این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

تجاوز جنسی بر سلامت جسمی تأثیر می گذارد

تجاوز جنسی بر سلامت جسمی تأثیر می گذارد
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/05/05 نظر 0 بازدید 105

واکنش طبیعی بدن در مواجهه با آسیب تهاجم جنسی می تواند بر سلامت جسمی طولانی مدت شخص اثرات منفی بگذارد.
سابقه آزار و اذیت جنسی با افزایش خطر فشار خون ، تری گلیسیرید بالا و کیفیت خواب بالینی ضعیف همراه است.

چگونه حمله جنسی می تواند بر سلامت جسمی شما حتی تا سالها بعد تأثیر بگذارد؟

واکنش طبیعی بدن در مواجهه با آسیب تهاجم جنسی می تواند بر سلامت جسمی طولانی مدت شخص اثرات منفی بگذارد.
مطالعه جدیدی که در جلسه سالانه انجمن یائسگی آمریکای شمالی (NAMS) ارائه شده است در ماه اکتبر نشان داد که سابقه آزار و اذیت جنسی با افزایش خطر فشار خون ، تری گلیسیرید بالا و کیفیت خواب بالینی ضعیف همراه است.
برای تمام کسانی که تجاوز جنسی را تجربه کرده اند  ، افزایش علائم افسردگی ، اضطراب و خواب مربوط به اختلالات بالینی نیز همراه بوده است.
به عبارت دیگر ، تجربه آزار و اذیت جنسی یا تجاوز جنسی منجر به پیامدهای منفی سلامت طولانی مدت برای بازماندگان میشود.
از 300 شرکت کننده در مطالعه ، 19 درصد آزار و اذیت جنسی در محل کار گزارش داده اند ، 22 درصد از آنها سابقه سوء استفاده جنسی را گزارش کرده اند و 10 درصد گزارش داده اند که هر دو را تجربه کرده اند.
یک مطالعه ملی در مورد آزار و اذیت جنسی و تجاوز جنسی که توسط سازمان Stop Street Harassment در فوریه 2018 منتشر شد ، گزارش داد که 81 درصد از زنان در طول زندگی خود نوعی آزار و اذیت جنسی یا تجاوز جنسی را تجربه می کنند.
مرکز ملی خشونت جنسی همچنین گزارش می دهد که از هر 5 زن  1 نفرشان مورد تجاوز قرار خواهد گرفت ، در هر نقطه 1 از 3 زن نوعی خشونت جنسی در تماس را تجربه می کنند.
این بدان معناست که تعداد زیادی از زنان به طور بالقوه مستعد ابتلا به تعدادی از عوارض بهداشتی طولانی مدت هستند.

بیشتر بخوانید : حقایق و شایعات سوء استفاده جنسی از کودکان

نظر تخصصی کارشناسان

لیزا فونتس ، دکتر ، محقق ، فعال ، نویسنده و روان درمانی است. وی عقیده دارد که تجاوز جنسی و آزارهای جنسی هر دو "آسیب" تلقی می شوند.
وی گفت: "بدن برای جلوگیری از درد و التهاب ، کورتیزول را آزاد می کند ، و قند خون بدن ما را افزایش می دهد تا به ما در فرار از خطر کمک کند. متأسفانه ، این پاسخهای جسمی برای بسیاری از بازماندگان از تجاوز و آزارهای جنسی ماندگار بوده و ممکن است سلامت آنها را به خطر بیاندازد. "

او توضیح داد که آزار و اذیت جنسی نوعی اختلال "استرس زای مزمن" محسوب می شود ، زیرا به طور معمول و با گذشت زمان پایدار است. کودک آزاری و سوء استفاده جنسی از همسر نیز غالباً شامل حملات مکرر می شود و بازماندگان را به حالت پایداری استرس بیش از حد سوق می دهد.
فونت اضافه کرد: "حتی یک بار تجاوز جنسی می تواند عواقب طولانی مدت را به همراه داشته باشد ، زیرا بازمانده با خاطره های سرزنش کننده مقابله می کند و باعث می شود احساس کنید که او دوباره و دوباره بخش هایی از حمله را تحمل می کند."
ایلین دوکارم ، دکترای روانشناسی بالینی که در مورد آسیب های مکرر که حتی با حملات مفرد اتفاق می افتد صحبت می کند.
وی توضیح داد: "شما در زمان وقوع این رویداد ، تروما دارید." "پس اگر گزارش شود ، تروما تکرار می شود ، زیرا شما در مورد این موضوع صحبت می کنید و دوباره و بارها با آن برخورد می کنید."
اما حتی برای کسانی که گزارش سوء استفادهجنسی خود را بیان نمیکنند ، بازگشت به دوران استرس زا می تواند ادامه یابد.
دوکارم توضیح داد: "برای افرادی که دارای فرزند هستند ، اغلب وقتی کودک به سن و سالی که در آن زمان حمله قرار گرفته است ، میرسند ، دچار حملات میشوند که ممکن است به ضرب و شتم کودکشان ختم شود." "و حتی برای زنانی که فکر می کنند حالشان خوب است ، سالها ممکن است فیلمی با صحنه تجاوز به عنف ببینند و ناگهان احساس کنند که می خواهند به آنها نیز تجاوز شود."
یک بررسی ملی اخیر تخمین می زند که 81 درصد از زنان در طول زندگی خود نوعی آزار و اذیت جنسی یا تجاوز جنسی را تجربه می کنند. 
برای بسیاری از زنان ، جنبش اخیر #MeToo به اثبات رسیده است که قدرت و شفابخش است. اما برای برخی ، نتیجه این شد که مجبور شدیم آن خاطرات را دوباره زنده کنیم و مجدداً این آسیب را تجربه کنیم.
برای این زنان ، پیشنهاد می کند که از رسانه فاصله بگیرند و بازگشت به درمان را در نظر بگیرند.
وی گفت: "آنها ممکن است نیاز به یادگیری راه هایی برای مدیریت اضطراب داشته باشند که توسط برخی از آنها ایجاد می شود ، و استفاده از ذهن آگاه می تواند مفید باشد."
فونت اضافه کرد: "من جنبش #MeToo را سرزنش نمی کنم چراکه این روزها در مورد تجاوز جنسی بیشتر می شنویم." "من متجاوزان و سالهای سرپوش گذاشتن را مقصر می دانم."

بیشتر بخوانید : 11 نوع از آزار و اذیت در محل کار و پیشگیری از آنها

درخواست کمک

فونتس در پاسخ به این سؤال که خانم ها که با عواطف روحی و جسمی از تجربیات گذشته خود در مورد آزار و اذیت جنسی یا تجاوز جنسی رنج می برد ، چه توصیه ای خواهد داشت ، گفت:

اگر در حال حاضر تلاش می کنید تا از این بحران نجات پیدا کنید ، موارد موارد زیر را پیشنهاد می کنم:
ببینید آیا مرکز بحران زنان محلی شما دارای یک گروه بحث پیرامون تجاوز جنسی است که می توانید به آن بپیوندید.
به دنبال روان درمانی باشید.
در مورد احساستان با عزیزان مورد اعتماد صحبت کنید.

او می گوید کسانی که به درمان برگشته اند ممکن است نیاز به جلسات زیادی نداشته باشند - فقط چند مورد برای فهمیدن چگونگی کنار آمدن با چشم انداز جدید لازم باشد.
"سوء استفاده جنسی بسیار رایج است. دلیلی ندارد که هر زن احساس کند که تنهاست ، یا باید به تنهایی رنج بکشد. "
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...