این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) چیست ؟

ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) چیست ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/10 نظر 0 بازدید 4,346

اغلب بانوانی که با بی میلی جنسی به کلینیک مراجعه می کنند به دنبال دارویی برای رفع این بی میلی شدید هستند.از جمله این داروها ویاگرای زنانه یا وایلیسی است.وایلیسی داروی قوی تقویت جنسی زنان است.

اغلب بانوانی که با بی میلی جنسی به کلینیک مراجعه می کنند به دنبال دارویی برای رفع این بی میلی شدید هستند.از جمله این داروها ویاگرای زنانه یا وایلیسی است.وایلیسی داروی قوی تقویت جنسی زنان است.

ویاگرای زنانه، وایلیسی (Vyleesi) :
یکی از مهم ترین اختلالات جنسی در زنان اختلال بی میلی جنسی زنان و سرد شدن آنان به رابطه جنسی است. در اغلب موارد این بی میلی به این شکل است که فرد می خواهد رابطه جنسی برقرار کند و مانند گذشته برای ان هیجان داشته باشد اما بدنش واکنش مناسبی نشان نمی دهد و اصطلاحا میلی به برقراری رابطه جنسی ندارد. در چنین شرایطی فرد باید درمان گردد. درمان ها شامل انواع روش های روانشناختی و دارویی است که یکی از این دارو ها معروف به ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) است. 
این دارو همانطور که گفته شد دارویی برای افزایش میل جنسی در زنانی است که به طور ناخودآگاه و عموما در سنین یائسگی به بی میلی جنسی دچار شده اند و به تازگی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) به ثبت رسیده و مورد تایید واقع شده است. این سازمان موضوع اختلالات جنسی زنان را یکی از موضوعات در اولویت خود قرار داده است و بر روی درمان های پیشنهادی تمرکز خاصی دارد.
در اغلب زنانی که به بی میلی جنسی بدون علت مشخص دچار می شوند فشار عصبی، پریشانی، اضطراب و نگرانی دیده می شود و این موضوع در اغلب زنان در سنین یائسگی قابل مشاهده است. این افراد به دنبال یک درمان سریع برای مشکل بی میلی خود هستند. زیرا نداشتن رابطه جنسی مانند گذشته می تواند احساس ناتوانی و سرخوردگی در آن ها ایجاد کند.

 

 


داروی ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) چگونه عمل می کند ؟
ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) به صورت تزریق در زیر پوست شکم و یا ران حداقل 45 دقیقه قبل از هر فعالیت جنسی استفاده می شود و نباید بیش از یک دوز در طی 24 ساعت و بیش از هشت دوز در ظی یک ماه استفاده شود. برخی افراد ممکن است پس از مصرف وایلیسی دچار یک حالت تهوع گذرا شوند. بنابراین بهتر است آن را زمانی تزریق کنید که برای فعالیت جنسی آماده باشید. این فاصله نباید کمتر از 45 دقیقه باشد تا دارو کاملا اثر کند. 
شما می توانید تا 8 هفته درمان با وایلیسی را انجام دهید. اگر بعد از این مدت با وجود ثابت ماندن باقی شرایط تغییری در میزان میلی جنسی شما و میزان فشار عصبی ایجاد نشد به آن معناست که ویاگرای زنانه تاثیری در شما ندارد و باید به دنبال درمان دیگری باشید.

درباره سردرد جنسی بیشتر بدانید.

آمار ها در مورد ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) چه می گویند ؟
در طی یک آزمایش 24 هفته ای در آمریکا این دارو بر روی 1247 زن در سنین یائسگی آزمایش شد. اغلب بیماران وایلیسی را بیش از دو یا سه بار در ماه و بیش از یک بار در یک هفته استفاده کردند.
در حدود 25 درصد افراد اعلام کردند که ویاگرای زنانه برای آن ها موثر بوده و میل جنسی آن ها تا حد چشمگیری بالا رفته است. 
حدودا 35 درصد افراد نیز اعلام کردند که پریشانی شان در مورد رابطه جنسی نسبت به گذشته کمتر شده اما همچنان میل چندانی به رابطه جنسی ندارند.
اما 31 درصد دیگر استفاده از وایلیسی (Vyleesi) را تقریبا بی نتیجه دانستند و اعلام کردند که هیچ تغییری در میزان پریشانی ها و میل جنسی شان ایجاد نشده است. و ویاگرای زنانه برای آن ها مناسب نبوده است.
داروی ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) چه عوارضی دارد ؟
شایع ترین عوارض جانبی وایلیسی حالت تهوع و استفراغ، گرگرفتگی، واکنش های حساسیت مانند در محل تزریق و سردرد است. حدود 40 درصد بیماران در اولین تزریق حالت تهوع را تجربه می کنند و برخی از آن ها برای رفع این حالت تهوع به دارو نیاز پیدا خواهند کرد.
البته گفتنی است 1 درصد از افرادی که از وایلیسی استفاده کرده اند به خصوص افراد با پوست تیره علائمی از تیرگی لثه ها و نقاطی از پوست بدن مانند صورت و سینه را گزارش دادند. در برخی از این افراد با قطع مصرف وایلیسی نیز این لکه ها از بین نرفت.
استفاده از ویاگرای زنانه یا وایلیسی (Vyleesi) در افراد با فشار خون بالا :
در طی دوره آزمایشی استفاده از وایلیسی مشخص شد که به محض تزریق این دارو فشار خون تا حدی بالا می رود و حداکثر تا 12 ساعت بعد به حالت نرمال برمی گردد. بنابراین به نظر می رسد ویاگرای زنانه برای خانم هایی که فشار خون بالا دارند مناسب نمی باشد و همچنین به افرادی که به انواع گرفتگی ها و عارضه های قلبی دچار هستند نیز توصیه نمی شود.

درباره ارتباط فشار خون بالا و رابطه جنسی بیشتر بدانید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...