این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

چگونه می توانیم جلوی خودارضایی را بگیریم ؟

چگونه می توانیم جلوی خودارضایی را بگیریم ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/08 نظر 1 بازدید 2,371

خودارضایی بخشی طبیعی از سلامت جنسی است و یک فعالیت سرگرم کننده است که می تواند راهی ایمن برای کشف رابطه جنسی و لذت شخصی باشد. اما اگر خودارضایی مانع انجام کارهای روزمره شما شود یا در کار یا مسئولیت های شما تداخل ایجاد کند ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که سعی کنید تغییراتی ایجاد کنید.


 

خودارضایی بخشی طبیعی از سلامت جنسی است و یک فعالیت سرگرم کننده است که می تواند راهی ایمن برای کشف رابطه جنسی و لذت شخصی باشد. اما اگر خودارضایی مانع انجام کارهای روزمره شما شود یا در کار یا مسئولیت های شما تداخل ایجاد کند ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که سعی کنید تغییراتی ایجاد کنید . به یاد داشته باشید که خودارضایی عوارض جانبی ایجاد نمی کند .

 

گاهی اوقات ، خودارضایی می تواند مشکل ساز شود . این زمانی اتفاق می افتد که شما :

 

-نمی تواند تمایل به خودارضایی را کنترل کند
-از کار ، مدرسه یا کارکردهای اجتماعی چشم پوشی کنید تا بتوانید خودارضایی کنید
-روز خود را در زمانی که می توانید خودارضایی کنید برنامه ریزی کنید

 

چگونه میتوانیم جلوی خودارضایی را بگیریم ؟

 

یادگیری اینکه جلوی خودارضایی را بگیریم یک روند است. شما باید بر اصرارها و رفتاری که ماهها ، احتمالاً سالها تمرین کرده اید ، غلبه کنید. این می تواند زمان ببرد. اما ممکن است. 

-یک درمانگر پیدا کنید : هنگامی که شما آماده اید تا یک رابطه سالم با خودارضایی ایجاد کنید یا کاملاً متوقف شوید ، با یک سکس تراپ صحبت کنید .این متخصصان برای کمک به افراد دارای نگرانی در مورد بهداشت جنسی می توانند توصیه هایی را ارائه دهند.

-با خودتون صادق باشید : خود ارضایی در برخی از سنت های مذهبی ، فرهنگی و معنوی ، با گناه مرتبط می دانند.. اگر به دلیل خودارضایی احساس گناه یا ناراحتی می کنید ، به درمانگر یا پزشک خود بگویید. بسیار مهم است که شما ریشه احساسات خود را پیدا کنید تا بتوانید بر آنها غلبه کنید.

-برای درمان وقت بگذارید : شما برای درمان باید حوصله کنید و وقت بگذارید .درمان ممکن است چندین هفته یا چند ماه طول بکشد .با ادامه ملاقات با درمانگر ، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. این می تواند به شما کمک کند در مورد احساسات و رفتارهای خود صادق تر و آینده نگر باشید.

خودتون رو مشغول کنید : داشتن یک برنامه کامل ، فرصتهایی را که برای خودارضایی در اختیار دارید کاهش می دهد. فعالیت هایی را پیدا کنید که خود تسکین دهنده ، درگیرکننده یا مهیج باشند. این فعالیت ها می تواند شامل ورزش ، آگاهی ، یوگا ، کشف یک سرگرمی جدید ، قرار گذاشتن با دوستان برای شام ، یا گشت و گذار در موزه ها یا نمایشگاه های جدید باشد. وقتی مشغول باشید ، فرصتهای خودارضایی را کاهش می دهید .


-از بدن خود مراقبت کنید : یک رژیم غذایی سالم و ورزش از بسیاری جهات برای بدن شما مفید است..

-داشتن  استراتژی ها : با کمک سکستراپ یا درمانگر ، اوقاتی که ممکن است خود ارضایی بکنید را شناسایی کنید. شاید شما شب قبل از خواب خودارضایی کنید یا شاید هر روز صبح زیر دوش خودارضایی کنید. اگر بتوانید تشخیص دهید که چه موقع تمایل به خودارضایی دارید ، شما و درمانگر می توانید فعالیت ها و برنامه هایی برای غلبه بر میل خود داشته باشید .

-یک پشتیبان پیدا کنید : مسئولیت پذیری برای هر کسی که سعی در تغییر رفتاری دارد که احساس کند خارج از کنترل است مهم است. همچنین می تواند به شما در ایجاد رفتارهای جدید کمک کند. گروه های پشتیبانی برای افرادی که رفتار جنسی خارج از کنترل دارند در دسترس است.

-زمان تنهایی خود را محدود کنید : کاهش زمان ممکن است برای افرادی که سعی در تغییر شکل رفتارها دارند دشوار باشد. سعی کنید فعالیتهایی را که معمولاً به تنهایی انجام می دهید به فضای عمومی تری منتقل کنید. 

-شب ها لباس اضافی بپوشید : لباس زیر فقط یک مانع جسمی جزئی بین شما و دستگاه تناسلی شما ایجاد می کند. اما مالش یا لمس خود در شب ممکن است بدن  وذهن شما را ترغیب به خودارضایی کند. یک یا دو لایه اضافی لباس بپوشید تا اگر خودتان را مالش می دهید احساس را کاهش دهید.

-تماشای فیلم های  پورن را متوقف کنید : تحریکات ناشی از پورنوگرافی ممکن است برای غلبه بر آن بسیار شدید باشد. اقداماتی را انجام دهید تا از دسترسی خود به پورنوگرافی جلوگیری کنید.هر فیلم ، یا سایر مطالب را بیرون بریزید. رایانه خود را به یک اتاق عمومی در خانه منتقل کنید تا در هنگام استفاده از آن تنها نباشید. شما همچنین می توانید نرم افزار مسدود کردن پورنو را نصب کنید

-صبور باشید : رفتاری که احساس کند خارج از کنترل است یک شبه شکل نمی گیرد و یک شبه نیز پایان نمی یابد. با روند کار صبور باشید. به نتیجه نهایی متعهد شوید و درک کنید که ممکن است در این مسیر به موانع برخورد کنید. 

 

بیشتر بخوانید : آیا خود ارضایی باعث ایجاد آکنه می شود؟

 

خودارضایی برای برخی از افراد می تواند در زندگی و فعالیتهای روزمره اختلال ایجاد کند. در حالی که هیچگونه عارضه جانبی جسمی در خودارضایی مکرر وجود ندارد ، اما ممکن است در کار ، مدرسه و روابط شما تداخل ایجاد کند.اگر این اتفاق برای شما می افتد ، متوقف کردن یا کاهش خود ارضایی ممکن است به شما کمک کند تا رابطه سالم تری با این فعالیت جنسی داشته باشید.

کمکی را که برای کنترل بیشتر سلامت جنسی خود نیاز دارید پیدا کنید. اگر روند کار دشوار است ، دلسرد نشوید. تمرکز خود را حفظ کنید و از یک متخصص مراقبت های بهداشتی که در زمینه جنسی انسان آموزش دیده است کمک بگیرید.
 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۴/۱۷۰۰
پاسخترک ان بسیار سخت و مشکل است

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...