این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

کندیلوکس (پودوفیلوکس) چیست؟

کندیلوکس (پودوفیلوکس) چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/02/25 نظر 0 بازدید 2,080

کندیلوکس (پودوفیلوکس) یک داروی موضعی تجویزی است که برای درمان زگیل تناسلی خارجی و زگیل های اطراف مقعد (در اطراف مقعد) استفاده می شود.

 

کندیلوکس (پودوفیلوکس) یک داروی موضعی تجویزی است که برای درمان زگیل ناحیه تناسلی  و زگیل مقعدی  (در اطراف مقعد) استفاده می شود. مکانیسم دقیق اثر کندیلوکس ناشناخته است، اما یک عامل سیتوتوکسیک قوی است که تولید سلولی را مهار می کند که منجر به از بین رفتن آهسته و از بین رفتن بافت زگیل ژنیتال قابل مشاهده می شود.Condylox به صورت ژل 0.5% و محلول مایع 0.5% موجود است.


موارد استفاده پودوفیلوکس 

 

ژل Condylox 0.5% برای درمان موضعی زگیل های آنوژنیتال (زگیل های تناسلی خارجی و زگیل های اطراف مقعد) استفاده می شود. محلول Condylox 0.5% فقط برای زگیل های تناسلی خارجی نشان داده شده است. در صورتی که نمی دانید ضایعه پوستی زگیل است یا تبخال و  نمی توانید تفاوت زگیل تناسلی و تبخال را متوجه شوید از پودوفیلوکس استفاده نکنید و از پزشک راهنمایی بگیرید .

 

نحوه استفاده از پودوفیلوکس

 

مهم است که از این دارو طبق دستور پزشک خود استفاده کنید. این دارو را فقط روی زگیل ناحیه تناسلی بمالید. کندیلوکس را روی پوست سالم استفاده نکنید و از تماس با چشم خودداری کنید. اگر این دارو با چشم‌هایتان تماس پیدا کرد، فوراً چشم‌هایتان را با آب فراوان بشویید و با پزشک مشورت کنید.قبل و بعد از مصرف این دارو دست های خود را با آب و صابون بشویید.
از نوک اپلیکاتور، انگشت خود یا یکی از سواب های پنبه ای استفاده کنید تا Condylox را روی زگیل های خود بمالید (فقط مقدار کمی مورد نیاز است).
پس از استفاده از مقدار کمی از دارو بر روی ناحیه(های) آسیب دیده، اجازه دهید دارو کاملا خشک شود قبل از اینکه اجازه دهید چیزی به ناحیه(های) تحت درمان برخورد کند. پس از استفاده دست های خود را کاملا با آب و صابون بشویید.

از Condylox طبق تجویز، معمولاً دو بار در روز (تقریباً هر 12 ساعت) به مدت سه روز استفاده کنید  و تا چهار روز دیگر از آن استفاده نکنید1 اگر زگیل ها بهبود نیافتند، ممکن است پزشک به شما بگوید که این چرخه را برای سه روز دیگر و چهار روز تعطیل تکرار کنید. در روزهایی که از کندیلوکس استفاده می کنید رابطه جنسی نداشته باشید.

این دارو را در ظرف دربسته در دمای اتاق، دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم نگهداری کنید. این دارو بسیار قابل اشتعال است بنابراین آن را دور از حرارت بیش از حد و شعله های باز نگه دارید.

 

 

عوارض جانبی پودوفیلوکس

 

عوارض جانبی رایج کندیلوکس شامل قرمزی خفیف، سوزش، خارش، درد و تورم پوست است.

 

عوارض جانبی شدید

 

اگر متوجه هر یک از عوارض جانبی زیر شدید، استفاده از Condylox را متوقف کنید و فوراً با یک پزشک  تماس بگیرید:

-واکنش آلرژیک: خارش یا کهیر، تورم در صورت یا دست‌ها، تورم یا سوزن سوزن شدن در دهان یا گلو، گرفتگی قفسه سینه، مشکل در تنفس.
-خون ریزی
-تورم
-درد شدید

اگر زگیل‌های شما پس از استفاده از دارو به روش تجویز شده برطرف نشد و یا زگیل‌های شما پس از چهار دوره هفت روزه (سه روز بعد، چهار روز تعطیل) از بین نرفت، به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است لازم باشد یک درمان جایگزین را امتحان کنید.

 


میزان  مصرف پودوفیلوکس - کندیلوکس 

 

دوز این دارو برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط شامل دوزهای متوسط این دارو است.اگر دوز شما متفاوت است، آن را تغییر ندهید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید که این کار را انجام دهید.مقدار دارویی که مصرف می کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین، تعداد دوزهایی که هر روز مصرف می‌کنید، زمان مجاز بین دوزها، و مدت زمانی که دارو مصرف می‌کنید به مشکل پزشکی که دارو را برای آن استفاده می‌کنید بستگی دارد.

 

برای فرم دوز موضعی (ژل):

 

برای زگیل روی آلت تناسلی یا فرج (تناسلی) یا روی پوست بین اندام تناسلی و راست روده:

بزرگسالان : دو بار در روز به مدت سه روز متوالی با استفاده از نوک اپلیکاتور یا انگشت روی زگیل(ها) بمالید. چهار روز متوالی از دارو استفاده نکنید . اگر هنوز زگیل دیده می‌شود، این چرخه استفاده ممکن است هر هفته تا چهار هفته تکرار شود، تا زمانی که زگیل از بین برود. در هر روز درمان نباید بیش از 0.5 گرم ژل استفاده شود.

