این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

میزان شیوع واژینیسموس چقدر است ؟

میزان شیوع واژینیسموس چقدر است ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/09/18 نظر 0 بازدید 1,947

واژینیسموس امروزه به یکی از بزرگترین مشکلات زنانی که قصد برقراری رابطه جنسی دارند، تبدیل شده است. شیوع واژینیسموس به هیچ وجه کم نیست و برای مثال در انگلستان از هر 500 زن 1 نفر به واژینیسموس مبتلاست.

شیوع واژینیسموس چقدر است ؟

واژینیسموس امروزه به یکی از بزرگترین مشکلات زنانی که قصد برقراری رابطه جنسی دارند، تبدیل شده است. شیوع واژینیسموس به هیچ وجه کم نیست و برای مثال در انگلستان از هر 500 زن 1 نفر به واژینیسموس مبتلاست.
البته هیچ گاه نمی توان میزان شیوع واژینیسموس را به طور دقیق تخمین زد. زیرا بسیاری از زنان هرگز متوجه مشکلشان نمی شوند. و یا در صورت مواجهه با آن تصور می کنند تنها زنی هستند که نمی توانند رابطه جنسی برقرار کنند و از بیان آن احساس شرم می کنند. دسته ی دیگری بعد از اینکه متوجه شدند به واژینیسموس مبتلا هستند نسبت به درمان ناامید می شوند و آن را یک بیماری لاعلاج می دانند. 
تنها گروه محدودی از زنان هستند که به موقع متوجه واژینیسموس می شوند و برای درمان اقدام می کنند و مراحل درمان به درستی جلو می برند و نتیجه می گیرند. بنابراین در این مقاله سعی داریم در این مقاله به میزان شیوع واژینیسموس بپردازیم تا زنان بیشتری با بیماری خود آشنا شوند و به درمان روی آورند.

 

 

یک تجربه از واژینیسموس :

تجربه واژینیسموس والریا : والریا یک خانم 29 ساله انگلیسی است. او در بخش روابط عمومی یک شرکت کار می کند و شرایط خوبی دارد. مدتی قبل او وارد رابطه با یک مرد شده و با او نامزد کرده است. والریا نامزدش را بسیار دوست دارد و احساسات آن ها نسبت به هم بسیار قوی و دوستانه است و رابطه شان به خوبی پیش می رود. مدتی پس از شروع رابطه زمانی که والریا مدتی با نامزدش به سفر می رود متوجه می شود که کشش جنسی بالایی نسبت به او دارد و خواهان رابطه جنسی می شود. اما زمانی که برای این کار اقدام می کنند موفق به دخول به واژن نمی شوند. چند بار دیگر هم سعی می کنند تا در شرایط مختلف امتحان کنند. 
خوشبختانه والریا به موقع متوجه مشکلش می شود و به پزشک مراجعه می کند. او هم اکنون تحت درمان است و همسرش نیز کنار او همراهی اش می کند.

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس انقباض غیر ارادی عضلات واژن است که رابطه جنسی و معاینات زنان و زایمان را دشوار یا غیرممکن می کند. 
واژینیسموس یکی از شایع ترین مشکلات جنسی زنان است. واژینیسموس را می توان به دو نوع اولیه یا ثانویه تقسیم کرد. واژینیسموس اولیه زمانی اتفاق می افتد که زن به دلیل سفتی عضلات واژن هرگز نتوانسته است رابطه جنسی به صورت دخول به واژن داشته باشد. واژینیسموس ثانویه زمانی رخ می دهد که زن قبلاً توانسته رابطه جنسی دخولی داشته باشد، اما دیگر قادر به این کار نیست. میزان شیوع واژینیسموس از هر دو نوع نسبتا بالاست.

چه کسانی واژینیسموس می گیرند ؟

میزان شیوع واژینیسموس و تعداد دقیق زنان مبتلا به این بیماری مشخص نیست، زیرا بسیاری از خانم ها از گفتگو با پزشک خود خجالت می کشند. با این حال، مهم است که با توجه به اینکه درمان در دسترس است، این نگرانی را با پزشک خود آشکارا مطرح کنید.
واژینیسموس گاهی اوقات هنگامی شروع می شود که زنان در نوجوانی یا اوایل دهه بیست سالگی خود، برای اولین بار سعی در استفاده از تامپون یا انجام رابطه جنسی دارند. برای سایر زنان، بعد از یک دوره عملکرد جنسی طبیعی، می تواند دیرتر در زندگی ایجاد شود. هر بار که سعی کنید دخول و یا مقاربت انجام دهید، رخ می دهد یا فقط در مواقع خاص. برای مثال در هنگام رابطه جنسی مشاهده می شود و برای استفاده از تامپون یا سایر ابزار های جنسی اتفاق نمی افتد.
در چنین شرایطی ممکن است تشخیص واژینیسموس برای شما و یا پزشکتان دشوار باشد. 
به طور کلی نمی توان گفت که چه زنانی به واژینیسموس مبتلا می شوند تا از این طریق بتوان از آن جلوگیری کرد. زیرا تحقیقات بر روی زنان مختلف دارای واژینیسموس نشان داده است که آن ها از شرایط های مختلفی بوده اند و وجه های اشتراک زیادی نیز با یکدیگر نداشته اند که بتوان آن را علت واژینیسموس دانست. 
بنابراین در صورت عدم توانایی در دخول و یا دخول دردناک حتما به پزشک مراجعه کنید و نگران نباشید زیرا واژینیسموس قابل درمان است.

بیشتر بدانید : گرفتگی عضلات واژن نشانه ی چیست ؟

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...