این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

فعالیت جنسی و میل جنسی مردان بعد از 50 سالگی

فعالیت جنسی و میل جنسی مردان بعد از 50 سالگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 2 بازدید 13,681

با افزایش سن، یک چیز در مردان تغییر نمی کند: توانایی آنها برای لذت بردن ازفعالیت جنسی . اما جنبه های دیگر معاشقه و فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی به طور قابل توجهی متفاوت است.

با افزایش سن، یک چیز در مردان تغییر نمی کند: توانایی آنها برای لذت بردن از فعالیت جنسی . اما جنبه های دیگر معاشقه و فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی  به طور قابل توجهی متفاوت است: سکس یک شکل از ورزش است، – اگر مردان مسن تر به آرامی با تغییرات میانسالی و افزایش سن سازگار شوند هنوز هم آتش رابطه جنسی می تواند داغ و شعله ور باشد . در اینجا هفت مورد است که باید بدانید

همانطور که سن شما بیشتر می شود ، برخی از شرایط یا داروها ممکن است باعث کاهش میل جنسی و  اختلال عملکرد جنسی  شما شود. اما فکر نکنید که باید خود را از فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی محروم کنید . اگر نعوظ خود را از دست داده اید مقاله درمان اختلال نعوظ را بخوانید . 

 

تست احتمال حاملگی

 

1. به طور منظم ورزش کنید.

شما ممکن است به رابطه جنسی به عنوان اوقات فراغت نگاه کنید، اما اینطور نیست و می توانید در طول فعالیت جنسی و سکس مانند ورزش کردن کاملا عرق کنید. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا اندام متناسب و ورزش کردن میتواند به شما  در فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی کمک کند:

ورزش عضلات را تقویت می کند. هیچ چیز مانند ورزش کردن نمی تواند خلق و خو شما را به سرعت بالا ببرد.

ورزش خلق و خوی شما را بهبود می بخشد زیرا می تواند مواد شیمیایی نشاطآور( مانند سروتونین) در مغز شما آزاد کند که باعث می شود شما احساس بهتری داشته باشید و احساس راحتی کنید. تا به حال شده که بسیار غمگین بوده و همچنان به فعالیت جنسی علاقه مند باشید؟

ورزش به شما کمک می کند بهتربه نظر برسید و ظاهرتان متناسب تر شود. ورزش منظم می تواند بدن شما رادر بهترین حالت نگه دارد و می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و زندگی جنسی شما را تقویت کند.

برای زنان، فعالیت بدنی منظم، ممکن است با هیجان و تحریک بیشتر در فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی همراه باشد.

زنان همچنین می توانند از آنچه که تمرینات کف لگن به نام تمرینات کگل بهره مند شوند. این تمرینات می توانند عضلات کف لگن را قویتر کنند. شما می توانید این عضلات را بعدا در هنگامی که ادرار کردن را متوقف میکنید تشخیص دهید . شما می توانید این عضلات را چندین بار در روز منقبض و سپس ریلکس کنید.

مردانی که فعالیت فیزیکی دارند و ورزش می کنند بسیار کمتر از مردانی که غیرفعال هستند دچار اختلال عملکرد جنسی مانند اختلال نعوظ می شوند. اگر از دوچرخه سواری لذت میبرید ، مطمئن شوید صندلی آن نرم و راحت باشد و دوچرخه ای که انتخاب کردید برای شما مناسب است. این می تواند به شما در جلوگیری از بروز احتمالی اختلال نعوظ و سایر مشکلات در فعالیت جنسی بعد از 50 سلگی  کمک کند.

قبل از هر برنامه تمرینی جدید،با پزشک خود صحبت کنید.

2. سکس را جالب و جذاب نگه دارید، کارهای جدیدی را در سکس امتحان کنید.

هنگامی که شما برای مدت زمان طولانی با یک نفر شریک هستید، ممکن است بخواهید ایده های جدیدی برای افزودن کمی تنوع  به زندگی جنسی خود امتحان کنید. این کار می تواند به سادگی تغییر زمان رابطه جنسی در طول روز باشد. اگرهنگام شب احساس خواب آلودگی دارید،سکس صبح زود می تواند برای هر دوی شما مناسب باشد.

برخی دیگر از ایده های جدید که می توانید امتحان کنید:

سعی کنید موقعیت ها و پوزیشن های مختلف جنسی را تجربه کنید

فضای سکس را مرتب کنید و یک فضای رمانتیک ایجاد کنید

از اتاق خواب بیرون بیایید و یک مکان جدید برای عشق بازی پیدا کنید

دوش گرفتن یا حمام کردن را با پارتنر خود امتحان کنید

لذت بردن از یک ماساژ حرفه ای می تواند هردو شما را آرام کند

به فعالیت جنسی فراتر از مقاربت فکر کنید.

اگر شما یا شریک زندگی تان دیگر نمی توانید این کار را انجام دهید، گزینه های دیگر برای لذت بردن از نزدیکی و تماس جنسی وجود دارد. اقدامات ساده اما صمیمی مانند بوسیدن و لمس کردن نباید نادیده گرفته شود.

