این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا اندازه کاندوم مهم است؟

آیا اندازه کاندوم مهم است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/08/30 نظر 0 بازدید 32

خرید کاندوم می تواند دلهره آور باشد. مارک های زیادی در دسترس هستند، هر برند سبک های مختلفی دارد و اندازه های مختلفی نیز وجود دارد.کاندوم ها که اغلب از لاتکس ساخته می شوند اما گاهی از پلی اورتان یا مواد دیگر ساخته می شوند،

 

آیا اندازه کاندوم مهم است؟


خرید کاندوم می تواند دلهره آور باشد. مارک های زیادی در دسترس هستند، هر برند سبک های مختلفی دارد و اندازه های مختلفی نیز وجود دارد.کاندوم ها که اغلب از لاتکس ساخته می شوند اما گاهی از پلی اورتان یا مواد دیگر ساخته می شوند، به عنوان یک وسیله پزشکی طبقه بندی می شوند، بنابراین باید استانداردهای تنظیم شده توسط گروه هایی مانند سازمان بین المللی استاندارد (ISO) و انجمن آمریکایی تست و مواد را رعایت کنند. 

 

اگر در اطراف مقعد و ناحیه تناسلی دچار زگیل شده اید مقاله درمان زگیل تناسلی را بخوانید .

 

برای مثال ISO، کاندوم‌ها را در آزمایش‌های «ترک هوا» و «الکتریکی» قرار می‌دهد تا مطمئن شود کاندوم‌ها فاقد سوراخ هستند و نمی‌شکنند. ISO همچنین یک استاندارد ضخامت را الزامی می کند و الزاماتی را برای ماندگاری کاندوم تعیین می کند.
با این حال، بیشترین مشکل گزارش شده در مورد کاندوم تناسب و اندازه آن است. تا 50 درصد از مردان معتقدند کاندوم هایی که استفاده می کنند مناسب نیستند.
در یکی از نظرسنجی‌های اخیر از مردان خواسته شد که شکایات خود را در مورد تناسب کاندوم خود بیان کنند. نزدیک به یک سوم آنها گفتند کاندومشان خیلی سفت است. دیگران گفتند که آنها خیلی بلند، خیلی کوتاه یا خیلی شل هستند.
لغزش و شکستگی و همچنین موارد مربوط به اندازه  نیز نگرانی های اصلی بودند، اگرچه تحقیقات می گوید هر کدام کمتر از 10٪ مواقع اتفاق می افتد.
مردان نیز مشکلات دیگری را گزارش کرده اند. برخی می گویند که رابطه جنسی با پوشیدن آن احساس خوبی ندارد. برخی دیگر از تحریک، مشکل در حفظ نعوظ یا خشک شدن کاندوم آنها در طول رابطه جنسی شکایت دارند.

 

بیشتر بخوانید : نحوه استفاده از کاندوم زنانه و مردانه

 

آیا اندازه مناسبی وجود دارد؟

 

اندازه متوسط آلت تناسلی بین 5 تا 7 اینچ طول و 3.5 تا 6 اینچ دور است، اگرچه اندازه آلت تناسلی متفاوت است.
در مورد اندازه کاندوم، هم ISO و هم ASTM حداقل طول کاندوم را حدود 6.3 اینچ تعیین می کنند. بیشتر آنها حدود 7 اینچ هستند و بسیاری از آنها فضای اضافی در نوک مخزن برای گرفتن مایع منی دارند.
گفته می شود، برخی از تولید کنندگان کاندوم ها را در اندازه های مختلف ارائه می دهند. بنابراین برای اطمینان از داشتن تناسب و احساس مناسب، ممکن است بخواهید اندازه گیری کنید. اگر این کار را می کنید، اکثر متخصصان پیشنهاد می کنند این کار را در حالی که آلت تناسلی شما نعوظ است، از سمت بالا انجام دهید.


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...