این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

نحوه مقابله با OCD و اختلالات جنسی

نحوه مقابله با OCD و اختلالات جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/06/22 نظر 0 بازدید 20

اگر مبتلا به OCD هستید ، می دانید که ایجاد و حفظ رابطه صمیمی دشوار است. یک مانع عمده برای بسیاری از افراد مبتلا به OCD در رابطه عاشقانه ، مشکلات مربوط به عملکرد جنسی است.

 

اگر مبتلا به OCD هستید ، می دانید که ایجاد و حفظ رابطه صمیمی دشوار است. یک مانع عمده برای بسیاری از افراد مبتلا به OCD در رابطه عاشقانه ، مشکلات مربوط به عملکرد جنسی است.

 

اگر به دنبال تقویت نعوظ خود هستید مقاله شاک ویو تراپی را بخوانید .

 

ارتباط بین OCD و اختلال عملکرد جنسی

 

برای بسیاری از مردم ، یکی از عناصر کلیدی مورد نیاز برای یک رابطه عاشقانه سالم ، یک زندگی جنسی فعال است. اگرچه مشکلات جنسی نسبتاً شایع هستند ، تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به OCD سطوح بالاتر از متوسط مشکلات عملکرد جنسی را گزارش می کنند.متأسفانه ، برای افراد مبتلا به OCD غیر معمول نیست که موارد زیر را تجربه کنند:

-مشکل برانگیختگی جنسی
-میل جنسی پایین
-نارضایتی از شریک جنسی خود
-ترس از رابطه جنسی
-انزجار زیاد هنگام فکر کردن در مورد فعالیتهای جنسی: اگر دچار وسواس های مرتبط با آلودگی (به عنوان مثال ، میکروب های موجود در ترشحات بدن) ، خشونت جنسی (مانند تجاوز ، آزار جنسی) ، یا مذهب (به عنوان مثال ، رفتار جنسی گناهکارانه یا ممنوع) ، احساس تنفر می شود.

اگرچه مشکلات جنسی در افراد مبتلا به OCD و سایر اختلالات اضطرابی اغلب به دلیل عوارض جانبی مهارکننده های بازجذب سروتونین (که عموماً دارای عوارض جنسی هستند) شناخته می شود ، اما تحقیقات نشان می دهد که این مشکلات عمیق تر از یک مشکل ساده با دارو و به احتمال زیاد مشکلات بزرگتر با عملکرد بین فردی ، عزت نفس ویا وسواس های خاص مربوط به رابطه جنسی را منعکس می کند.

زنان مبتلا به OCD ممکن است به طور خاص تحت تأثیر مشکلات جنسی قرار گیرند. در مقایسه با مردان مبتلا به OCD ، زنان مبتلا به OCD اغلب از نظر جنسی اجتناب می کنند و ممکن است برای رسیدن به ارگاسم مشکل بیشتری داشته باشند.

 

نکاتی برای مقابله با اختلالات جنسی در صورت داشتن OCD

 

اولین قدم برای احیای زندگی جنسی ، دریافت درمان مناسب است که به شما امکان می دهد علائم خود را بهتر مدیریت کنید. به خصوص اگر وسواس های مرتبط با آلودگی یا خشونت جنسی را تجربه می کنید.
اگرچه همه درمانها برای همه کار نمی کند ، اما انواع دارویی و روان درمانی وجود دارد که می تواند علائم شما را تسکین دهد. در اینجا چند نکته برای مقابله با اختلال عملکرد جنسی در صورت داشتن OCD وجود دارد.

 

به ارائه دهنده درمان خود اطلاع دهید

 

اگر دچار مشکلات جنسی هستید ، هرچقدر هم که شرم آور باشد ، اطلاع رسانی به پزشک بسیار مفید خواهد بود. برخی از مشکلات جنسی می تواند ناشی از مشکلات زمینه ای سلامتی یا دارو باشد ، و مهم است که قبل از جستجوی گزینه های درمانی مخصوص OCD ، آنها را حذف کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: اختلال وسواس فکری و عملی چیست؟

 

شریک زندگی خود را آگاه کنید

 

اگر در حال حاضر در رابطه جنسی هستید ، مشارکت شریک زندگی در درمان مفید خواهد بود. هرچه شریک زندگی شما علائم شما را بیشتر درک کند ، بیشتر می توانید به یکدیگر اعتماد کنید. عدم آگاهی از چالش هایی که با آن روبرو هستید می تواند منجر به سوء تفاهماتی شود (مانند او دیگر مرا جذاب نمی داند) که مانع ایجاد صمیمیت و اعتماد می شود.

 

ایجاد یک گروه پشتیبانی

 

گروه های حمایتی جامعه برای OCD می توانند منابع عالی حمایت اجتماعی باشند و فرصتی را برای شنیدن نحوه برخورد دیگران با احساس انزوا یا خجالت ناشی از مشکلات جنسی فراهم کنند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...