این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا ناتوانی جنسی مردان میانسال قابل درمان است؟

آیا ناتوانی جنسی مردان میانسال قابل درمان است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 4,555

ناتوانی جنسی مردان میانسال بسیار شایع تر از آن است که تصور میکنید. اگر شما از اختلال نعوظ رنج می برید، خجالت را کنار بگذارید – زیرا مراجعه برای درمان اختلال نعوظ از علل رایج مراجعه مردان به کلینیک سکس تراپی می باشد. برای درمان ناتوانی جنسی تشخیص علت بسیار مهم است و می تواند شما را در مسیر درمان شلی آلت قرار دهد.

 

 

ناتوانی جنسی مردان میانسال بسیار شایع تر از آن است که تصور میکنید. اگر شما از اختلال نعوظ رنج می برید، خجالت را کنار بگذارید ، زیرا مراجعه برای درمان ناتوانی جنسی از علل رایج مراجعه مردان به کلینیک سکس تراپی می باشد. برای درمان ناتوانی جنسی تشخیص علت بسیار مهم است و اینکه بدانید به کدامیک از انواع ناتوانی جنسی مبتلا شده اید . تشخیص صحیح می تواند شما را در مسیر درمان شلی آلت قرار دهد. در سالهای اخیر متاسفانه در کاینیک ما شاهد حضور افراد با سن پایین تر برای درمان ناتوانی جنسی جوانان هستیم. 

علل ناتوانی جنسی مردان میانسال :

اغلب مردان گاهی اوقات موفق به ایجاد و یا حفظ نعوظ نمیشوند.این معمولا به دلیل استرس، خستگی، اضطراب یا مصرف بیش از حد الکل است، و معمولا دلیلی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد.اما اگر این مسئله ادامه دار شده و دائما اتفاق می افتد ، حتما باید توسط پزشک یا متخصص سکس تراپی مورد بررسی قرار بگیرد.

مراجعه به کلینیک های سکس تراپی می تواند به درمان مشکلات نعوظ و درمان ناتوانی جنسی مردان میانسال کمک کند. متخصصین سکس تراپی می توانند روش های مختلف تقویت نعوظ مانند تقویت نعوظ با شاک ویو و همینطور روش های درمان زود انزالی را به شما ارائه دهند. بسیاری از کلینیک های سلامت جنسی خدمات درمانی ، به صورت اعمال جراحی ارائه میکنند

چه اتفاقی در ویزیت شما با پزشک رخ می دهد ؟

پزشک یا پرستار در مورد شیوه زندگی و روابط شما و هر مشکلی که ممکن است داشته باشید، از شما سوال خواهد کرد.

آنها مراقبت های اولیه بهداشتی مانند بررسی  فشار خون را انجام می دهند. آنها همچنین اندام تناسلی شما را بررسی می کنند تا علل جسمی آشکار را رد کنند.

اگر شما علائمی مانند تکرر ادرار داشته باشید، پزشک ممکن است نیاز به بررسی پروستات داشته باشد. پزشک ممکن است مجبور شود که رکتوم را بررسی کند

درمان مشکلات ناتوانی جنسی مردان میانسال بستگی به علت دارد

درمان برای اختلال نعوظ بسیار بهتر از درمانهای رایج در گذشته می باشد و مشکل اغلب برطرف میشود

از شما نیز ممکن است خواسته شود شیوه زندگی را تغییر دهید.

داروهایی مانند سیلدنافیل (به عنوان ویاگرا به فروش میرسد) اغلب توسط پزشکان برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود..

اما شما حتما باید با پزشکتان مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که این دارو را برای شما بی خطر است.

داروهای مشابه دیگری نیز وجود دارند مانند تادالافیل (سیالیس)، وردنافیل (لویترا) و اوانافیل (اسپدرا) که به شیوه ای مشابه عمل می کنند. برای دریافت این داروها  به نسخه یک پزشک نیاز دارید

آیا پمپ های خلاء موثر هستند؟

پمپ های خلاء باعث تقویت جریان خون خون به آلت تناسلی می شود و باعث ایجاد نعوظ می شود. آنها برای اکثر مردان اثربخشند و می توانند مورد استفاده قرار گیرد اگر دارو جوابگو نباشد

مشکل این است که این پمپها همیشه در دسترس و موثر نیستند

مشکلات روانی

احتمال دارد که بیشتر مشکل عاطفی درمیان باشد اگر شما فقط در برخی مواقع از مشکلات اختلال نعوظ رنج میبرید – برای مثال، هنوز هم در صبح، اما در طول فعالیت جنسی، نعوظ دارید.

اضطراب و افسردگی می تواند با مشاوره و درمان رفتاری شناختی (CBT) درمان شود.

پزشک شما ممکن است درمان سکس تراپی،به تنهایی و یا همراه با  روان درمانی را توصیه کند

 

هشت دلیل شگفت آور برای اختلال نعوظ مردان میانسال

 

کلسترول بالا. داشتن کلسترول افزایش یافته خطر ابتلا به آترواسکلروز را افزایش می دهد که در آن شریان ها تنگ می شوند و مسدود می شوند و منجر به اختلال جریان خون و در نتیجه ناتوانی جنسی مردان میانسال می شود. وقتی این اتفاق می افتد شریان های آلت تناسلی مرد، از ورود خون کافی برای ایجاد نعوظ جلوگیری می کنند.

