این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

فانتزی جنسی

فانتزی جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/11 نظر 0 بازدید 491

خیال جنسی یا خیال وابسته به عشق شهوانی، میتواند یک تصویر ذهنی یا الگوی فکری باشد تا باعث برانگیختگی جنسی فرد شود و می تواند برانگیختگی جنسی را ایجاد یا تقویت کند.

فانتزی جنسی چیست؟

فانتزی جنسی یا خیال وابسته به عشق شهوانی، میتواند یک تصویر ذهنی یا الگوی فکری باشد تا باعث برانگیختگی جنسی فرد شود و یا می تواند برانگیختگی جنسی را تقویت کند. یک فانتزی جنسی توسط تخیل یا حافظه شخص ایجاد می شود و ممکن است به صورت ناخودآگاه یا توسط تحریکات بیرونی مانند صحبت درباره رابطه جنسی ، دیدن یک شیء یا آلات مربوط به رابطه جنسی یا جذابیت جنسی شخص دیگری تحریک شود. هر چیزی که باعث تحریک جنسی شود نیز ممکن است فانتزی جنسی ایجاد کند و برانگیختگی جنسی نیز ممکن است به نوبه خود انواع فانتزی های جنسی را ایجاد کند.
فانتزی جنسی همه گیر است و در بسیاری از جوامع جهانی گزارش شده است. با این حال ، به دلیل ماهیت برخی فانتزی های جنسی ، اعمال واقعی چنین خیال پردازی ها به دلیل محدودیت های فرهنگی ، اجتماعی ، اخلاقی و مذهبی بسیار کمتر اتفاق می افتد. در بعضی موارد ، حتی صحبت کردن شخص درباره فانتزی های جنسی نیز منوط به تابو و مهار اجتماعی است. برخی از افراد با خیال راحت، فانتزی جنسی خود را از طریق نقش آفرینی جنسی انجام می دهند. فرد ممکن است با دیدن یک تصویر یا صحبت در مورد فانتزی خود در فیلم ، معمولاً با محتوای جنسی، میل به یک فانتزی جنسی پیدا کند. یک فانتزی جنسی ممکن است بر اساس یک تجربه مثبت یا منفی یا حتی هر دو باشد. یعنی ممکن است پاسخ به یک تجربه در گذشته باشد و یا بر رفتار جنسی آینده تأثیر بگذارد. ممکن است فرد ، مایل به ایجاد یک فانتزی جنسی در زندگی واقعی نباشد و از آنجایی که این روند کاملاً تخیلی است ، محدود به تخیل های قابل قبول باشد و آن راعملی نکند ، که می تواند اطلاعاتی در مورد فرآیندهای روانشناختی ناشی از رفتارهای جنسی ارائه دهد.

چرا افراد میل به فانتزی جنسی دارند؟

دلایل مختلفی هستند که باعث می شود شخص در مورد رابطه جنسی خود خیال پردازی کند یا به انواع فانتزی های جنسی میل پیدا کند. در زیر ، طبق نظرسنجی از 4175 آمریکایی ، شایع ترین دلایل میل به فانتزی جنسی را در نظر خواهیم گرفت. 
برای تحریک برانگیختگی جنسی (گزارش شده توسط 79.5٪ از شرکت کنندگان)
کنجکاوی درباره تجارب و احساسات مختلف جنسی (گزارش شده توسط 69.8٪)
برای رفع نیازهای جنسی تمام نشده (گزارش شده توسط 59.7٪)
برای فرار موقت از واقعیت (گزارش شده توسط 59.4٪)
برای بیان یا تحقق یک میل جنسی تابو اجتماعی (گزارش شده توسط 58.4٪)
برای برنامه ریزی یک برخورد جنسی آینده (گزارش شده توسط 55.7٪)
برای استراحت یا کاهش اضطراب (43.6٪ گزارش شده است)
از آنجا که شما حوصله دارید و کار دیگری ندارید (با 40.0٪ گزارش)
برای احساس اطمینان بیشتر جنسی (گزارش شده توسط 32.5٪)
برای رفع نیازهای عاطفی برآورده نشده (گزارش شده توسط 29.8٪)
برای جلوگیری از حواس پرتی حین رابطه جنسی (گزارش شده توسط 19.8٪)
برای جبران شریک غیر جذاب یا نامطلوب (گزارش شده توسط 11.8٪)
تعداد کمی از شرکت کنندگان (6.8٪) دلایل خیال پردازی خود را غیر از موارد ذکر شده در بالا گزارش کردند. این موارد عبارتند از: "بی دلیل اتفاق افتاده است / نمیتوانیم آن را کاهش دهم"؛ "زیرا آنها سرگرم کننده هستند / من از آنها لذت می برم" ؛ برای بیان خلاقیت "؛ "تا به من کمک کند که بخوابم"؛ "نوشتن داستان های وابسته به عشق شهوانی" ؛ "برای یادآوری تجربیات گذشته"؛ " نمی دانم" ؛ و "بخاطر اینکه می خواهم همه چیز را تجربه کنم."و... .
همانطور که می بینید ، فانتزی های جنسی ما بسیار بیشتر از آن است که فقط لذت بردن یا افزایش برانگیختگی را با آن تجربه کنیم. به نظر می رسد که آنها همچنین در خدمت طیف گسترده ای از کارکردهای روانشناختی هستند. نکته قابل توجه این موارد شامل کمک به ما در تأمین نیازهای برآورده نشده ، فراهم کردن منبع آسایش و حواس پرتی ، و به ما اجازه می دهد تا قبل از عمل ، از طریق سناریوهای جنسی به صورت ذهنی کار کنیم.

بیبشتر بخوانید: خودارضایی

سه گروه اصلی فانتزی های جنسی

بطور کلی فانتزی های جنسی به سه دسته از لحاظ دسترسی تقسیم میشود
دسته اول آنانی که این فانتزی های جنسی را فقط در ذهن خود دارند و تمایلی ندارند تا این نوع فعالیتها و فانتزی های جنسی را بصورت عملی در رابطه جنسیشان پیاده صسازند
دسته دوم کسانی هستند که از شریک جنسی خود میخواهند تا نقشی را که در سرشان بعنوان فانتزی جنسی دارند را بازی کنند
دسته سوم افرادی که میخواهند این فانتزی های جنسی را با شرکای جنسی که شریک زندگیشان نیستند ، تجربه کنند.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...