این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

صمیمیت جنسی

صمیمیت جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/02 نظر 0 بازدید 1,640

اغلب افراد صمیمیت جنسی را با داشتن رابطه جنسی زیاد اشتباه می گیرند. اما در واقع رابطه جنسی را می توان بدون وجود صمیمیت و علاقه نیز انجام داد.

صمیمیت جنسی :

یکی از مهم ترین موضوعات در زندگی زناشویی مسئله صمیمیت جنسی است. اغلب افراد صمیمیت جنسی را با داشتن رابطه جنسی زیاد اشتباه می گیرند و معنی آن را به درستی نمی دانند. اما در واقع رابطه جنسی را می توان بدون وجود صمیمیت و علاقه نیز انجام داد. نمونه های بسیاری از روابط جنسی بدون وجود علاقه بین طرفین و صمیمیت جنسی را می توانید به صورت روزمره در اطراف خود ببینید. 
این نوع روابط صرفا اعمال جسمی هستند که هرچند بین دو طرف طولانی مدت هم باشند اما حس صمیمیت و یا اعتماد و نزدیکی را ایجاد نمی کنند. 

در صورتی که شریک زندگی شما از ناتوانی جنسی رنج می برد مقاله درمان اختلال نعوظ را بخوانید .

 

صمیمیت جنسی به چه معناست ؟ 

صمیمیت به معنای داشتن شناخت عمیق از شخص مورد علاقه تان و دانستن اینکه او نیز شما را عمیقا می شناسد و به شما علاقه دارد، می باشد. این نوع رابطه و احساس نزدیکی لزوما در یک رابطه دوستی کوتاه مدت و یا اوایل زندگی زناشویی به دست نمی آید. بلکه نیازمند گذر زمان و پیدا کردن شناخت کافی از یکدیگر و فهمیدن نقاط ضعف و قوت طرف مقابل است. اگر حس عشق و علاقه نیز به این شناخت اضافه گردد می توان گفت که صمیمیت جنسی اتفاق افتاده است.

عدم وجود صمیمیت جنسی : 

بسیاری از مردم همواره در زندگی خود به دنبال ایجاد این حس صمیمیت جنسی با شریک خود هستند اما در بسیاری موارد نه تنها به این حس نمی رسند بلکه دچار شکست در یک رابطه عادی می شوند. 
علت این مشکل گاهی این است که در این بین یکی از طرفین واقعا نمی خواهد که آنقدر به شریکش نزدیک باشد و همواره نگران از بین رفتن حریم شخصی اش است و حس نگرانی می کند. 
گاهی نیز عدم ایجاد صمیمیت جنسی بین طرفین واقعا به علت مشکلات جدی بین دو طرف است و افراد از لحاظ اخلاقی با یکدیگر مشکل دارند و شخصیت شان با یکدیگر جور در نمی آید. چنین روابطی بهتر است در آغاز رابطه با حرف و صحبت شناخته شده و در صورت عدم تفاهم به درازا نکشند.
برخی دیگر نیز به شدت خود را با کار و مسائل روزمره درگیر می کنند و به قدری با زندگی می جنگند که فرصتی برای شریک زندگی خود ندارند. این افراد در واقع در جستجوی صمیمیت جنسی هستند اما نه تنها هیچ وقت آن را به دست نمی آورند بلکه برای یک صحبت عادی با شریک خود نیز احساس ناراحتی می کنند.

اگر دچار حس درد در رابطه جنسی هستید در مورد دیسپارونی بخوانید.

صمیمیت جنسی شامل چه مواردی است ؟  

شناخت : اولین مرحله برای رسیدن به صمیمیت جنسی شناخت طرف مقابل است. اینکه شما بدانید او چگونه فردی است، چه خصوصیات اخلاقی دارد، چه عاداتی در زندگی روزمره او وجود دارد، فعالیت روزانه اش به چه صورت است، و از همه مهم تر اینکه علایق جنسی او را شناسایی کنید و بدانید که چگونه در یک رابطه جنسی او به بالاترین حس لذت می رسد.

پذیرش : بعد از اینکه شریک خود را به خوبی شناختید بسیار مهم است که بدانید اگر عادت بدی در زندگی او یافتید و ویژگی ای از او مشاهده کردید که برای شما قابل تحمل نبود در وهله اول با صحبت از او بخواهید که این مشکل را برطرف کند تا به رابطه صمیمانه تان آسیبی نرسد. و سعی کنید در تغییر این عادت به او کمک کنید. اما اگر نتوانست و این عادت آن قدر هم بزرگ نبود که تاثیر زیادی روی زندگی شما داشته باشد او را همان گونه که هست بپذیرید و اجازه ندهید چیزی به صمیمیت جنسی بین شما آسیب بزند.

درک تفاوت ها : در دنیا هیچ دو انسانی کاملا مثل هم نیستند. شما و شریکتان هرچقدر هم  که عادات مشابه داشته باشید در مواردی با یکدیگر متفاوت هستید. باید توجه داشته باشید که هیچ گاه این تفاوت ها را عیب ندانید و آن ها را در فرد مقابل بپذیرید و تلاش کنید که صمیمیت جنسی را با وجود همین تفاوت ها بین خود برقرار نمایید.

احساس امنیت : برای رسیدن به احساس صمیمیت جنسی اجازه دهید که شریکتان از وجود شما احساس امنیت کند. این موضوع فقط مربوط به آقایان نیست و بانوان نیز می توانند پشتیبان همسر خود باشند. اگر او در مورد مسائل روزمره با شما احساس آرامش کند در مورد مسائل جنسی نیز بسیار صمیمانه تر خواهد بود.
همراهی در حل مشکلات : شما نباید شریک خود را فقط در روزهای خوشی همراهی کنید بلکه باید در مشکلات و اتفاقات ناگوار نیز مانند گذشته کنار او باشید. این کار بدون اینکه متوجه شوید باعث تقویت حس صمیمت و نزدیکی بین شما می گردد.

همراهی در حل مشکلات : شما نباید شریک خود را فقط در روزهای خوشی همراهی کنید بلکه باید در مشکلات رابطه زناشویی و اتفاقات ناگوار نیز مانند گذشته کنار او باشید. این کار بدون اینکه متوجه شوید باعث تقویت حس صمیمت و نزدیکی بین شما می گردد.

رابطه جنسی عاطفی : مهم ترین بخش برای ایجاد صمیمیت جنسی داشتن رابطه جنسی مرتب و مطابق میل طرفین است. رابطه جنسی باید به صورتی برقرار شود که هدف آن فقط ارضای نیاز بدنی نباشد و روشی برای ابراز علاقه و عشق به یکدیگر باشد. سعی کنید رابطه جنسی شما مرتب باشد و حداقل هفته ای 2 تا 3 بار انجام شود. در انجام رابطه خلاقیت به خرج دهید و محل انجام رابطه ونوع پوزیشن خود را مرتبا تغییر دهید تا برای هم تکراری نشوید. تکرار موجب می شود که افراد هرچقدرهم که به یکدیگرعلاقه داشته باشند از هم دلسرد و نسبت به هم بی میل شوند. 
مهم ترین موضوع در مورد ایجاد صمیمیت جنسی و رابطه جنسی این است که در مورد رابطه تان با یکدیگر صحبت کنید. از صحبت کردن درمورد رابطه جنسی خجالت زده نباشید. علایق خود را به شریکتان بگویید و آن ها را در رابطه بعدی امتحان کنید. صحبت کردن در مورد رابطه جنسی بهترین راه برای ایجاد حس صمیمیت جنسی بین زوج هاست.

در مورد بی میلی جنسی مردان بیشتر بدانید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...