این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

6 مورد برای ارتقاء کیفیت رابطه جنسی

6 مورد برای ارتقاء کیفیت رابطه جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/02/28 نظر 0 بازدید 279

در اینجا نکاتی مهم اما تاثیرگذار برای بازگرداندن شور و شوق در رابطه جنسی و زندگی زناشویی آورده شده است تا به شما کمک کند.

اگر شما در یک  روند یکنواختی در زندگی مشترک خود به خصوص بعد رابطه جنسیتان با شریک جنسی خود گیر افتاده اید و راه نجاتی نمیابید، بدانید که تنها نیستید.
در اینجا نکاتی مهم اما تاثیرگذار - که بسیاری از انجام آن نتیجه گرفته اند - برای بازگرداندن شور و شوق در رابطه جنسی و زندگی زناشویی آورده شده است تا به شما کمک کند.

1- انرژی بدن خود را به روشی جدید آزاد کنید

محققان در این رابطه می گویند: "یادگیری رقص  یا ورزش یوگا میتواند در شناخت بدن خود و بهبودی رابطه جنسیتان بشدت کمک کننده باشد؛ هنگامی که ارتباط خود را با بدنتان را بیشتر کنید ، می توانید ارتباطتان با بدن شریک زندگیتان را نیز بیشتر کنید." در یک نظرسنجی مشخص شد که افراد متاهل اما غیرفعال از نظر جنسی مستعد احساس غم و اندوه هستند و احساس بی تحرکی می کنند. با پیدا کردن راه های جدید برای حرکت و راحتی در بدن ، قدرت جنسی خود را احیا کنید.

2- دوپامین مغز خود را با یک تجربه جدید احیا کنید

انجام کارهای جدید باعث ایجاد حس پیوند و صمیمیت می شود. انجام حرکات همیشگی را از سر بیرون کنید و فعالیتی انجام دهید که ممکن است شما را بترساند یا شما را هیجان زده کند ، بعنوان مثال ایجاد برخی فانتزی ها مثل ایجاد اتاق فرار میتواند کمک کننده باشد. مشاوره سانی مگاترون ، مربی سکس یادآور میشود: "شما در بدن خود دوپامین ایجاد می کنید و همان احساساتی را که در مرحله ماه عسل از روابط خود داشتید ، به وجود می آورید."
کارشناسان می گویند دوپامین و سایر مواد شیمیایی موجود در مغز مستقیماً با جذابیت بدنی و اشتیاق رمانتیک و جنسی مرتبط هستند ، به همین دلیل پیوند بیش از یک فعالیت جدید با هم می تواند به برانگیختگی جنسی شما کمک کند.

درباره رضایت جنسی بیشتر بخوانید

3- یک شب را برای صحبت درباره ی "جستجوی واقعیت" را تعیین و درباره آن حرف بزنید

یک شب وقت بگذارید تا در مورد کارهایی که با شریک جنسیتان انجام می دهید اما آنها را دوست ندارید ، صحبت کنید ؛ حرکات جدید جنسی را کشف کنید و در مورد فانتزی های جنسی خود صحبت کنید. خود را تحت فشار قرار ندهید که سکسی باشید ، فقط امتحان کنید تا آنچه را دوست دارید ببینید و بگویید.
یک بررسی تحقیق آنلاین در سال 2016 در مورد 1200 زن و مرد در سنین 18-25 سال نشان داد که زن و مرد انتظارات جنسی متفاوتی از یکدیگر دارند. این انتظارات بعید است که یک شبه تغییر پیدا کند ، بنابراین زوج ها باید کارهایی که دوست دارند یا دوست ندارند خود را در رختخواب برقرار کنند را به زبان بیاورند تا یک تجربه متقابل لذت بخش داشته باشند.

4- یک نمایش شبانه را طراحی و بازی کنید.

نقش افرینی را بوجود بیاورید. قبل از نمایش ، کاراکترهای پشت پرده را برای شخصیت های خود درست کنید ، لباس بپوشید و از نقش خود لذت ببرید.

انجمن مسافرتی ایالات متحده گزارش داده است که زوج هایی که با هم سفر می کنند زندگی جنسی بهتری دارند.
اما ممکن است برخی از زوجین که به علت مشغله های کاری ، وقت مسافرت رفتن را ندارند ، یک مسئله جذاب بتواند آنها را به چالش بکشد. رفتن به یک استراحت عاشقانه می تواند صمیمیت در رابطه را تا حدی زیادی بالا ببرد. حتی اگر وقت خود را با هم بگذرانید به روش های غیرجنسی نیز لذت خواهید برد. با هم به پیاده روی بروید یا از یک مکان جدید محلی گردشگری دیدن کنید. 

5- در مقابل شریک جنسیتان خودارضایی کنید تا او نیز لذت ببرد

خودارضایی شما به شریک زندگیتان اجازه می دهد تا از دیدن شما لذت ببرد ، که اینکار می تواند ایجاد صمیمیت را به دنبال داشته باشد. اجازه دادن به شریک زندگی خود برای دیدن چگونگی و جایی که دوست دارید لمس شوید ، درس های جنسی بسیاری به او میدهد. خودارضایی همچنین دارای مزایای سلامتی بی شماری از جمله بهبود روحیه شما و تسکین استرس دارد که برای شروع رابطه جنسی و ارتقاء کیفیت رابطه جنسی بسیار مفید است.

6- با یکدیگر صحبت یا حتی گاهی بحث کنید

فقدان ارتباطات غالباً منجر به دوری جنسی در یک رابطه می شود. در یک بررسی جدید مشخص شده است که زوج هایی که مرتباً بحث می کردند 10 برابر از کسانی که از درگیری های لفظی جلوگیری می کردند، خوشحال تر بودند.

بیشتر بخوانید: چگونه رابطه زناشویی را بهتر کنم؟

اگر هیچ یک از موارد بالا کمکی به شما نکرد ، به نیازهای درونی خود رجوع کنید

استرس و شلوغی امور زندگی از دیگر عواملی است که بر صمیمیت جنسی تأثیر می گذارد ، اما روش های بسیاری برای غلبه بر مشکلات وجود دارد. گاهی اوقات برای بازگشت مجدد به چیز ساده ای نیاز دارید ، اما بسیاری از افراد اجازه می دهند ترس یا خجالت مانع تلاش آنها شود. خواسته های خود را با شریک زندگیتان در میان بگذارید و از بین آنها به نتایج برسید.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...