کودکان : مصرف و دوز باید توسط پزشک تعیین شود.

برای فرم دوز موضعی (محلول):

فقط برای زگیل روی آلت تناسلی یا فرج (تناسلی):

بزرگسالان : دو بار در روز (هر دوازده ساعت) به مدت سه روز متوالی با استفاده از نوک اپلیکاتور روی زگیل(ها) بمالید. چهار روز متوالیاز دارو استفاده نکنید . اگر هنوز زگیل دیده می‌شود، این چرخه استفاده ممکن است هر هفته تا چهار هفته تکرار شود، تا زمانی که زگیل از بین برود. در هر روز درمان نباید بیش از 0.5 میلی لیتر از محلول استفاده شود.


کودکان : مصرف و دوز باید توسط پزشک تعیین شود.

 

دوز فراموش شده

 

اگر دوز Condylox خود را فراموش کردید، به محض یادآوری یک دوز مصرف کنید. اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، تا آن زمان صبر کنید و دوز معمولی را اعمال کنید. برای جبران دوز فراموش شده از داروی اضافی استفاده نکنید. استفاده بیشتر از این دارو باعث عملکرد بهتر آن نمی شود اما ممکن است عوارض جانبی را افزایش دهد.

 

مصرف بیش از حد کندیلوکس

 

جذب سیستمیک ممکن است به دنبال استفاده موضعی از Condylox رخ دهد اما شایع نیست. کندیلوکس فقط باید در نواحی آسیب دیده پوست مالیده شود و نباید بلعیده شود. اگر دارو به طور تصادفی خورده شد یا مشکوک به مصرف بیش از حد آن هستید، لطفاً فوراً به پزشک مراجعه کنید.

در صورت مصرف بیش از حد کندیلاکس چه اتفاقی می افتد؟

اگر شما یا شخص دیگری Condylox را بلعیده اید، با پزشک  یا مرکز کنترل سموم  تماس بگیرید.اگر فردی بعد از خوردن تصادفی Condylox به زمین افتاد یا نفس نمی‌کشد، فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

 

موارد احتیاط


پودوفیلوکس ممکن است نتواند از ظهور مجدد زگیل های بهبود یافته قبلی جلوگیری کند یا از رشد زگیل های جدید جلوگیری کند.این دارو حاوی الکل است و بنابراین ممکن است قابل اشتعال باشد. در نزدیکی گرما، نزدیک شعله باز و یا هنگام سیگار کشیدن استفاده نکنید.


دلایلی که نباید از کندیلوکس استفاده کنید ؟

 

اگر حساسیت یا عدم تحمل به هر یک از مواد تشکیل دهنده فرمولاسیون دارید، از Condylox استفاده نکنید.
مشخص نیست که چگونه کندیلوکس ممکن است بر جنین در دوران بارداری تأثیر بگذارد. اگر در حین استفاده از این دارو باردار شدید، با پزشک  خود صحبت کنید. همچنین مشخص نیست که چگونه این دارو از شیر انسان عبور می کند. بنابراین، اگر قصد شیردهی دارید، باید با پزشک خود مشورت کنید که آیا باید Condylox را قطع کنید.

 

چه داروهای دیگری با کندیلوکس تداخل دارند؟

 

هیچ تداخل دارویی با Condylox. گزارش نشده است

 

چه داروهایی مشابه هستند؟

 

Imiquimod که با نام های تجاری Aldara و Zyclara موجود است، یکی دیگر از گزینه های درمانی برای زگیل تناسلی است. این دارو به دسته ای از داروها به نام تعدیل کننده های ایمنی تعلق دارد، به این معنی که با تحریک سیستم ایمنی عمل می کند. این دارو به صورت موضعی به صورت کرم 5 درصد، معمولاً در همان سیکل سه روزه و چهار روز تعطیلی Condylox استفاده می شود.

 

هنگام مصرف کندیلوکس چه انتظاری باید داشته باشم؟

 

ممکن است هنگام استفاده از Condylox کمی ناراحتی خفیف تا متوسط احساس کنید. این دارو به آرامی زگیل های خارجی تناسلی را از بین می برد. پس از درمان، زگیل‌ها قبل از ناپدید شدن، از رنگ گوشتی و پوستی به ظاهری خشک و پوسته‌دار تغییر می‌کنند.

 

 

چه زمانی مصرف کندیلوکس را قطع کنم؟


اگر خونریزی، تورم، درد بیش از حد، سوزش یا خارش دارید، باید درمان با Condylox را متوقف کنید و با پزشک خود تماس بگیرید.

 

چگونه می توانم در حین مصرف کندیلوکس سالم بمانم؟


زگیل های آنوژنیتال مسری هستند به این معنی که می توانید آنها را به شریک جنسی خود بدهید یا از آن بگیرید. قبل از برقراری رابطه جنسی، مطمئن شوید که شریک جنسی شما از نظر زگیل آنوژنیتال بررسی شده است. کاندوم ممکن است به جلوگیری از ایجاد زگیل آنوژنیتال به شریک جنسی شما کمک کند. سه روزی که از کندیلوکس استفاده می کنید، رابطه جنسی نداشته باشید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...