این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

دسترسی به منابع اطلاعاتی کودکان تراجنسیتی

دسترسی به منابع اطلاعاتی کودکان تراجنسیتی
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/02/30 نظر 0 بازدید 1,214

در گذشته ، تعداد بسیار کمی از نوجوانان موضوع دگرباش بودن خود را به خانواده هایشان اطلاع میدادند و یا به دیگران اعم از دوست و آشنا می گفتند که همجنسگرا هستند. بیشتر لزبین ها ، همجنسگرا ها و دوجنسگرایان (LGB) منتظر ماندند تا به بزرگسالی برسند تا در مورد هویت LGB خود با دیگران صحبت کنند.

در گذشته ، تعداد کمی از نوجوانان موضوع دگرباش بودن خود را به خانواده هایشان اطلاع میدادند و یا به دیگران اعم از دوست و آشنا می گفتند که همجنسگرا هستند. بیشتر لزبین ها ، همجنسگرا ها و دوجنسگرایان (LGB)  یا افراد ترنس جندر منتظر می ماندند تا به بزرگسالی برسند تا در مورد هویت LGB خود با دیگران صحبت کنند. ترس از طرد شدن و واکنشهای منفی دیگران ، بسیاری از بزرگسالان دگرباش جنسی را از داشتن زندگی بهتر محروم کرد.ه است
تا دهه 1990 ، منابع بسیار محدودی برای جوانان تراجنسیتی وجود داشت. نوجوانان همجنسگرا و تراجنسی ، منابع اطلاعاتی کمی برای آگاهی از هویت خود و یا پیدا کردن پشتیبانی از خود داشتند. اخیراً ، اینترنت ، و گروه های جوانان LGBT به جوانان همجنسگرا و transgender کمک کرده اند تا اطلاعات دقیق ، راهنمایی و پشتیبانی موثری را پیدا کنند.
با دسترسی بیشتر به منابع ، جوانان LGBT بیشتری در دوران نوجوانی هویت همجنسگرا و ترنسندر بودن خود را با دوستان ، خانواده و سایر بزرگسالان به اشتراک می گذارند و واقعیت خود را به جامعه عرضه میکنند. بنابراین اعضای خانواده ، معلمان و ارائه دهندگان خدمات کودک و نوجوان برای کمک به نوجوانان دگرباش جنسی ، به اطلاعات دقیق در مورد گرایش جنسی و هویت جنسیتی طیف های مختلف نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: ترنس جندر چیست؟

سخن والدین

خواستار احترام  گذاشتن به فرزند تراجنسیتی خود در خانواده باشید
"ما همیشه به مهمانی های خانوادگی می رفتیم. اما پس از آنکه تری(دخترم) نوع طیف جنسی خود را به همه اعلام کرد ، من نگران این بودم که سایر اعضای خانواده ممکن است به او چه بگویند یا چه برخوردی با او داشته باشند."
"بنابراین به آنها گفتم ،مهمانی های خانوادگی برای ما بسیار مهم است. ما همیشه آمده ایم. اما می خواهیم دخترمان راحت باشد. ما می خواهیم او با ما به مهمانی ها بیاید. بنابراین می خواهم شما بدانید که اگر نتوانید با احترام به او رفتار کنید ، دیگر نمی توانیم - به عنوان یک خانواده – دور هم جمع شویم. "
گفته های چارلین ، مادر یک کودک 15 ساله لزبین

تحقیقات در 20 سال گذشته در مورد نوجوانان نشان می دهد که گرایش جنسی آنها – به طور کلی ارتباط عاطفی و جذابیت برای داشتن رابطه جنسی شخصی با شخص دیگر - زودهنگام رشد و بروز پیدا می کند. در حقیقت ، تحقیقات نشان داده که هم افراد هم جنسگرا و هم افراد با گرایش به جنس مخالف در سن 10 سالگی اولین "علاقه" یا مجذوب شدن به شخص دیگر را تجربه میکنند. هیچ کس نمی داند که چرا برخی افراد همجنسگرا یا دوجنسگرا و برخی دیگر بی جنسگرا هستند. اما می دانیم که هیچ کس ، از جمله والدین ، نمی توانند کسی را مجبور به "همجنسگرا" بودن کنند. نوجوانان هنگام ترس از رد شدن توسط دیگران ، تمسخر و یا واکنشهای منفی خانواده و دوستان ، درصد بیشتری برای نشان دادن نوع واقعی خود به دیگران نشان میدهند.

افشای حقایق

هنوز شایعات زیادی در مورد گرایش جنسی وجود دارد. خانواده ها و ارائه دهندگان خدمات به کودکان اغلب معتقدند که جوانان نباید تا قبل از آنکه سنشان بالا رود ، در مورد همجنسگرا بودن خود تصمیم بگیرند. بسیاری تصور می کنند که تمایل به همجنسگرایی "مرحله ای" است که جوانان با بزرگتر شدن از آن عبور میکنند. برخی فکر می کنند نوجوانان ممکن است در صورت داشتن یک دوست همجنسگرا ، خواندن مطالب درباره همجنسگرایی یا شنیدن درباره افراد همجنسگرا از دیگران تصمیم بگیرند که خود نیز همجنسگرا شوند. این شایعات بسیار متداول اما نادرست هستند.

امروزه ، نوجوانان دسترسی بسیار گسترده تری به اطلاعات دقیق در مورد گرایش و هویت جنسی خود دارند.
اطلاعات دقیق به آنها کمک می کند تا احساساتی را که از کودکی داشته اند ، کشف و درک کنند. همچنین طیف گسترده ای از خدمات برای جوانان دگرباش جنسی ، به بسیاری از افراد در یافتن حمایت همسالان و جامعه کمک می کند.

بیشتر بخوانید: جندر فلوید یا هویت جنسی سیال چیست؟

نوجوانان در تحقیقات ما در پروژه پذیرش خانوادهTTM (FAP) گفته اند که آنها در حدود 10 سالگی به مجذوب شخص دیگری همجنس خودشان شده اند. بعضی ها در سن 7 یا 9 سالگی میدانستند که همجنسگرا هستند. به طور میانگین ، افراد در سن 13 سالگی به نوع جنسیت خود پی برده اند و خانواده های آنها حدود یک سال بعد درمورد هویت LGB فرزند خود آموختند.

تحقیقات درباره حمایت از هویت جنسیتی کودکان و نوجوانان ترنسجندر بسیار محدود است. بیشتر ارائه دهندگان خدمات به کودکان، آموزش و راهنمایی کمی در مورد چگونگی حمایت از کودکانی که احساس می کنند زن و مرد درونی آنها با بدن جسمیشان مطابقت ندارد ، دارند. کودکان در سنین پایین هویت جنسیتی خود را درک میکنند. آنها گزینه های قابل توجه از لحاظ جنسی را برای لباس ، اسباب بازی و وسایل شخصی خود درخواست می کنند. و در حدود 2-3 سالگی شروع به بیان هویت جنسیتی می کنند.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...