این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

درمان بی میلی جنسی مردان

درمان بی میلی جنسی مردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/30 نظر 9 بازدید 7,323

در بسیاری از زوج هایی که برای درمان بی میلی جنسی مردان به کلینیک سکس تراپی کامش مراجعه می کنند ،زن شکایت از این دارد که مرد حتی از یک آغوش ساده هم دوری می کند.  ترس مرد از اینکه بغل کردن عاطفی منجر به رابطه جنسی شود،  منجر به پس زدن زن توسط مرد می شود.

روش های مختلف درمان بی میلی جنسی مردان

 

در بسیاری از زوج هایی که برای درمان بی میلی جنسی مردان به کلینیک سکس تراپی کامش مراجعه می کنند ،زن شکایت از این دارد که مرد حتی از یک آغوش ساده هم دوری می کند.  ترس مرد از اینکه بغل کردن عاطفی منجر به رابطه جنسی شود،  منجر به پس زدن زن توسط مرد می شود.به طوری کلی اختلالات جنسی 43% از مردان و 31% از زنان را درگیر می کند. یکی از این اختلالات، بی میلی جنسی است روش هایی مختلفی برای درمان بی میلی مردان وجود دارد که بر اساس علت به وجود آورنده به کار گرفته می شوند. در بسیاری از موارد بیمار برای درمان اختلال نعوظ  یا درمان ناتوانی جنسی مراجعه می کند ولی علت اصلی بی میلی جنسی فرد باعث بروز مشکل شده است 

 

 

 

 

شیوع بی میلی جنسی مردان

 

 

برخی از افراد تصور می کنند که تمایل نداشتن به انجام رابطه جنسی تنها در بانوان اتفاق می افتد و آقایان همواره به انجام رابطه تمایل دارند. اما باید بدانید که آقایان نیز دچار سرد مزاجی  می شوند. 
عدم اشتیاق به رابطه جنسی در مردان می تواند طولانی مدت و به نوعی دائمی باشد و یا می تواند موقتی و در اثر مشکلات روحی و جسمی مقطعی ایجاد شده باشد.
تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که تقریبا از هر 5 مرد یک نفر تمایلی به انجام رابطه جنسی ندارد و یا تمایل بسیار کمی دارد . همچنین در یک جامعه آماری 30 درصد خانم های متاهل اعلام کردند که نسبت به همسرشان تمایل بیشتری به رابطه جنسی دارند و گاهی برای برقراری رابطه از سوی همسرشان پس زده می شوند. 

بی میلی جنسی در مردان می تواند به صورت های مختلف و دلایل متفاوت روی دهد . در بعضی از مردان و زنان بی میلی جنسی ناشی از تحریک نشدن است و افراد اظهار می کنند که دیگر رفتارها و صحنه های جنسی برایشان جذابیت ندارد. در برخی از افراد ارضا نشدن (ارگاسم )می تواند دلیل عدم تمایل به رابطه زناشویی باشد. گاهی هم افراد به علت درد در هنگام رابطه از انجام رابطه جنسی طفره می روند و به مرور به رابطه بی میل می شوند. درمان بی میلی جنسی مردان و زنان بر اساس علت متفاوت خواهد بود. در جدول زیر میزان شیوع بی میلی جنسی به دلایل مختلف آورده شده است:

 

شیوع بی میلی جنسی مردان و زنان
ردیف جنسیت علت بی میلی جنسی میزان شیوع 
1 مرد تحریک نشدن 13%
2 زن تحریک نشدن 15%
3 مرد  زود انزالی 30%
4 زن عدم ارگاسم 16%
5 مرد بی میلی به علت درد 5%
  زن بی میلی به علت درد 10%

 

 

 

دلایل بی میلی جنسی مردان

 

بی میلی جنسی مردان و عدم علاقه آن ها به برقراری رابطه جنسی می تواند دلایل بسیار متعددی داشته باشد. همانطور که در زنان عوامل درونی و بیرونی بسیاری روی میلی جنسی آن ها تاثیر می گذارد در مردان نیز به همین صورت است :


