این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

بیماری پیرونی یا کجی آلت

بیماری پیرونی یا کجی آلت
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 8 بازدید 6,773

بیماری پیرونی  یا کجی آلت مرد می تواند علت ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ باشد . بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد باعث تولید یک بافت  فیبر مانند در داخل آلت تناسلی و باعث کجی آلت مرد می شود. بیماری پیرونی  یا کجی آلت مرد ممکن است منجر به نعوظ منحنی و دردناک شود. 

بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد چیست 

 

بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد می تواند علت ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ باشد . بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد باعث تولید یک بافت  فیبر مانند در داخل آلت تناسلی و باعث کجی آلت مرد می شود. بیماری پیرونی  یا کجی آلت مرد ممکن است منجر به نعوظ منحنی و دردناک شود. در این مردان نقاط سفت در بدنه آلت دیده می شود. به این قسمت های سفت پلاک های پیرونی گفته می شود. یکی از مهمترین علل  بیماری پیرونی یا کجی آلت، ناتوانی جنسی به علت دیابت است .

 

علایم بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد

 

بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد بیماری چندان شایعی نیست . ب کسانیکه کجی آلت دارند اغلب برای درمان اختلال نعوظ به کلینیک سلامت جنسی کامش مراجعه می کنند. عموما درمان بیماری پیرونی باعث تقویت نعوظ هم می شود . بیماری پیرونی  باعث تولید بافت اسکار فیبری در داخل آلت تناسلی و در نتیجه کجی آلت می شود. بیماری پیرونی ممکن است باعث شود که مرد در زمانی که التش سفت می شود نعوظ دردناک را تجربه کنند.  آلت تناسلی در شکل و اندازه متفاوت است، و داشتن نعوظ منحنی لزوما نباید باعث نگرانی شود. اما بیماری پیرونی در برخی از مردان موجب خم شدن یا درد شدید می شود.

این بیماری می تواند مانع داشتن یک نعوظ کامل شود و باعث ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ شود. برای بسیاری از مردان، بیماری بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد همچنین باعث استرس و اضطراب می شود.

کجی آلت مرد گاهی خود به خود بهبود پیدا می کند. اما در بیشتر موارد، ثابت باقی می ماند یا بدتر می شود. درصورتی که انحنای  آلت تناسلی مرد شدید شده و مانع دخول موفق شود، مراجعه برای درمان با شاک ویو  و شروع درمان ناتوانی جنسی  الزامی است.

 

علائم بیماری کجی آلت  چیست ؟

 

علائم و نشانه های بیماری  پیرونی یا کجی آلت ممکن است ناگهان ظاهر شوند یا به تدریج رشد کنند. شایع ترین علائم و نشانه ها عبارتند از:

بافت اسکار: بافت اسکار (پلاک) همراه با بیماری Peyronie یا کجی آلت  می تواند زیر پوست آلت تناسلی به صورت توده های مسطح و یا قسمتی به شکل بافت سخت احساس شود.

خمیدگی آلت و انحنا آلت تناسلی: آلت تناسلی شما ممکن است منحنی بالا، پایین، یا خم به یک طرف باشد. در برخی موارد، آلت تناسلی ممکن است تنگ و گرفته و یا با ظاهر شن و ماسه باشد، یا یک باند تنگ و باریک در اطراف شفت داشته باشد.

مشکلات نعوظ: ببیماری پیرونی یا کجی آلت مرد ممکن است مشکلاتی در ایجاد یا حفظ نعوظ ایجاد کند.

کوتاه شدن آلت تناسلی: آلت تناسلی شما ممکن است در نتیجه بیماری پیرونی یا کجی آلت مرد کوتاه تر شود.