افسردگی. این می تواند عدم تمایل جنسی را ایجاد کند. اگر این اتفاق افتاد به پزشک خود یا به یک روانشناس مراجعه کنید.

سیگار کشیدن. سیگار سبب آسیب رساندن به عروق خونی می شود، از جمله شریانهایی که جریان خون آلت تناسلی را تامین می کنند که می تواند در دستیابی به نعوظ مشکل ایجاد کند.

دوچرخه سواری. ساعت های طولانی در زین بدون تغییر موقعیت می تواند فشارزیادی بر روی اعصاب پروینال و عروق خونی ایجاد کند و موجب آسیب عصبی شود که باعث اختلال در عملکرد نعوظ می شود. برخی از زین ها از بقیه بدتر است. اگر دوچرخه سواری باعث ایجاد علائم سوزن شدن یا بی حس شدن در آلت تناسلی شما شود، موقعیت مکانی خود را تنظیم کرده و با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است نیاز باشد یک زین متفاوت انتخاب کنید..

داروها اختلال نعوظ می تواند یک اثر جانبی از بسیاری از داروها، از جمله برخی داروهای ضد روان پریشی و داروهای ضد افسردگی، کاهش دهنده کلسترول ، داروهای ضد فشار خون و داروهای صرع.

فشارعصبی. احساس استرس و اضطراب می تواند بر زندگی جنسی شما تاثیر بگذارد شود و شما ممکن است متوجه شوید که نمیتوانید عملکرد خوبی در فعالیت های جنسی خود داشته باشید. اضطراب یک علت شایع مشکلات نعوظ است.

دیابت. دیابت خطر عوارض نعوظ را سه برابر با اثرات آن بر عصب و عروق خونی افزایش می دهد.

بیماریpeyronie این بیماری منجر به انحنای آلت تناسلی به علت یک ناحیه سخت از بافت اسکار است که باعث ایجاد درد در هنگام بروز نعوظ می شود.

 

درمان های کمکی ناتوانی جنسی مردان میانسال

با توجه به اینکه ناتوانی در روابط زناشویی در مردان میانسال علل مختلف دارد باید بعد از تشخیص علت اختلال نعوظ نسبت به درمان اقدام کرد. البته در کلینیک سلامت جنسی کامش، بیشتر مراجعین با این شکایت ، مشکلات روانی از جمله از دست دادن اعتماد به نفس شایعترین عامل است . بنابراین استفاده از مشاوره جنسی و درمان با داروهای مکمل و تقویتی غالبا مشکل را حل می کند. 

مشاوره روانشناسی

اگر اختلال نعوظ شما ناشی از استرس، اضطراب یا افسردگی است – یا در شرایط تنش روانی ایجاد میشود- ممکن است پزشکتان یا متخصص سکس تراپی به شما  و همسرتان توصیه کند از یک روانشناس یا مشاور کمک بگیرید.

طب جایگزین

قبل از استفاده از هرگونه مکمل، با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است – مخصوصا اگر بیماری زمینه ای مزمن دارید. برخی از محصولات دارویی که ادعا می کنند برای درمان ناتوانی جنسی به کار میروند می توانند خطرناک باشند.

اداره غذا و داروی آمریکا  هشدارهایی در مورد انواع مختلف مکملهای غذایی و گیاهی صادر کرده است؛ زیرا آنها دارای موادی هستند که در برچسب آنها ذکر شده و به صورت بالقوه مضر نیستند اما دوزها ممکن است نامعلوم باشند.

برخی از این داروها می توانند با داروهای تجویزی ارتباط برقرار کنند و فشار خون پایین را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهند. این محصولات مخصوصا برای افرادی رژیم غذایی آنها حاوی مقادیر بالایی نیترات است خطرناک هستند.

 

اصلاح شیوه زندگی و درمان های خانگی

 

برای بسیاری از مردان، اختلال نعوظ با تغییر شیوه زندگی سبب بهبود می شود. در اینجا برخی از مراحل که ممکن است کمک کندعبارتند از:

اگر سیگار میکشید، سعی کنید آن را ترک کنید ، اگر در ترک سیگار مشکل دارید ، جایگزین نیکوتین را امتحان کنید، مانند آدامس یا لوزی بدون نسخه و یا از پزشک خود در مورد داروهای تجویزی که می تواند به شما کمک کند ترک کنید.

وزن خود را کاهش دهید: داشتن اضافه وزن می تواند باعث اختلال نعوظ یا بدتر شدن آن شود.

فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود در نظر بگیرید. ورزش می تواند به شرایط زمینه ای کمک کند که نقش چندانی در ناتوانی نعوظ ایفا می کند، از جمله کاهش استرس، کمک به کاهش وزن و افزایش جریان خون.

مصرف الکل و مواد مخدر را محدود کنید: مصرف بیش از حد و یا مصرف برخی از مواد مخدر غیر قانونی و یا نوشیدنی های الکلی می تواند اختلال نعوظ را به طور مستقیم و یا با ایجاد مشکلات درازمدت درسلامت بدن بدترکند.

روی مسائل مربوط به رابطه تان کار کنید: مسائل مربوط به رابطه همواره یکی از ععل مهم ناتوانی جنسی در مردان میانسال است. اگر مشکلی در بهبود ارتباط با شریک زندگی خود دارید، از مشاوره جنسی و یا مشاوره روانشناسی کمک بگیرید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...