افزایش سن

 یکی از عوامل تاثیر گذار در بی میلی جنسی مردان می تواند بالا رفتن سن باشد. گرچه این علت همیشگی نیست و در برخی از مردان با وجود بالا رفتن سن هیچ اثری از کاهش میل جنسی مشاهده نمی شود و حتی ممکن است میل و علایق آن ها رنگ دیگری به خود بگیرد و یا شدت یابد. اما به طور معمول با  بالا رفتن سن و کاهش توان بدنی اکثر افراد دچار کاهش میل جنسی خواهند شد.


مشکلات روانی در بی میلی جنسی آقایان

 

 گاهی در اثر مشکلات و فشار های زندگی ناشی از کار و فعالیت روزمره و خستگی و درگیری های فکری بی میلی جنسی مردان اتفاق می افتد. در واقع این بی علاقگی مقطعی است و فرد پس از حل مشکلات و آسودگی فکری می تواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد و فرد نیاز ندارد کار خاصی برای درمان بی میلی جنسی انجام دهد . اما اگر این استرس و شرایط ناگوار برای فرد طولانی گردد ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدی در زندگی زناشویی شود. گاهی نیز اختلاف با همسر و قهرهای طولانی و نداشتن رابطه جنسی بخاطر دلایل متعدد موجب بی میلی جنسی در هر دو طرف می شود.


مشکلات جسمی در بی میلی جنسی  مردان 

 

 ممکن است بی میل جنسی مردان به علت مشکلات جسمی فرد اتفاق افتاده باشد. بیماری هایی مانند دیابت و شرایطی مانند چاقی، فشار خون و کلسترول بالا و مصرف برخی داروها مانند داروهای درمان ایدز و یا برخی داروهای ریزش مو و غیره می توانند بر میل جنسی فرد تأثیر منفی بگذارند. همچنین ممکن است به صورت مقطعی فرد دچار ناتوانی جسمی شدیدی شده باشد مثلا طی یک تصادف دچار شکستگی های متعدد شده باشد و یا توان بدنی اش کاهش یافته باشد. 
عامل جسمی مهم دیگر در بی میلی جنسی مردان مشکلات دستگاه تناسلی آن هاست. مشکلاتی از قبیل اختلال نعوظ، زود انزالی، دیسپارونی و انواع عفونت های جنسی ممکن است فرد را دچار بی میلی و کاهش تمایل جنسی کنند. در این موارد درمان بی میلی جنسی باید از طریق درمان علت زمینه ای صورت بگیرد. 


مشکلات هورمونی در بی میلی جنسی  مردان

 

از آنجایی که مسائل جنسی در بدن غالبا توسط هورمون ها کنترل می شوند، تغییر در میزان ترشح هورمون ها می تواند تاثیر مستقیم روی تمایلات جنسی افراد داشته باشد. هورمون تستوسترون در مردان مهم ترین عامل در ایجاد میل جنسی است که روزانه توسط بیضه ها تولید می گردد. اگر تحت اثر عوامل مختلف میزان این هورمون کاهش یابد بی میلی جنسی مردان اتفاق خواهد افتاد. همچنین میزان دیگر هورمون ها غیر از تستوسترون نیز ممکن است بر میلی جنسی اثرگذار باشد. مانند کاهش هورمون های تیروئید و یا افزایش پرولاکتین که از غده ای در مغز ترشح می گردد.در موارد اختلال هورمونی باید برای درمان بی میلی جنسی ازابتدا بررسی غدد را انجام داده و درمان هورمون تراپی صورت گیرد.

 

چه زمانی برای درمان بی میلی جنسی مردان اقدام کرد.

