این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

راهنمای جنسی کودکان

راهنمای جنسی کودکان
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/04/09 نظر 0 بازدید 73

سوال بسیاری از والدین این است که آیا ما باید به عنوان تاثیرگذار ترین افراد زندگی کودکانمان ، به آنها رابطه جنسی را آموزش بدهیم ؟

در این مقاله سعی کرده ایم تا به بهترین صورت پاسخ این سوالات را به شما والدین انتقال دهیم.

سوال بسیاری از والدین این است که آیا ما باید به عنوان تاثیرگذار ترین افراد زندگی کودکانمان ، به آنها رابطه جنسی را آموزش بدهیم ؟ 
این آموزش باید از چه سنی شروع شود تا مطمئن شویم که آنها آمادگی کامل را دارند؟
چه حجم از اطلاعات را باید به آنها انتقال دهیم ؟
آیا دانستن این مسائل ممکن است تاثیر نامناسبی بر زندگی آنها بگذاری ؟
و ...
در این مقاله سعی کرده ایم تا به بهترین صورت پاسخ این سوالات را به شما والدین انتقال دهیم.
اطلاعات پیرامون رابطه جنسی را به فرزندتان به شکلی متناسب با سن آنها توضیح دهید و به یکباره اطلاعات زیادی در اختیار آنها قرار ندهید.
شروع گفتگو در مورد رابطه جنسی زود هنگام و ادامه آن مکالمه با رشد کودک ، بهترین استراتژی آموزش جنسی است.

در اینجا هشت نکته برای آموزش موارد جنسی به کودک شما آورده شده است..

1- درباره این موضوع که هنگام کودکی خود چه تصوراتی از رابطه جنسی داشته اید فکر کنید

از خود بپرسید که آیا می خواهید فرزند شما تجربه یکسان یا متفاوتی نسبت به شما داشته باشند؟

بیشتر بخوانید : درک و کنار  آمدن با مشکلات رفتاری جنسی در کودکان

2- پاسخهای متناسب با سن او را بدهید

رابطه جنسی را به گونه ای به او آموزش دهید که مطمئن باشید او میتوانند این تصورات را درک کند و با آنها مشکلی ندارد. نیازی به پاسخگویی به سؤالاتی که آنها نپرسیده اند نیست. آنها را با اطلاعات بسیار زیاد خود گیج نکنید. کودکان دارای ظرفیت اطلاعاتی هستند پس آنها را لبریز نکنید.

3- اطلاعات را متناسب با یافته های آنها انتقال دهید

دریابید که فرزند شما اطلاعات قبلی خود را از چه کسی کسب کرده و این اطلاعات چه حجمی را دربر میگیرد. به این ترتیب ، می توانید از ابتدا اطلاعات غلط آنها را اصلاح کنید. گفتگو با کودکتان ، زمان را کند می کند ، به شما فرصت می دهد تا فکر کنید که این اطلاعات را تا چه هنگام و تا سطحی ادامه بدهید و یا متوقف کنید.
بسیار مهم است که دقیقاً بدانید که بچه ها در واقع از چه چیزی سوال میپرسند و کنجکاو هستند. گاهی اوقات وقتی آنها سؤال می کنند که بچه ها از کجا آمده اند ، در واقع می خواهند بدانند "فرزندخواندگی" به چه معنی است!

4- صادق باشید

کودکان اغلب می توانند درک کنند که والدین حقیقت را به آنها نمی گویند. اگر این اتفاق بیفتد ، کودکان در آینده احتمال پذیرش کمتری از اطلاعات انتقال داده شده شما به خودشان دارند.
اگر خودتان جواب را نمی دانید نگران نباشید. به فرزند خود بگویید که این سؤال خوبی بود ، که شما کل جواب را نمی دانید ، و می توانید هر دو جواب را با هم جستجو کنید. باز هم این امر به کند کردن مکالمه کمک می کند

5- بخوانید

در مورد جنسیت ، و تولید مثل هم برای والدین و هم برای کودکان کتابهای عالی و متناسب با سن آنها وجود دارد. خواندن همچنین به شما کمک می کند تا با شرم و شرمندگی کنار بیایید.

6- اگر فرزند شما در مورد رابطه جنسی سؤال نکرده است ، شما شروع کننده باشید

بعضی از بچه ها به طور طبیعی خجالتی هستند و تمایل ندارند در مورد هر چیزی سؤال های زیادی بپرسند. صبر نکنید. در مورد رابطه جنسی با کودک خود مکالمه ای را آغاز کنید. از آنها بپرسید که چه می دانند و چه چیزی در مدرسه درباره این موضوعات به آنها گفته می شود. نمونه هایی از طبیعت استفاده کنید. حتی در شهر نیز حیوانات در اطراف ما زندگی می کنند و در حال جفت گیری هستند. پرداختن به تولید مثل حیوانات در مقدمه گفتگوهایتان یک روش عالی برای معرفی و تقویت آموزش جنسی با کودکان است..

7- موقعیت را بسنجید

آماده باشید که صحبت ها درمورد رابطه جنسی در لحظه های بد یا موقعیت های نادرست، ممکن است پیش آید. شاید راحت نباشید که در این باره هم اکنون صحبت کنید پس می گویید "سؤال خوبی پرسیدی ، بهتر است در مورد آن در اتومبیل صحبت کنیم." لحظه هایی از این دست نیز فرصت خوبی برای توضیح در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی است. همانطور که کودک در مورد رابطه جنسی می آموزد ، می توانید به آنها بگویید که صحبت کردن در مورد آن در همه جا مناسب نیست.
اتومبیل می تواند مکانی عالی برای صحبت با فرزندتان در مورد رابطه جنسی باشد. این واقعیت که شما هر دو به جلو خیره هستید ممکن است برخی از شرمساری ها را از مکالمه خارج کند. نشستن کنار هم روی نیمکت پارک ، همین کار را انجام می دهد.
اگر فرزندتان از شما سؤالات شخصی پرسیده است ، خلاصه پاسخ دهید. به آنها بگویید کنجکاوی آنها را می فهمید اما برخی از موارد بخش خصوصی زندگی شما است. به عنوان مثال ، اگر آنها بپرسند که آیا مادران و پدران هر شب که با هم به رختخواب می روند رابطه جنسی دارند ، می توانید پاسخ دهید که وقتی افراد در کنار هم می خوابند ، این لزوما به معنای رابطه جنسی نیست.

بیشتر بخوانید : راهنمای ایمنی از سوء استفاده ی جنسی برای کودکان

8- به یاد داشته باشید که آموزش جنسی یک روند مداوم است

برای اینکه کودکتان بهتر متوجه مسائل جنسی شود ممکن است مجبور شوید یه چیز را چندین بار تکرار کنید. خسته نشوید و به این موضوع فکر کنید که شما بهترین شخصی هستید که میتواند به فرزندتان این آموزش ها را انتقال دهد.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...