این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

رابطه جنسی مقعدی و عوارض آن

رابطه جنسی مقعدی و عوارض آن
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/21 نظر 0 بازدید 3,612

رابطه جنسی مقعدی یا anal sex نوعی از رابطه جنسی پرخطر است که در آن مقعد به عنوان یک عضو جنسی زنانه قرار میگیرد و دخول از طریق رابطه جنسی مقعد انجام میشود.

رابطه جنسی مقعدی وعوارض آن

رابطه جنسی مقعدی یا anal sex نوعی از رابطه جنسی پرخطر است که در آن مقعد به عنوان یک عضو جنسی زنانه قرار میگیرد و دخول از طریق رابطه جنسی مقعد انجام میشود.
دیدگاه های شدید اغلب در مورد رابطه جنسی مقعدی بیان می شود.در فرهنگ های مختلف به ویژه با توجه به ممنوعیات دینی بحث برانگیز است.این معمولا به دلیل ممنوعیت های جنسی مقعدی در میان مردان یا آموزه های مربوط به هدف پیشگیری از رابطه جنسی مقعدی است.و حفظ پرده بکارت در بانوان است زیرا خانم ها برای ازدواج ملزم داشتن پرده بکارت هستند برای همین ترجیح میدهند رابطه معقدی را تجربه کنند.
این نوع رابطه هم در مردان همجنس گرا و هم در خانمها لز بین وجود دارد و البته در بین زوجین هم برای لذت جنسی بیشتر رواج دارد.
رابطه جنسی مقعدی عملی برای قرار دادن آلت ،انگشت و یا ویبراتور برای لذت جنسی  در ناحیه مقعدی است.
اشکال دیگر رابطه جنسی مقعد رابطه جنسی دهانی انجام شده بر روی مقعد (آنیلینگوس) و گیره زدن است. افراد ممکن است با تحریک انتهای عصب مقعد ،لذت جنسی را تجربه کنند و به ارگاسم برسند. با این حال بعضی از افراد رابطه جنسی معقدی را دردناک و بسیاری از اوقات خیلی دشوار بدانند.
The sexuality human :an encyclopedia می گوید :یک سوم کانال داخلی مقعد نسبت به دو سوم بیرونی نسبت به لمس حساسیت کمتری دارد و اما نسبت به فشار حساس تر است و این که «رکتوم» یک لوله خمیده به طول 8 یا 9 اینچ است و توانایی دارد مانند مقعد گسترش یابد.
با احتیاط های لازم رابطه جنسی مقعد میتواند بی خطر باشد ،با این حال ممکن است خطرات بالقوه متفاوتی وجود داشته باشد که در رابطه جنسی واژینال و دهانی وجود ندارد.

 

آزمون افسردگی

 


به عنوان مثال مقعد نمی تواند خود را روغن کاری کند تا ناراحتی مربوط به اصطکاک مانند آسیب های پوستی را کاهش دهد.
در این مقاله بعضی از خطرات احتمالی رابطه جنسی مقعد مورد بحث قرار خواهد گرفت
 

ـ خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی جنسی افزایش می یابد

از آنجا که مدفوع به طور طبیعی دارای باکتری است در هنگام خروج از بدن از روده و مقعد عبور میکند،باکتری ها به طور بالقوه می توانند از طریق این اشک ها به پوست حمله کنند.
این خطر میتواند احتمال مبتلا به آبسه مقعد را افزایش دهد ،که یک عفونت عمیق پوستی است و نیاز به آنتی بیوتیک قوی دارد.


ـ افزایش خطر ابتلا به sti

میکروب های اس تی آی در جلد ،خون و در مایعات جنسی مثل منی و مایع مهبلی زندگی میکند.
که رابطه جنسی مقعد میتواند منجر به عفونت باکتریایی شود،به عنوان مثال در حین رابطه جنسی مقعد احتمال پارگی واژن بیشتری وجود دارد تا در رابطه جنسی واژینال ،برای همین گسترش sti بیش تر است.
نمونه ای از این عفونت ها :کلامیدیا ،سوزاک  ،هپاتیت  ، hiv ، سیفیلیس و تبخال است.
این بیماری میتواند دوران طولانی مدتی داشته باشد زیرا بعضی از آنها درمانی ندارند

چرا باید رابطه جنسی داشته باشیم ؟


ـ ایجاد بواسیر و وخیم تر شدن آن

بواسیر مناطقی از رگ های خونی داخل و خارج از راست روده است که می تواند باعث خارش ،خونریزی و گاهی درد شود.
رابطه جنسی مقعد میتواند بواسیر موجود را تحریک کند ولی احتمل کمی برای تشکیل آن است.
ـ پیشگیری از بارداری
یک اسطوره رایج این است که زن به دلیل داشتن رابطه جنسی مقعد نمی تواند باردار شود ،این کاملا صحیح نیست زیرا ممکن است مایع منی بعد از رابطه جنسی مقعد وارد واژن شود.
درصد این وقوع بارداری بسیار کم است ولی ممکن است.

کرم افزایش میل جنسی فموره معجزه ای برای بانوان برای خرید اینجا کلیک کنید.


ـ کاهش میل جنسی
یکی از خطرات مهم برقراری رابطه جنسی مقعد این است که چون زنان از این طریق به ارگاسم کامل نمی رسند و ل‌ت جنسی کامل برای آنها فراهم نمیشود بعد از تکرار رابطه جنسی مقعد دچار سردی در رابطه جنسی میشوند.
ـ بی اختیاری مدفوع
ساختار مدفوع گونه ای است که مثل واژن قابلیت ارتجاعی ندارد و امکان آسیب به اسفنکتر مقعد و دهانه ی آن وجود دارد.در نتیجه ممکن است تکرار این رابطه جنسی مقعدی باعث ایجاد بی اختیاری در مدفوع شود.
ـ فشار به کیسه منی
رابطه جنسی مقعد موجب می شود دیواره های روده همانند یک کش محکم اطراف آلت مرد را فرا گیرد و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل کند در نتیجه ،احتمال پس زدن منی به عقب،فشار به کیسه های منی ،غده های پروستات و عوارض ناشی از آن افزایش می یابد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 17

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...