درد: ممکن است دچار درد ناحیه تناسلی شوید، با یا بدون نعوظ. انحنای مرتبط با بیماری پیرونی  ممکن است به تدریج بدتر شود. با این حال معمولا در یک زمان طول آلت تثبیت می شود . درد در حین نعوظ معمولا در عرض یک تا دو سال بهبود می یابد، اما بافت اسکار و انحنای آن اغلب باقی می مانند. در برخی موارد، انحنا و درد ناشی از کجی آلت مرد  بدون درمان بهبود می یابند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر درد یا انحنای آلت تناسلی شما مانع از داشتن رابطه جنسی یا ایجاد اضطراب در شما شود، توصیه می شود حتما به پزشک 

علت بیماری کجی آلت چیست ؟

علت بیماری پیرونی  به طور کامل مشخص نشده است اما عواملی وجود دارد که به نظر می رسد در بروز آن موثر است:
به نظر می رسد کجی آلت به طور کلی از آسیب مکرر به آلت تناسلی منجر می شود. به عنوان مثال، آلت تناسلی ممکن است در طول رابطه جنسی، فعالیت ورزشی یا به علت تصادف آسیب دیده باشد. با این حال، اغلب، بیماران هیچ آسیب خاصی به آلت تناسلی را به یاد نمی آورند.

در طول روند بهبودی، بافت اسکاری ناشی از زخم، به شیوه ای غیرمنظم شکل می گیرد که ممکن است به یک توده  تبدیل شود که شما می توانید آن را احساس کنید یا بافت اسکاری باعث بیشتر شدن انحنا شود.

هر طرف آلت تناسلی مرد شامل یک لوله اسفنج مانند است که حاوی تعداد بسیاری عروق خونی کوچک است. و هر یک از آن ها در غلاف بافتی الاستیک که به نام   قرار گرفته است که در حین نعوظ طول آن ها زیاد می شود. هنگامی که شما از نظر جنسی تحریک شده اید، جریان خون به این حفره ها افزایش می یابد. هنگامی که این فضاها با خون پر می شود آلت تناسلی بزرگ، راست و سفت شده و نعوظ پیدا می کند. در بیماری پیرونی ، زمانی که آلت تناسلی نعوظ پیدا میکند ، ناحیه با بافت زخم، کشیدگی ندارد و آلت تناسلی خم می شود یا دچار انحنا شده و گاهی دردناک می شود. کجی آلت  به تدریج ظاهر می شود . بیماری پیرونی ممکن است با یک ویژگی ارثی یا شرایط خاص سلامت مانند دیابت مرتبط باشد.

عوامل تشدید کننده کجی آلت

آسیب جزئی به آلت تناسلی همیشه به کجی آلت منجر نمی شود. با این حال، عوامل مختلف می توانند به بهبود ضایعات زخم ویا ایجاد بافت زخم کمک کنند که ممکن است در کجی آلت مرد نقش داشته باشد. این موارد شامل:

وراثت : اگر پدر یا برادر شما بیماری پیرونی داشته باشد، احتمال ابتلا به این بیماری در شما افزایش می یابد.

اختلالات بافت همبند : به نظر می رسد مردان مبتلا به اختلال بافت همبند در معرض افزایش خطر کجی آلت هستند. به عنوان مثال، تعدادی از مردان مبتلا به کجی آلت مرد نیز ضخیم شدن و سفت شدن در سراسر طناب نخاعی دارند که باعث می شود انگشتان خود را به جلو بکشند..

سن : شیوع بیماری پیرونی با سن افزایش می یابد، به ویژه در مردان بالای 55 سال.

سایر عوامل : از جمله وضعیت بیماری خاص، سیگار کشیدن و برخی از انواع جراحی پروستات، ممکن است با کجی آلت مرتبط باشد.

عوارض بیماری پیرونی چیست ؟

عوارض بیماری پیرونی  Peyronie ممکن است شامل موارد زیر باشد:

-ناتوانی جنسی 
-مشکل ایجاد یا حفظ نعوظ (اختلال نعوظ)
-اضطراب یا استرس در مورد توانایی های جنسی و یا ظاهر آلت تناسلی 
-استرس در رابطه با شریک جنسی خود
-دشواری در باروری همسر، زیرا مقاربت مشکل یا غیر ممکن است.

