این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

چسبندگی آلت تناسلی 

چسبندگی آلت تناسلی 
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/23 نظر 0 بازدید 26,278

چسبندگی آلت تناسلی در مردان هنگامی ایجاد می شود که پوست روی آلت به تنه آلت تناسلی یا به سر آلت تناسلی ( گلانس آلت )بچسبد .این وضعیت اصولا در مردان هنگام ختنه شدن اتفاق می افتد.

ختنه و چسبندگی پوست آلت

چسبندگی آلت تناسلی در مردان هنگامی ایجاد می شود که پوست روی آلت به تنه آلت تناسلی یا به سر آلت تناسلی ( گلانس آلت )بچسبد .این وضعیت اصولا بعد از  ختنه مردان اتفاق می افتد. چسبندگی آلت تناسلی مرد معمولاً یک بیماری خوش خیم است.

در نوزادان و پسران جوان ، چسبندگی آلت تناسلی مردان معمولاً خود به خود و بدون هیچ گونه درمانی برطرف می شود. در موارد دیگر ، کرم های موضعی ممکن است کمک کنند. در موارد بسیار جدی ، ممکن است برای جدا کردن قسمتهای متصل شده از پوست ، به جراحی نیاز باشد.

 

 

علت این چسبندگی آلت چیست؟

 

وقتی پسر بچه ختنه می شود ، مهم است که در طول روند بهبودی ، پوست اضافی شاخه آلت تناسلی را به آرامی از غده ها دور کنید. این کار باید چند بار در روز انجام شود.
اگر این اتفاق نیفتد ، پوست شافت می تواند به گلنس بچسبد. اگر ختنه مقدار بیشتری از پوست ختنه گاه باقی بگذارد ، چسبندگی آلت تناسلی ممکن است بیشتر باشد.
برای پسری که ختنه نشده است ، ممکن است پوست ختنه گاه کاملاً جمع شود. هنگامی که پوست ختنه گاه به راحتی جمع شد ، اگر شما یا فرزندتان به طور مرتب آن را به آرامی جمع نکنید ، ممکن است به گلنس بچسبد.

چسبندگی آلت تناسلی مرد نیز می تواند در مردان بزرگسال رخ دهد. اگر پوست شافت توسط یک پد بزرگ چربی در ناحیه شرمگاه رانده شود ، می توان چسبندگی و پل های پوستی ایجاد کرد.

 

علائم شایع چسبندگی آلت

 

در نوزادان و پسران جوان ، علائم واضحی وجود ندارد.مردی که در هنگام نعوظ احساس کشش می کند ممکن است چسبندگی آلت تناسلی داشته باشد. که گاهی اوقات اولین علامت این بیماری است. چسبندگی آلت تناسلی و پل های پوستی در صورت عدم درمان گاهی اوقات تا حدودی دردناک می شوند.

علائم دیگر شامل وجود اسمگما ، ترشحات سفید تشکیل شده از سلولهای مرده در زیر پوست است. اسمگما نشانه عفونت نیست ، اما ممکن است نیاز به بهداشت بهتر و درمان هرگونه چسبندگی را نشان دهد.
چسبندگی آلت تناسلی و پل های پوستی معمولاً با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند. اگر می بینید که مشکل در آلت تناسلی خود ایجاد شده است ، به زودی برای درمان به یک متخصص ارولوژی مراجعه کنید. اگر مشاهده کردید که آنها روی آلت تناسلی پسر شما تشکیل شده اند ، به زودی به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید. اگر به موقع تشخیص داده شود ، درمان معمولاً به جراحی یا روش تهاجمی نیاز ندارد.

 

درمان چسبندگی آلت

 

سه نوع اصلی چسبندگی آلت تناسلی و پل های پوستی وجود دارد که هرکدام مجموعه درمانی خاص خود را دارند. آنها عبارتند از:

پل پوستی آلت تناسلی مرد : هنگامی که پوست شافت به حاشیه تاج متصل می شود ، به طوری که یک پل پوستی ضخیم ایجاد می شود ، ممکن است روشی برای جداسازی لازم باشد. تقسیم اغلب می تواند به عنوان یک روش سرپایی در مطب پزشک انجام شود.
اگر تصمیم گرفته شود که درمان برای یک نوزاد پسر لازم است ، یک کرم بی حس کننده در ناحیه ای که قرار است درمان شود قرار زده می شود و سپس پل با دقت جدا می شود.
پلهای ضخیم تر ، به خصوص در پسران و آقایان مسن ، ممکن است نیاز به جراحی در اتاق عمل تحت بیهوشی عمومی داشته باشند.


چسبندگی های گلانی : چسبندگی گلانور از پل پوستی کمتر جدی است. همچنین می تواند ارتباط بین پوست شافت و حاشیه تاج یا چسبندگی بین پوست شافت و گلنس یا سر آلت تناسلی را شامل شود. این چسبندگی ها معمولاً خوش خیم هستند و اغلب بدون هیچ گونه مداخله ای برطرف می شوند.
شاید بتوانید با مالیدن مستقیم وازلین بر روی چسبندگی ، به خودی خود کمک کنید. نعوظ های خود به خودی نیز ممکن است به شکستن چسبندگی کمک کنند.
برای یک نوزاد پسر ممکن است بعد از ختنه چسبندگی ایجاد شود. اگر مشخص شود که آنها نیاز به درمان دارند ، ممکن است متخصص اطفال قبل از اقدام به آزاد شدن چسب ، ابتدا کرم بی حس کننده استفاده کند. مردان مسن مبتلا به چسبندگی نیز ممکن است از این روش بهره مند شوند. 

 

 

بیشتر بخوانید : آلت تناسلی دفن شده 

 

سیکاتریکس : پس از ختنه ، آلت تناسلی کودک ممکن است دوباره به درون پد چربی عانه حرکت کند ، در حالی که پوست شافت در اطراف سر آلت تناسلی منقبض می شود. به این جمع شدن بافت اسکار سیکاتریکس گفته می شود.
ممکن است به شما توصیه شود که برای کمک به آزاد سازی سر آلت تناسلی مرد ، یک کرم استروئیدی موضعی را در این قسمت قرار دهید. در صورت عدم بازگشت مجدد گلنس ، تجدید نظر در ختنه یا سایر روش های جراحی ممکن است برای آزادسازی گلاس لازم باشد.مهم است که قبل از استفاده از هرگونه کرم دارویی یا اقدام به جمع آوری پوست به دور از لبه یا حاشیه تاج ، با پزشک مشورت کنید. 
اگر مطمئن نیستید که چگونه پوست آلت تناسلی پسر خود را به درستی جمع کنید ، حتی اگر هیچ نشانه ای از چسبندگی وجود ندارد ، با یک پزشک صحبت کنید. گاهی اوقات ، پوست ختنه گاه پسر تا بلوغ کاملاً قابل جمع نیست. اگر هیچ علامتی نداشته باشند و به عفونت پوست ختنه گاه مبتلا نشوند ، این ممکن است طبیعی باشد و لزوما نشانه چسبندگی نباشد. هرگز پوست ختنه گاه را به زور جمع نکنید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 8

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...