختلال نعوظ می کنند. عدم تجربه نعوظ صبحگاهی اغلب به سبک زندگی ناسالم مربوط می شود و اولین توصیه ما به بیماران رژیم غذایی مناسب برای درمان اختلال نعوظ است .

 

 

 

علت نعوظ صبحگاهی چیست؟

 

نعوظ صبحگاهی ممکن است در طول زندگی یک مرد اتفاق بیافتد. پسران پیش از نوجوانی به احتمال زیاد در هنگام بیداری نعوظ را تجربه می کنند.

نعوظ در مرحله REM  خواب اتفاق می افتاد. در این مرحله حرکات چشم سریع اتفاق می افتد در این مرحله بدن در حال ایجاد تعادل بین سیستم های سمپاتیک و پاراسمپاتیک بدن است.  در مرحله ی REM خواب ، سیستم های بدن خودشان را آزمایش می کنند. از جمله این آزمایش ها ، آزمایش سیستم عملکرد آلت تناسلی مرد است. اعصاب پاراسمپاتیک باعث می شوند که خون وارد بافت آلت شده و نعوظ اتفاق بیافتد. و این اتفاق در زمان پایانیREM  اتفاق می افتد ، که اغلب شخص در حال بیدار شدن است. و مردان اغلب با نعوظ بیدار می شوند. این موضوع علت نعوظ صبحگاهی حساب می شود.

 

علت نداشتن نعوظ صبحگاهی

 

چند دلیل وجود که یک فرد بالغ ممکن است با نعوظ صبحگاهی بیدار نشود. ممکن است مردان در آن مرحله از REM که باید از خواب بیدار شوند ، از خواب خارج نشوند.بنابراین موقع نعوظ در خواب هستند.  یا ممکن است زمانی که قرار است نعوظ اتفاق بیافتد شخص در مرحله سبک تری از خواب قرار داشته باشد و وارد REM  نشده باشد. نداشتن نعوظ صبحگاهی ممکن است نشانه ی اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی باشد

 

نعوظ صبحگاهی و اختلال نعوظ

 

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی به این معنی است که برخی ممکن است قادر به داشتن نعوظ نباشند. یا اینکه نعوظ شان به اندازه کافی قوی نیست تا بتوانند دخول را انجام بدهند. اختلال نعوظ ممکن است به یک فرایند فیزیولوژیکی یا روان شناختی مرتبط باشد . علل فیزیولوژیکی ناتوانی جنسی  ممکن است مربوط به یک ناتوانی اساسی بدن باشد که نتواند آلت تناسلی را با خون پر کند تا بتواند نعوظ داشته باشد. این موضوع اغلب یک علت عروقی دارد ، یعنی ممکن است به علت اختلال در عملکرد عروق خونی باشد. ممکن است به علت عوارض جنسی داروها باشد مانند داروهای ضد افسردگی پیش بیاید. یا ممکن است به علت کم بودن تستوسترون باشد. بنابراین ، مردان به علت فیزیولوژیکی ناتوانی جنسی، نعوظ صبحگاهی هم نخواهند داشت.بعلاوه بعضی از مردان به علت مشکلات روحی ، فقدان تحریک جنسی  یا اضطراب ممکن است دچار ناتوانی جنسی شوند. کسانی که اختلال نعوظ شان به دلیل روانشناختی باشد باز هم نعوظ صبحگاهی خواهند داشت زیرا از لحاظ جسمی قادر به داشتن آن هستند.کمبود نعوظ صبحگاهی در صبح ممکن است لزوما مشکلی را نشان ندهد ، با این حال ، همانطور که در دلایل بالا توضیح داده شد ممکن است روزانه برای همه مردان رخ ندهد.

در پایان

اگر شما نگران مشکل خود در دستیابی یا تقویت نعوظ خود هستید ، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید و به ایک کلینیک سکستراپی مراجعه کنید . مهم است که به پزشک خود بگویید که آیا شما صبح ها نهعوظ دارید یا خیر . زیرا که ممکن است بینش علت اصلی مشکل شما را فراهم کند . خوشبختانه امروزه راه های موثری برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد . یکی از جدیدترین نوع درمان برای اختلال نعوظ درمان با دستگاه شاک ویو است . درمان با شاک ویو یک درمان نوین محسوب می شود . شاک ویو تراپی ، بدون جراحی ، خونریزی و درد است. هدف شاک ویو تراپی تصحیح خونرسانی در آلت و تسهیل روند گردش خون در دستگاه تناسلی مرد است .

هنگامیکه از شاک ویو استفاده می شود، انرژی حاصل از  امواج از shock  wave  باعث  ایجاد ناپایداری در سلول  می شود و این ناپایداری باعث مهاجرت سلول هاى بنیادی به محل مى شود.سلول های بنیادی مجددا شبکه هاى مویرگى که در آلت از بین رفته اند را بازسازی می کنند . بعد از مدتی  این شبکه مویرگی شروع به  خونرسانی  به بافت آلت  می کند. در طی چند هفته هرچه خونرسانی بهتر اتفاق بیافتد ، نسوج شروع به ترمیم خود مى نماید. افزایش  خونرسانی به آلت تناسلی منجر به تقویت نعوظ در مردان می شود. بسیاری از بیماران که سال ها نعوظی را تجربه نکرده اند بعد از چند جلسه شاک ویو تراپی نعوظ خواهند داشت.در حال حاضر تمامی تحقیقات علمی بر تاثیر چشمگیر شاک ویو بر اختلال نعوظ تاکید دارند. میزان بالای موفقیت شاک ویو درمانی باعث شده تا به عنوان خط اول درمان در اختلالات نعوظ قرارگیرد. در صورتیکه بیمار به درستی انتخاب شود میزان بهبود عملکرد نعوظ  بسیار بالاست.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...