تشخیص کجی آلت 

معاینه فیزیکی اغلب برای شناسایی وجود بافت اسکار در آلت تناسلی و تشخیص کجی آلت مرد کافی است. به ندرت، شرایط دیگری باعث علائم مشابهی می شودکه این شرایط باید توسط پزشک رد شوند. آزمایشات برای تشخیص بیماری پیرونی    و تشخیص دقیق آنچه باعث ایجاد علائم شما می شود عبارتند از:

معاینه بدنی. پزشک شما وقتی که مستقیما نمی تواند محل و مقدار بافت زخم را تشخیص دهد ، آلت تناسلی شما را لمس می کند. او همچنین ممکن است اندازه آلت تناسلی را اندازه گیری کند. اگر این وضعیت همچنان بدتر شود، این اندازه گیری اولیه کمک می کند تا تعیین کند که آلت تناسلی کوتاه شده است.

پزشک شما همچنین ممکن است از شما بخواهد عکس هایی از آلت تناسلی خود را که در خانه گرفته شده است بیاورید. این می تواند درجه انحنا، محل بافت اسکار یا سایر جزئیات را تعیین کند که ممکن است بهترین روش درمان را مشخص کند.

در سایر آزمون ها پزشک شما ممکن است سونوگرافی یا سایر آزمایشات را انجام دهد تا آلت تناسلی شما را دقیقا بررسی کند. قبل از گرفتن عکس از آلت تناسلی، احتمالا ماده ای به طور مستقیم به آلت تناسلی تزریق می شود که باعث ایجاد نعوظ در آن شود.

سونوگرافی رایج ترین تست برای ارزیابی ناهنجاری های آلت تناسلی است. سونوگرافی از امواج صوتی برای تولید تصاویر بافت نرم استفاده می کند. این روش می تواند وجود بافت اسکار، جریان خون به آلت تناسلی و سایر اختلالات دیگر را نشان دهد.

درمان بیماری پیرونی و کجی آلت  :

پزشک شما ممکن است یک رویکرد صبر و انتظار را توصیه کند اگر:

انحنای آلت تناسلی شما شدید نبوده و در حال بدتر شدن نیز نمی باشدو شما هنوز هم می توانید از نعوظ و رابطه زناشویی بدون درد یا درد خفیف و قابل تحمل لذت ببرید و عملکرد نعوظ خوبی دارید.

ولی اگر علائم شما شدید هستند یا در طول زمان بدتر می شوند، پزشک ممکن است دارو  ، شاک ویو تراپی یا جراحی را توصیه کند .تکنولوژی جدید شاک ویو می تواند در درمان بیماری پیرونی بسیار موثر واقع شود .

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۵۰۰
پاسخکجی آلت که از کودکی باشه باز هم بیماری پیرونی هست ؟ باعث اختلال نعوظ میشه
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰

خیر . بیماری پیرونی نیست . باعث اختلال نعوظ نمی شود.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۹۰۰
پاسخسلام متشکر از توضیحات شما وهمینکه در آخر نوشته که راهکاری برای بهبود بیماری پیرونی وجود دارد جای شکرگذاری دارد .ودر آخر نیز اگر نیاز باشد بایدبه چه متخصصی مراجعه کرد .متشکر و ممنون
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۲۰۰۰

بهتر است به کلینیک سلامت جنسی مراجعه شود . 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۸۰۰
پاسخسلام
آلت من بهش فشار اومد و یه صدایی داد ، فکر می کنم شکست ، ولی درد نداره … الان یک ماه گذشته فکر می کنم آلتم کج شده .. از کجا بفهمم بیماری پیرونی گرفتم . آیا بیماری پیرونی درمان داره ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۲۰۰۰

سلام

بله بیماری پیرونی قابل درمان هست.

اگر آلت شما دچار شکستگی شده باشه باید برای معاینه و درمان اقدام کنید .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۵۰۰
پاسخمن آلتم کمی کجه ... از کجا بفهمم که بیماری پیرونی دارم ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۱۶۰۰

سلام

کج بودن آلت نشانه بیماری پیرونی است که برای تشخیص قطعی باید معاینه بشید .

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...