این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

صمیمیت بین زوج ها چگونه به وجود می آید ؟

صمیمیت بین زوج ها چگونه به وجود می آید ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/02 نظر 0 بازدید 1,209

هر فردی که به یک رابطه احساسی وارد می شود باید اهمیت صمیمیت بین زوج ها را در رابطه خود تشخیص دهد و برای ایجاد و حفظ آن بکوشد. وقتی صمیمیت عاطفی وجود ندارد، هر رابطه ای اعم از ازدواج دچار مشکل می شود و ممکن است از دست برود.

هر فردی که به یک رابطه احساسی وارد می شود باید اهمیت صمیمیت بین زوج ها را در رابطه زناشویی خود تشخیص دهد و برای ایجاد و حفظ آن بکوشد. وقتی صمیمیت عاطفی وجود ندارد، هر رابطه ای اعم از ازدواج دچار مشکل می شود و ممکن است از دست برود. حفظ صمیمیت بین زوج ها نیاز به کار و توجه دارد. بازگرداندن صمیمیت عاطفی پس از از بین رفتن آن می تواند بسیار سخت تر از تلاش برای حفظ آن در طول راه باشد.

تعریف صمیمیت بین زوج ها :

صمیمیت بین زوج ها به طور کلی به عنوان نزدیکی عاطفی بین دو نفر تعریف می شود که در آن هر دو شریک زندگی احساس امنیت و دوست داشتن می کنند و در آن اعتماد و ارتباط بسیار زیاد است. هنگامی که از نظر عاطفی با همسر خود صمیمی هستید، احساس می کنید با درک امیدها، رویاها و ترس های آن ها و درک در سطح عمیق، می توانید روح دیگری را ببینید. روابطی که فاقد صمیمیت بین زوج ها هستند اغلب با عدم اعتماد به نفس، ارتباطات ضعیف، رازها و احساسات پنهان مشخص می شوند.

شناخت کمبود صمیمیت عاطفی :

بعضی اوقات، زوج ها در وهله اول صمیمیت عاطفی ایجاد نمی کنند و بعد از مدتی آن را از دست می دهند. هر دو شریک باید روی ایجاد و حفظ  صمیمیت کار کنند. اگر شما تا کنون تلاشی برای ایجاد صمیمیت با همسرتان نکرده اید و یا کمبود حس نزدیکی با او را احساس می کنید دیگر وقت آن رسیده تا برای ایجاد صمیمیت عاطفی با همسرتان اقدام کنید تا تاثیر آن را در رابطه جنسی و سایر ابعاد زندگیتان ببینید.
غالباً ، در صورت عدم وجود صمیمیت عاطفی، زوج ها علائم را تشخیص نمی دهند. به عنوان مثال، ممکن است وقتی یکی از زوجین تقاضای جدایی دارد فرد مقابل اصلا متوجه دلیل آن نشود. اما با نگاهی دقیق تر به گذشته ی رابطه آن ها، می توان تاثیر عدم وجود صمیمیت بین زوج ها را به سادگی تشخیص داد.

بیشتر بدانید : تاثیر افسردگی بر رابطه جنسی

چگونه صمیمیت بین زوج ها افزایش می یابد ؟ 

اگر فکر می کنید بین شما و شریکتان صمیمیت و نزدیکی کافی وجود ندارد، می توانید از روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره می شود استفاده کنید تا صمیمیت عاطفی را به رابطه خود بازگردانید.

وسایل الکترونیکی را کنار بگذارید : 

صمیمیت بین زوج ها در یک رابطه به کیفیت تعامل آن ها بستگی دارد. صحبت های مهمتان را با پیامک و ایمیل و یا حتی صحبت تلفنی مطرح نکنید. فقط در متن ها به او ابراز علاقه نکنید وعلاقه را در رفتارتان و در برخورد های حضوری هم به او نشان دهید. هنگامی که او کنار شماست خودتان را با این وسایل سرگرم نکنید و استفاده از تکنولوژی را به زمان تنهایی اختصاص دهید.
کامپیوتر، تلویزیون، کنسول بازی های ویدیویی، تلفن همراه و تبلت را هنگامی که باهم هستید کنار بگذارید و مدتی را صرف صحبت کردن، ابراز علاقه و نگاه کردن به یکدیگر کنید. برخی از زوج ها با یکدیگر توافق می کنند که زمان هایی که باهم می گذرانند تلفن همراهشان را خاموش کنند و فقط از بودن با یکدگیر لذت ببرند.
ارتباطات الکترونیکی می تواند مانعی برای صمیمیت عاطفی واقعی باشد. ایمیل های کاری، رسانه های اجتماعی و سرگرمی می توانند بی پایان باشد و به راحتی به عادت های پریشان کننده تبدیل شود که در زندگی واقعی شما اختلال ایجاد می کنند.

با یکدیگر وقت بگذرانید :

پیدا کردن وقت در کنار هم به عنوان یک زن و شوهر سخت است. داشتن فرزندان در خانه اغلب می تواند این دشواری را بزرگتر کند. برای ایجاد صمیمیت بین زوج ها و حفظ آن سعی کنید هر شب بعد از خوابیدن فرزندان ساعتی را باهم بگذرانید. به همین ترتیب، هر شب یک فنجان قهوه یا چای در یک ساعت مشخص در کنار هم قرار دهید تا به شما کمک کند احساس آرامش کنید و قادر به انجام یک مکالمه خوب باشید.
بسیار خوب است اگر مانند دوران آشنایی تان با یکدیگر بیرون از منزل قرار بگذارید و بدون فرزندانتان زمانی را باهم بگذرانید تا روحیه بهتری برای تربیت فرزندانتان نیز داشته باشید.

از نظر عاطفی برای همسرتان در دسترس باشید :

بعد از گذشت سالها در کنار هم، زوج ها به مرور عادات شریکشان را یاد می گیرند. شرکای صمیمی و نزدیک بهم از صدمه دیدن دیگری جلوگیری می کنند، به یکدیگر کمک می کنند و احساس دوست داشتن، ارزشمند و ایمن بودن دارند. وقتی محیط را برای همسر خود از نظر احساسی ایمن کنید، صمیمیت عاطفی جای خود را پیدا می کند.
متأسفانه ، بسیاری از افراد با کسانی که به آنها اعتماد کرده اند، تجربه های بدی را پشت سر گذاشته اند. اگر عادت دارید که به کسانی که نزدیک شما هستند بی محبتی کنید و اعتماد و محبت آن ها را خدشه دار کنید مطمئن باشید که این موضوع صمیمیت بین زوج ها را در روابط آینده شما از بین خواهد برد.

در رابطه تان تعادل داشته باشید : 

محکم ترین و صمیمی ترین روابط زناشویی آن هایی هستند که در عین گذراندن وقت با یکدیگر و نشان دادن توجه کافی، به یکدیگر فضا می دهند تا هر فرد مدتی را برای خودش بگذراند. تنها و یا با دوستانش. اگر او را محدود کنید هر چقدر هم که شما را دوست داشته باشد، از این علاقه مداوم خشته خواهد شد و صمیمیت بین زوج ها از بین خواهد رفت. 

مشاوره بگیرید : 

هرجایی در رابطه تان احساس کردید که برای حفظ صمیمیت نمی دانید چکار کنید از یک مشاور سکس تراپی کمک بگیرید و با روش های غلط سعی نکنید خودتان به تنهایی رابطه را بهتر کنید. گاهی مشاور می تواند به شما روش هایی برای احیای روابطتان پیشنهاد کند.

بیشتر بدانید : همه چیز درباره واژینیسموس

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...