این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

عفونت زگیل تناسلی

عفونت زگیل تناسلی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 3,220

افراد کمتر در باره مسایل جنسی و مشکلات عفونت زگیل تناسلی صحبت می کنند لذا این احساس وجود دارد که فقط من به این وضعیت مبتلا هستم . در حالیکه در مطالعه ای که در امریکا انجام شد حدود 74% از افراد  در دوره ای از زندگی به این عفونت  مبتلا شده اند و با کمال تاسف بسیاری از آنها به دنیال معالجه زیگیل تناسلی خود نبوده اند.

افراد کمتر در باره مسایل جنسی و مشکلات عفونت زگیل تناسلی صحبت می کنند لذا این احساس وجود دارد که فقط من به این وضعیت مبتلا هستم . در حالیکه در مطالعه ای که در امریکا انجام شد حدود 74% از افراد  در دوره ای از زندگی به این عفونت  مبتلا شده اند و با کمال تاسف بسیاری از آنها به دنیال درمان زگیل تناسلی خود نبوده اند.

متاسفانه تصویر غلطی ازعفونت زگیل تناسلی در بین عموم مردم وجود دارد .این افکار اشتباه گاها بسیار مضر بوده و به فرد یا رابطه جنسی فرد صدمه می زند و باعث اضطراب و نگرانی های بی مورد می شود . در این نوشته  سعی می کنتم که تصویر درستی از زگیل تناسلی به شما منتقل کنم.

عفونت زگیل تناسلی به وسیله نوعی ویروس به نام پاپیلوما ویروس به وجود می آید.

 

آزمون میزان علاقه در زوج ها

 

باور های غلط :

 

-فقط تعداد کمی به این ویروس و عفونت زگیل تناسلی مبتلا می شوند.

با توجه به اینکه کمتر افراد در باره مسایل جنسی و مشکلات عفونت ناحیه تناسلی صحبت می کنند لذا اغلب در مشاوره جنسی این احساس در فرد  وجود دارد که فقط من به این وضعیت مبتلا هستم . در حالیکه در مطالعه ای که در امریکا انجام شد حدود 80% از افراد یعنی از هر 4 نفر 3 نفر در دوره ای از زندگی به این عفونت ویروسی مبتلا شده اند . بسیاری از موارد ابتلا ء به این ویروس کاملا بدون علامت هستند . مطالعه ای دیگر نشان داده فقط 1% از جامعه که از نظر جنسی فعال هستند دارای علایم  ظاهری زگیل تناسلی مردان و زنان هستند.

-فقط افراد بی بند و بار به این ویروس مبتلا می شوند.

باور اشتباه دیگر این است که فقط افرادی که رفتار های پر خطر جنسی با شرکای جنسی متعدد دارند به این بیماری دچار می شوند . البته احتمال ابتلاء با افزایش دفعات سکس و شرکای جنسی مختلف بالا خواهد رفت ولی این به این معنا نیست که فقط این افراد مبتلابه زگیل تناسلی زنان و مردان می شوند.

-وجود ویروس نشانه خیانت یکی از  طرفین است.

این باور غلط باعث نگرانی های بسیار زیادی در زندگی می شود. ویروس پاپیلوما می تواند برای روزها و سالها و حتی برای تمام عمر در بدن بماند ولی هیچ علامتی از زگیل تناسلی نداشته باشد. در مطالعه ای نشان داده شد که افراد باکره هم به این ویروس مبتلا می شوند.

-زگیل تناسلی حتما به سرطان گردن رحم منجر می شود.

معلوم نیست این تفکر غلط چه میزان نگرانی برای افراد تولید کرده وچه میزان افراد به این علت بی خوابی کشیده اند .این زگیل های بدقیافه علیرغم ظاهرشان کاملا خوش خیم هستند .  بیش از 100 نوع ویروس پاپیلوما وجود دارد و فقط 4 نوع آن ارتباط قوی با سرطان دارند . مطالعات نشان داده اند که اکثر افراد مبتلا به این ویروس با احتمال کمی گرفتار  این 4 نوع ویروس می شوند.

درباره عوارض زگیل تناسلی زنان بیشتر مطالعه کنید.

-تست پاپ اسمیر غیر طبیعی یعنی سرطان

تست غیر طبیعی ممکن است توسط ویروس های  غیر سرطان زا ایجاد شود.از طرفی شباهت ویروس ها گاها نتیجه تست را به انحراف می کشاند،برای همین در صورت مثبت بودن تست از شما خواسته می شود دوباره آزمایش دهید.

حتی در صورتی که تست مثبت باشد  و درمانی صورت نگیرد وعلاسم تغییرات در گردن رحم وجود داشته باشد ، با این حال از هر 4 نفر 1 نفر به سرطان مبتلا می شود.

-اگر من ویروس پاپیلوما گرفته باشم حتما دوباره به عفونت زگیل تناسلی مبتلا می شوم .

معملا  زگیل تناسلی دوباره بر می گردد ولی این در همه موارد صادق نیست .مهمترین مسئله برای برنگشتن ویروس وضعیت ایمنی بدن است.مطالعات اخیر نشان داده است که ویروس بعد از مدتی  از بین می رود.

-زگیل ها بعد از درمان مسری نیستند.

هرچند زگیل تناسلی کامل برداشته شود ولی بهترین جمله ای که می توان در این مورد گفت اینست که از مسری نبودنش چندان مطمئن نباشید.

-اگر کاندوم استفاده کنم امکان ندارد به ویروس مبتلا شوم.

متاسفانه این هم درست نیست . مطالعات نشان داده گاها انتقال ویروس پاپیلوما با تماس پوستی منتقل شده است و وجود ضایعات زگیل تناسلی در ناحیه پوست بیضه می تواند این را ثابت کند.

البته این به این معنا نیست که نباید از کاندوم استفاده کرد . زیرا کاندوم احتمال انتقال را کاملا پایین می اورد.

بروزرسانی :  98/11/08

By : K. Atazadeh

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...