 

اگر حس میکنید که میلی به برقراری رابطه با همسر خود ندارید بهتر است ابتدا خودتان به علت این موضوع فکر کنید. اگر اخیرا مشکلات و فشار کاری زیادی در زندگی خود داشته اید که هنوز استرس آن ها همراه شماست ممکن است بی میلی جنسی به این علت باشد که با کسب آرامش میل جنسی شما بهبود خواهد یافت. به همسر خود فکر کنید. اگر تصور می کنید که موضوعی مربوط به او باعث ایجاد بی میلی جنسی در شما شده حتما در این باره با او صحبت کنید. اما اگر هیچکدام از این مسائل علت بی میلی جنسی شما نبود بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا علت جسمی در شما تشخیص داده شده و درمان مناسب تجویز گردد..

 

انواع درمان بی میلی جنسی مردان

 

درمان بی میلی جنسی وابسته به علت به وجود آورنده آن است . شایع ترین علت بی میلی جنسی در مردان جوان مشکلات رابطه ای است در حالیکه مهمترین علت سرد مزاجی مردان در میانسالی مشکلات روانی است . بیماران با سنین بالاتر از 50 اغلب به علت مشکلات جسمی برای درمان بی میلی جسمی مراجعه می کنند. 

 

درمان بی میلی جنسی روانی در مردان

 

در بسیاری از مردان هیچ علت فیزیکی برای بی میلی جنسی وجود ندارد . آزمایشات درخواستی برای این بیماران همه طبیعی هستند . تغییرات هورمونی دیده نمی شود . در بیشتر موارد این بیماران می گویند به طور ناگهانی میل جنسی خود را از دست داده اند و سیر از دست دادن تمایل جنسی شأن خیلی سریع بوده است ,مثلاً در طی چند هفته متوجه شده اند دیگر تمایلی به رابطه زناشویی ندارند. در این بیماران اغلب مشکلات روانی و رابطه ای علت بی علاقگی به رابطه جنسی است. درمان بی میلی جنسی روانی در مردان به روش های مختلف انجام می شود . این روش ها عبارتند از : 

1- درمان بی میلی جنسی مردان  با روان کاوی 

2- درمان بی میلی جنسی مردان با هیپنو تراپی 

3- درمان بی میلی جنسی مردان با طرح واره درمانی

4- درمان بی میلی جنسی مردان با نورو فیدبک 

 

درمان بی میلی جنسی مردان در بیماری ها

 

بیماری ها جسمی عموما در میل جنسی مردان تاثیر می گذارند .  مداخله درمانی در این بیماری ها معمولا باعث درمان بی میلی جنسی مردان می شود. در تمام ناخوشی ها سیستم ایمنی بدن توان خود را صرف حفاظت از بدن می کند و وجریان خون را به سمت کانون بیماری و مراکز حیاتی بدن هدایت می نماید. بنابراین در سایر ارگان های بدن از جمله ارگان جنسی کاهش گردش خون به وجود می آید. با افت گردش خون در ناحیه تناسلی کاهش تمایل جنسی ایحاد می شود. بنابراین درمان بیماری زمینه ای باعث افزایش گردش خون آلت شده و درمان بی میلی جنسی مردان نیز صورت می ئذیرد.

 

درمان خانگی بی میلی جنسی مردان

 

دستورات تغذیه ای فراوانی در فرهنگ های مختلف برای بهبود میل جنسی مردان وجود دارد و توصیه های متعددی برای درمان خانگی بی میلی جنسی مردان وجود دارد . بهترین درمان خانگی بی میلی جنسی آقایان تغییر در سبک زندگی است . نگاه به اطرافتان بیندازید مردان چاق، الکلی ، سیگاری ها ، معتادان به مواد مخدر همان هایی هستند که اگر این تغییر سبک زندگی را انجام ندهند باید با خوشی های شبانه خداحافظی کنند. 

 

درمان دارویی بی میلی جنسی مردان

 

داروهای مختلفی برای افزایش میل جنسی مردان توصیه می شود . بعضی از این داروها شیمیایی بوده و بعضی از این داروها ی گیاهی بی میلی جنسی مردان هستند. در مواردی که بی میلی جنسی ناشی از اضطراب باشد داروهای سرتونین زا برای بیماران توصیه می شود . در بسیاری از بیماران داروهای گیاهی درمان قطعی بی میلی جنسی در آقایان را تضمین می کند. گیاهانی که حاوی تستوسترون یا مواد تولید کننده تستوسترون هستند و یا گیاهانی که سطح سرتونین را افزایش می دهند بهترین درمان دارویی بی میلی جنسی مردان هستند.
 

