این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار

بی میلی جنسی مردان

بی میلی جنسی مردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/30 نظر 0 بازدید 356

برخی افراد تصور می کنند که بی میلی جنسی مردان وجود ندارد و تنها بانوان دچار بی میلی می شوند. اما باید بدانید که آقایان نیز گاهی تمایلی به رابطه جنسی ندارند.

بی میلی جنسی مردان : 

یکی از مسائل و مشکلاتی که ممکن است در زندگی زناشویی اتفاق بیفتد موضوع بی میلی جنسی مردان است. برخی از افراد تصور می کنند که بی میلی جنسی و تمایل نداشتن به انجام رابطه جنسی تنها در بانوان اتفاق می افتد و آقایان همواره به انجام رابطه تمایل دارند. اما باید بدانید که آقایان نیز دچار بی میلی جنسی می شوند. 
بی میلی جنسی مردان می تواند طولانی مدت و به نوعی دائمی باشد و یا می تواند موقتی و در اثر مشکلات روحی و جسمی مقطعی ایجاد شده باشد.
تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که تقریبا از هر 5 مرد یک نفر تمایلی به انجام رابطه جنسی ندارد و یا تمایل بسیار کمی دارد و دچار بی میلی جنسی مردان است. همچنین در یک جامعه آماری 30 درصد خانم های متاهل اعلام کردند که نسبت به همسرشان تمایل بیشتری به رابطه جنسی دارند و گاهی برای برقراری رابطه از سوی همسرشان پس زده می شوند.

درباره بی میلی جنسی زنان بخوانید.

دلایل بی میلی جنسی مردان :

بی میلی جنسی مردان و عدم علاقه آن ها به برقراری رابطه جنسی می تواند دلایل بسیار متعددی داشته باشد. همانطور که در زنان عوامل درونی و بیرونی بسیاری روی میلی جنسی آن ها تاثیر می گذارد در مردان نیز به همین صورت است :
افزایش سن : یکی از عوامل تاثیر گذار در بی میلی جنسی مردان می تواند بالا رفتن سن باشد. گرچه این علت همیشگی نیست و در برخی از مردان با وجود بالا رفتن سن هیچ اثری از کاهش میل جنسی مشاهده نمی شود و حتی ممکن است میل و علایق آن ها رنگ دیگری به خود بگیرد و یا شدت یابد. اما به طور معمول با  بالا رفتن سن و کاهش توان بدنی اکثر افراد دچار کاهش میل جنسی خواهند شد.
مسائل روان شناختی : گاهی در اثر مشکلات و فشار های زندگی ناشی از کار و فعالیت روزمره و خستگی و درگیری های فکری بی میلی جنسی مردان اتفاق می افتد. در واقع این بی میلی مقطعی است و فرد پس از حل مشکلات و آسودگی فکری می تواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد. اما اگر این استرس و شرایط ناگوار برای فرد طولانی گردد ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدی در زندگی زناشویی شود. گاهی نیز اختلاف با همسر و قهرهای طولانی و نداشتن رابطه جنسی بخاطر دلایل متعدد موجب بی میلی جنسی در هر دو طرف می شود.
مشکلات جسمی : ممکن است بی میل جنسی مردان به علت مشکلات جسمی فرد اتفاق افتاده باشد. بیماری هایی مانند دیابت و شرایطی مانند چاقی، فشار خون و کلسترول بالا و مصرف برخی داروها مانند داروهای درمان ایدز و یا برخی داروهای ریزش مو و غیره می توانند بر میل جنسی فرد تأثیر منفی بگذارند. همچنین ممکن است به صورت مقطعی فرد دچار ناتوانی جسمی شدیدی شده باشد مثلا طی یک تصادف دچار شکستگی های متعدد شده باشد و یا توان بدنی اش کاهش یافته باشد. 
عامل جسمی مهم دیگر در بی میلی جنسی مردان مشکلات دستگاه تناسلی آن هاست. مشکلاتی از قبیل اختلال نعوظ، زود انزالی، دیسپارونی و انواع عفونت های جنسی ممکن است فرد را دچار بی میلی و کاهش تمایل جنسی کنند.
مشکلات هورمونی : از آنجایی که مسائل جنسی در بدن غالبا توسط هورمون ها کنترل می شوند، تغییر در میزان ترشح هورمون ها می تواند تاثیر مستقیم روی تمایلات جنسی افراد داشته باشد. هورمون تستسترون در مردان مهم ترین عامل در ایجاد میل جنسی است که روزانه توسط بیضه ها تولید می گردد. اگر تحت اثر عوامل مختلف میزان این هورمون کاهش یابد بی میلی جنسی مردان اتفاق خواهد افتاد. همچنین میزان دیگر هورمون ها غیر از تستسترون نیز ممکن است بر میلی جنسی اثرگذار باشد. مانند کاهش هورمون های تیروئید و یا افزایش پرولاکتین که از غده ای در مغز ترشح می گردد.

چه زمانی باید به دکتر مراجعه کرد ؟

اگر حس میکنید که میلی به برقراری رابطه با همسر خود ندارید بهتر است ابتدا خودتان به علت این موضوع فکر کنید. اگر اخیرا مشکلات و فشار کاری زیادی در زندگی خود داشته اید که هنوز استرس آن ها همراه شماست ممکن است بی میلی جنسی به این علت باشد که با کسب آرامش میل جنسی شما بهبود خواهد یافت. به همسر خود فکر کنید. اگر تصور می کنید که موضوعی مربوط به او باعث ایجاد بی میلی جنسی در شما شده حتما در این باره با او صحبت کنید. اما اگر هیچکدام از این مسائل علت بی میلی جنسی شما نبود بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا علت جسمی در شما تشخیص داده شده و درمان مناسب تجویز گردد.

در مورد تاثیر آرژنین در تقویت نعوظ بیشتر بدانید.

بروزرسانی :  98/12/03

By : R. tabrizaki

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...