3. شرایط راحتی خود را فراهم کنید.

اگر آرتریت یا درد ماندگار باعث می شود رابطه جنسی کمتر لذت بخش باشد، راه هایی برای داشتن احساس بهتر پیدا کنید. سعی کنید یک موقعیت جدید که در آن بدن شما آسوده تر باشد، بیابید . یا از بالش برای تکیه گاه اندام هایی که درد میکند، استفاده کنید

فعالیت جنسی را برای هر زمانی از روز که بهترین احساس را دارید برنامه ریزی کنید. پیش از سکس از حمام گرم یا هر فعالیتی که می تواند شما را آرام کند بهره بگیرید.

4. از عوارض احتمالی داروهای مصرفی خود مطلع شوید.

عوارض جنسی داروها می تواند باعث مشکلات جنسی شود. برخی از این ها می توانند این کار را انجام دهند:

داروهای ضد افسردگی

آنتی هیستامین ها

داروهای فشار خون

داروهای کاهش کلسترول

داروهای زخم

اگر دلیلی وجود دارد که مشکوک است که هر یک از داروهای شما باعث کاهش میل جنسی شما می شود، با پزشک خود صحبت کنید.

5. رابطه جنسی بعد از جراحی و بیماری را به آرامی شروع کنید.

قبل از اینکه با همسرتان دوباره ارتباط برقرار کنید، به بدن خود برای بهبودی و سپری کردن دوره نقاهت زمان بدهید. هنگامی که ok  پزشک خود را گرفتید ، به آرامی با لمس کردن و بوسیدن شروع کنید.

صادقانه با شریک زندگی خود در مورد احساسات خود ( چه فیزیکی و چه عاطفی) صحبت کنید

6. درباره مسائل و احساسات خود با شریک جنسی خود صحبت کنید.

درباره نگرانی های خود درباره زندگی جنسی با شریک جنسی خود آزادانه و شفاف صحبت کنید،  اینکه خواسته های جنسی شما چه تغییری کرده و یا از تغییرات جسمی و ظاهری خود ناراحت هستید

اگر شما هر دو ناراضی هستید که در آن زندگی جنسی شما چیست و قادر به انجام آن نیستید، ممکن است بخواهید با یک سکستراپیست صحبت کنید. پزشک شما باید بتواند ارجاع شما را بدهد.

و به یاد داشته باشید، برخی از زوج های مسن تر زندگی جنسی خود را در مقایسه با جوانی بسیار بهتر و لذت بخش تر می یابند. این به این دلیل است که شما زمان و حریم خصوصی بیشتری دارید ، به علاوه شما می توانید صمیمیت بیشتری با همسرتان و شریک زندگی طولانی مدت خود داشته باشید

سایر چیزهایی که باید درباره فعالیت جنسی بعد از 50 سالگی به خاطر داشته باشید :

STD ها  و بیماری های مقاربتی هنوز هم ممکن است رخ دهد: شما ممکن است به عفونت ها به چشم مشکلات جوانترها نگاه کنید اما افزایش  سن هیچ گونه حفاظتی  درمقابل بیماری های منتقله از راه جنسی و یا STD ها  مانند از اچ آی وی، سیفلیس، زگیل تناسلی و غیره ایجاد نمی کند

اگر بیش از یک شریک جنسی دارید، لازم است همان اقدامات ایمنی را در روابط جنسی خود انجام دهید.

چه وقت لازم است به یک پزشک مراجعه کنید؟

بدن ما با افزایش سن تغییرات زیادی می کند که می تواند روی زندگی جنسی ما اثرگذار باشد

پس از یائسگی، برخی از زنان ممکن است دچار خشکی واژن شوند. این می تواند مقاربت دردناک ایجاد کند. ممکن است لازم باشد از شریک زندگی خود بخواهید که معاشقه بیشتری قبل از سکس داشته باشید. یا یک روان کننده بر پایه سیلیکون را امتحان کنید. اگر با انجام این اقدامات هنوز هم مشکل دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

بعضی از مردان ممکن است برای تحریک و تقویت نعوظ  نیاز به تحریک بیشتری داشته باشند. این نوع تغییر طبیعی است. سعی کنید از حالت لمس شریک زندگی خود لذت ببرید. اما اگر یک مشکل  خاصی مانند اختلال نعوظ دارید ممکن است لازم باشد به یک سکستراپیست مراجعه کنید.

هم زنان و هم مردان ممکن است مشکلات تصویر بدنی داشته باشند، و با یادآوری اینکه در روزهای جوانی چطور به نظر میرسیدنند اعتماد به نفس خود را از دست بدهند اما هرگز نباید اجازه دهید که این افکار مانع لذت بردن شما از رابطه جنسی شود.  مراجعه به یک کلینیک سکس تراپی کمک زیادی می تواند به شما کند که بتوانید مانند گذشته از فعالیت جنسی لذت ببرید.

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۷۰۰
پاسخعالی
وحید عاملی
۱۳۹۸/۱۱/۲۱۰۰
پاسخکاهش میل جنسی وعدم نعوظ بادوام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...