 

درمان هورمونی بی میلی جنسی مردان 

 

هورمون های متفاوتی در میل جنسی مردان موثر هستند . مهمترین این هورمون ها تستوسترون است . تستوسترون هم به صورت آمپول وجود دارد و هم به صورت برچسب های پوستی. درمان هورمونی بی میلی جنسی مردان با تستوسترون بسیار سریع میل جنسی مرد را بالا می برد ولی در استفاده از آن باید احتیاط کرد. سرطان پروستات مهمترین عارضه درمان هورمونی بی میلی جنسی است. از دیگر عوارض کوچک شدن بیضه هاست . 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۷/۰۱۰۰
پاسخدقیقا درست گفتی . کلا مردا تعطیل شدن ما زنها باید پیشنهاد رابطه بدیم !!!!
ناشناس
۱۴۰۲/۰۳/۱۶۰۰
پاسخ
سلام وقت بخیر، من مدت ها قبل برای کاهش میل جنسی روزی یک عدد سیپروترون استات 50 میلی گرمی مصرف میکردم مدت استفاده یک سال کمتر بود الان مدتی هست مصرف نمیکنم حدودا یک ماه گذشته ولی امیالم 90 درصد ریکاوری نشده! راه حلی داره طبیعی بشه؟ پسرم 26 سالمه
اگر بخوام بعدا دورباره مصرفش رو شروع کنم چه مدتی باید از آخرین مصرف گذشته باشه؟ یک نکته رو هم بگم که خود سر مصرف کردم و از کسی جز ai مشورت نگرفتم!
ناشناس
۱۴۰۲/۰۲/۲۳۰۰
پاسخسلام.59 ساله هستم حدود یک سال است تمایلی به رابطه جنسی ندارم لطفا راهنمای کنید
ناشناس
۱۴۰۲/۰۲/۰۳۰۰
پاسخفقط به پا و bdsm علاقه دارم دیگه به تحریکات عامیانه جنسی علاقه ای ندارم و عمل ارکشنم یا انجام نمیشه یا هنگام دخول از حالت نعوظ خارج میشه من این وضعیت کثافتو نمیخوام تورو ب خدا بگین چه کنم
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
پاسختمایل جنسی مردا تو این دوره زمونه تعطیل شده. اصلا انگار دیگه مرد نیستن
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
پاسخبرای افزایش میل جنسی مرد چکار باید بکنیم . من 25 سالمه ، سه ماهه ازدواج کردم احساس می کنم شوهرم بی میلی جنسی داره . از کجا بفهمم که نسبت به من بی میل هست یا کلا میل جنسی نداره
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰

بهتر است در همین ابتدای ازدواج برای یک مشاوره جنسی به پزشک مراجعه کنید . اصولاً زوج هایی که به تازگی ازدواج کرده‌اند برای بهبود صمیمیت رابطه زناشویی یک مشاوره جنسی زناشویی ضروری است.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۵۰۰
پاسخسلام
من اصلا علاقه به رابطه زناشویی رو از دست داده . الان 6ماهه اصلا نزدیک من نمیاد . برای درمان بی میلی جنسی به کدوم دکتر مراجعه کنیم . البته یکسال قبل یک دعوای شدید داشتیم که تا پای طلاق رفتیم
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۲۵۰۰

درمان بی میلی جنسی مردان بهتر است توسط یک پزشک مجرب در امور جنسی انجام شود. در مورد شما چند مسئله همزمان رابطه را مختل کرده است . باید همراه همسر به پزشک مراجعه کنید تا یک بررسی چند جانبه درباره رابطه شما ، مشکلات پزشکی همسرتان ، مشکلات روانی در همسرانجام شود.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...